Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Narobe razumeš. V večini primerov kar lepo delajo in dobijo naloge, morajo poslati povratne informacije, potrditve, da so naredili naloge....v glavnem glede na trenutne razmere moji dve v 7 in 8 razredu veliko delata in mislim, da se iz tega kar nekaj naučita. Tako šolskih stvari, kot skrbi, za razporejanje časa, delo v digitalnih okoljih, konec koncev pa tudi tega, da se stvari spreminjajo, včasih dnevno. Verjamem pa, da je kje drugače, boljše ali slabše, ampak tako je v življenju, v nobenem poklicu nimaš samo dobrih in odličnih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Pri nas lahko kadarkoli kontaktirajo z učitelji preko socialnih omrežij, email, ... za morebitna vprašanja in dodatne razlage. Morajo pa tudi bit vsak dan ob uri pri računalniku in imajo predavanja preko zoom platforme. Če te ni, dobiš neupravičeno uro. Učitelji so naredili tak sistem, da imajo oni predavanja oz. govorijo, vsa vprašanja so pa pisno preko vmesnika. Da ne govori vsak po svoje. Prav tako so video ukinili zaradi preobremenjenosti linij. Pravi dete, da je kr OK, da mu je všeč. Nima pa nekih problemov ker je računalniško pismen.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.309
5.834
113
pri taščici
Če prav razumem trenutno stanje Slo šolstva, sedaj učitelji samo pošiljajo učencem kaj morajo predelati in rešiti za domačo nalogo, ni nobenih predavanj, vprašanj ste vsi razumeli in podobno ?

Potem lahko to obdržimo še naprej, šole spremenimo v kaj drugega, pošiljati gradivo zna tudi oni s tremi razredi oš.Ter vsakemu učencu po ceni 1 eur prodamo tiskalnik/računalnik.
In namenimo plače učiteljev raje staršem.


btw, vzgojiteljice v LJ občinskih vrtcih sedaj delajo od doma (in dobivajo 100% plače).Me prav zanima kako izgleda to hkratno čuvanje 10-tih 3 letnikov preko interneta.
kakšno igrico igrajo skupinsko....
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Največji problem vsaj pri nas vidim, učitelji nimajo vsi enakega računalniškega znanja, predvsem starejši. Vsak uporablja neko drugo platformo za komunikacijo z njimi. Eden mail, eden viber, eden skype, eden preko gsm, eden whats up, itd. Tak da nazaj pošiljajo fotografije nalog v različnih platformah. Zdej ene imaš, ene moreš imeti samo zaradi šole, pa ti zbrko delajo na telefonu. Najbolj so pa tisti tastari prfoksi, ko drugega ne poznajo ko gsm. Tam more pa MMS laufat, kar je v veliko primerih nekoliko dražje, ker veliko otrok uporablja razne BOB, HOT itd poceni ponudnike brez vključenih MMS. Ampak OK, verjetno če bo ta kolobocija dolgo trajala, bodo tudi te zadeve poenotili.

Moj je v srednji šoli in ne komplicirajo. Baje da so pri nas v OŠ hoteli učitelji imet video kak deca telovadijo po programu. In pri računalniško manj pismenim je takoj ratal problem kako video dolg 10 minut, pa kak GB podatkov spravit do učitelja. No take so pa malo mim.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.309
5.834
113
pri taščici
jep se strinjam ruralno okolje in starejši učitelji brez nekega supporta v šoli ali doma je sedmica za polomijo.
Otrok ima za nalogo narediti igro neko "dramatizacijo" . naredi "figure" in igra igro, posnamem in ga UL na YT. In potem pošljem link učiteljici. šele po njenem drugem mejlu sem zastopil, da bi ona rada imela filmček po emailu. hmmm dobrih 500MB...
pa tale padlet mi sive povzroča... ne uspe mi učiteljevega "kanala" spravit v app na telefonu, potem pa vedno nekaj preko brskalnika kvačkam.
Sicer pa danes 20% otrok ni bilo na zoomu. nekateri brez ustreznega HW kot kaže, drugi mogoče celo brez ustrezne povezave, tretji (starši) mogoče brez znanja , kljub temu da je bil vnaprej napovedan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

jello

Guru
22. sep 2008
9.662
3.552
113
Če prav razumem trenutno stanje Slo šolstva,...

Tule imaš težavo. Tako da vse kar si nasral od te vejice dalje je za v greznico.

Drugače pa ja, če si se mislil usrat na nekaj kar ne poznaš ti je uspelo. Če pa si učitelj, vzgojitelj ali na drugi strani, torej koristnik njihovih uslug pa kar izvoli delit izkušnjo.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
jep se strinjam ruralno okolje in starejši učitelji brez nekega supporta v šoli ali doma je sedmica za polomijo.
Otrok ima za nalogo narediti igro neko "dramatizacijo" . naredi "figure" in igra igro, posnamem in ga UL na YT. In potem pošljem link učiteljici. šele po njenem drugem mejlu sem zastopil, da bi ona rada imela filmček po emailu. hmmm dobrih 500MB...
pa tale padlet mi sive povzroča... ne uspe mi učiteljevega "kanala" spravit v app na telefonu, potem pa vedno nekaj preko brskalnika kvačkam.
Sicer pa danes 20% otrok ni bilo na zoomu. nekateri brez ustreznega HW kot kaže, drugi mogoče celo brez ustrezne povezave, tretji (starši) mogoče brez znanja , kljub temu da je bil vnaprej napovedan.

Ti maš še male otroke pa moraš z njim delat, moj bo junija polnoleten. Računalništvo obvlada. Ni panike. T2 500/100 linija dela že ves čas brez prekinitev in z polno hitrostjo. Minuta filma na GSM mi vzame kakih 170 MB, tak da 10giga za uro filma mi spravi linija v oblak za kakih 15 minut. Tistim z kakim mobilnim netom 10/2, pa zadeva traja cel dan. Tam ratajo problemi. Sem pa ugotovil, da mu na njegovem stacionarcu fali en del hardweara. Ko je kupil komp si ni nabavil kamere, tak da moremo to rešit. Trenutno, če imajo kje video zadeve uporabi moj laptop ali pa svoj GSM
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.309
5.834
113
pri taščici
e vidiš, na stacionarcu običjano vsaj včasih ni bilo kamere in MIC... pa naredi zoom povezavo.
ko pa zalaufaš GSM pa ugotoviš da preko 2G povezave tudi ne bo šlo video konferenca, pa tudi ekran na telefonu za 20 otrok je ....
Kako pa povezat kamero in MIC telefona na PC pa se nisem ukvarjal, ker 8 let star laptop še opravlja to funkcijo. Pa čeprav je bil kupljen med korenjem.
Upam da bo še dolgo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.540
8.896
113
Pri nas lahko kadarkoli kontaktirajo z učitelji preko socialnih omrežij, email, ... za morebitna vprašanja in dodatne razlage. Morajo pa tudi bit vsak dan ob uri pri računalniku in imajo predavanja preko zoom platforme. Če te ni, dobiš neupravičeno uro. Učitelji so naredili tak sistem, da imajo oni predavanja oz. govorijo, vsa vprašanja so pa pisno preko vmesnika. Da ne govori vsak po svoje. Prav tako so video ukinili zaradi preobremenjenosti linij. Pravi dete, da je kr OK, da mu je všeč. Nima pa nekih problemov ker je računalniško pismen.
Kako bi pa tole izgledalo pri treh otrocih in enem računalniku?
Edit: Vidim, da gre za srednjo šolo. No tam se pa to da.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
e vidiš, na stacionarcu običjano vsaj včasih ni bilo kamere in MIC... pa naredi zoom povezavo.
ko pa zalaufaš GSM pa ugotoviš da preko 2G povezave tudi ne bo šlo video konferenca, pa tudi ekran na telefonu za 20 otrok je ....
Kako pa povezat kamero in MIC telefona na PC pa se nisem ukvarjal, ker 8 let star laptop še opravlja to funkcijo. Pa čeprav je bil kupljen med korenjem.
Upam da bo še dolgo.
Ni ene kurčeve kamere za dobit v slo, sam neke profi za jurja. Tak da moj komp vzame ko rabi, je lažje delat kot z GSM. Na zoom imajo drugače samo govorne povezave, predvsem zaradi interneta, da ne obemenjujejo še z videom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Narobe razmeš. To ni poučevanje v pravem smislu besede in to je bil point pisanja.

pri nas (7r) so otroc prve 14 dni dobivali (taksne in drugacne) worde/PPT/PDF.

vmes so od razredničarke "prileteli" maili v smislu "nekateri otroc se nič ne javijo.. nekateri niso nič oddali... tudi nekateri starsi se niste se oglasili"
po podaljsanju "karantene" se je ton mailov mejčkn spremenil / zaostril... v smislu "otroc nc ne delate.. dejte se zmigat"
ta teden so zdej zmenjeni za "zoom" klic.. dobili so navodila kako se namesti ter neko kodo da vstopijo v klic.. kar sem spremljal forume - tale zoom ne vem ce bo glih delal za 20+ otrok.. na razlicni opremi, razlicnih linijah.. po možnosti še vsi z željo po hkratnem videu.. napovedana je pa "razredna ura" - torej pomoje ne "poučevanje" ampak bolj "motiviranje k delu" :p
je pa to zaenkrat edina video/zvočna konferenca.. ostali še zmeraj pošiljajo PDF/word...

Ni P od poučevanja ne. Otroc dobivajo nekaj za delat.. vsak dan nekaj novega - ne vem kako laufa povratna informacija (ali jim kdo pogleda narejeno in kaj sporoči nazaj otroku? do mene kot starsa ni nic prislo)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Lahko se uporabi tudi Jitsi meet. Popolnoma brezplačno, maš public serverje, preverjeno dela, ni pa res neke admin adminstracije kot v Zoomu.
Za občasno narest kak sestanek je več kot ok. Najbolje dela v Chrome-u.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.728
2.340
113
Pomurje
Ene naše še kar pišejo, da se eni starši in učenci še niso javili. Halo tretji teden teče in jih še vkup iščejo.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
A je kdo sprobal ta Jitsi meet. Izgleda mi full perspektivno, ampak ne vem kdo financira infrastrukturo zadaj. Raje prej dobim kak konkretn feedback, kot pa da povabim 20 folka na sestanek in reč počepne.

Vse šole imajo drugače možnost zastonj dobit G-suite od googla in s tem Google meet. Za to zadevo pa vsi vemo da res dela. Ne vem pa kaka je procedura, se je kak šolnik že soočil s tem?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Procedura je preprosta in kolikor vem rešena preko Arnesa. Podpišejo papirologijo, dodelijo maile učencem in to je to. Na hčerini šoli, kjer imajo resnega računalničarja je to urejeno ko so otroci v 3 razredu. Tam kjer so ravnateljice in ravnatelji pol pismeni kar se računalništva tiče, še danes ni urejeno :(
Škoda, da je tako, ker dobijo otroci za njihove domače naprave zastonj Office 365 s polno dodatki in g suite tam kjer se odločijo.
Sicer slišim kakšen proti argument pri kakem računalničarju, zakaj bi vsiljevali MS, ampak tako pač je. MS je prisoten povsod in je danes v večini poslovnih okolij pač standard za dopise, excele, prezentacije in še kaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi