Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
Sedaj se bo pokazalo, da je smiselno, da OŠ poteka v učilnici v šoli z učitelji, ki so zato usposobljeni. In bolj ali manj ljubijo svoj posel.
To obdobje šolanja na daljavo bo nekaterim učencem nekaj dalo, dobili bodo več veščin samostojnega dela, večina pa jih verjetno (primerno tudi letom) teh sposobnosti nima dovolj in tam bodisi našpukajo starši ali pa otroci pač ne delajo nič. Prepričan sem, da če morajo pri več kot 40 % otrok starši aktivno ogromno pomagati, je ta čas učitelj zastavil narobe. Naj utrjuje snov na tak način, da bo večina otrok zagrabila. Ne more jemati snovi naprej po starem konceptu v razredu,kjer jih gleda v face in vidi, kdo razume in kdo ne. Tukaj odziva ne vidi in ne ve, koliko se morajo zraven truditi starši.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.961
811
113
jest sm mojega (7r) pustil samega te dva tedna..sprintal sem mu kar je želel, dnevno spraševal "kako mu gre, če vse naredi".. prejemal odgovore "ja.. vse jasno.. sm že fertik"... v šoli mu gre - mi pa vsi pravijo, da je len in nezainteresiran..... čez vikend bova šla pa preverjat narejeno - sploh glede na to, da bodo šole do nadaljnega zaprte.. in bo šola dejansko na ramenih staršev.

pa da ga vidmo:p
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
jest sm mojega (7r) pustil samega te dva tedna..sprintal sem mu kar je želel, dnevno spraševal "kako mu gre, če vse naredi".. prejemal odgovore "ja.. vse jasno.. sm že fertik"... v šoli mu gre - mi pa vsi pravijo, da je len in nezainteresiran..... čez vikend bova šla pa preverjat narejeno - sploh glede na to, da bodo šole do nadaljnega zaprte.. in bo šola dejansko na ramenih staršev.

pa da ga vidmo:p
Jaz sem deloma naredil že danes in ugotovil, da JA, ni vedno pomenil JA sem naredila, ampak so se sedaj pojavili "čudni manjki". Ima zdaj popravni izpit do konca delovnega dne, da bo potem dejansko stanje bližje JA kot je bilo zjutraj....
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.961
811
113
Jaz sem deloma naredil že danes in ugotovil, da JA, ni vedno pomenil JA sem naredila, ampak so se sedaj pojavili "čudni manjki". Ima zdaj popravni izpit do konca delovnega dne, da bo potem dejansko stanje bližje JA kot je bilo zjutraj....

matr si zajeban :p

mi je pa vsec, da nism edini s takim pristopom :p
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.856
113
OK samo eno vprasanje. kje v uradnem listu je zavedeno, da mora vsaka familija imeti vsaj en PC ali laptop in kje pise, da se mora clovek spoznati na uporabo teh gizmotov. Ali kje pise, da mora clovek posedovati mobilni pametni telefon?

Samo vprasam!

Recem, da nimam in se mi ni treba ukvarjati z otroci ali kako? Ker ravno to premisljujem, ker imam poln kur.ac tega dela. Ko jih jebe, ja najbolj glasne so pa uciteljice likovne vzgoje, glasbene in podobnih neumnisti, ki jim dajejo obilico nalog bolj zaradi svoje manjvrednosti. Res pizd.a ljudje smo v ku.rcu, ker ne vemo kako bo z nasimi sluzbami, ampak najbolj vazno je, da otrok doma vsak dan izdela voscilnico, risbo, poslusa mozartov koncert. In naslednji dve, tri ure prezivim z njim z matematiko, slovenscino. Potem pride na vrsto se geometrija in bohnedaj, da imas doma vec kot enega otroka! Ker lahko samo fucki.ng šolo delas.

Jest se znajdem, ne sfolgam pa kolicine dela!
Kdo je tebi kriv, da nisi froca nauču samostojnosti. Učiteljice?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.856
113
A ti narisem? Pri nas sem za vse sam, od kuhanja hrane, pomivanja, pranja do pospravljanja do animacije in igranja s soncki. Poleg tega privat biznis furat. No - go ane? Resujemo kar se da na firmi in iscemo, da bo najboljse za vse. In vem, da nisem edini! Ker vem, da bo zvenelo kot jamranje. Samo dejansko en stars vsega ne more opravljati.

Naj drzava (ne govorim o slovenski vladi ampak nasplosno model zahodne kulture) poskrbi sedaj za otroke ane! Vem pa da NE MORE! Ze tako s svojo profeministicno kulturo kjer fotru vzamejo glavo druzine, feminizira mlade fante (!) totalno razbije klasicen model familije in prosperira girl power gibanje in vse do mlade podjetnice zenske, namesto, da bi ostale doma in kuhale in pospravljale ter skrbele sedaj za vzgojo otrok, dela ogromno skodo ljudstvu. Na kar opozarjam odkar imam otroke. Pri prvi pi.zdariji bodo otroci prepusceni anarhiji in kaosu. In kje spet pride klasicen model druzine do izraza bolj kot v teh razmerah.

Naj sedaj resujem gospodarstvo ali svojo druzino?
A da bi pa kak otrok kaj sam opravil pa ne gre? Sam vprašam.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.080
852
113
Zaseka: resuj oboje, hoces ali ne, povezano. Pa cimprej jih navad, da bojo osnovne stvari sami (vsaj za sabo) sami opravl. Drgac se ti lahko samo zmesa (mam 3, te razumem). Dobr da so nasi ze kar samostojni, sploh mali (7) zdaj cist preseneca.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.856
113
No moj mali, ko je bil 7 si je znal že kar konkreten zajtrk pripravit, jajca spečt vse. Zdaj, ko so od 10 do 15 vsak posebaj skuhajo komplet kosilo, vsi skupaj pa še kaj več.
V pomivalca so začel posodo zlagat pred 7. letom. Pa kako vi mislite, da bojo sončki sami živel?
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Delajo otroci deloma samostojno ampak saj veste kako je. Itak sem vpoklican v torek v prve vrste tako, da jebe se drzavi za nase otroke. Izvedel pred pol ure. Tako, da fuck off vse skupaj. :)
 
  • Žalosti me
Reactions: navlixx

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
zaseka
Kam so te vpoklicali ?

Schime
In kaj je odnesel od tega ?
V življenju problemi nimajo zadaj napisanih rešitev.
Edino če gre za politika.

btw, vrtci in šole bodo zaprti do preklica, ne samo do 17.4.
 
Nazadnje urejeno:

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
zaseka
Kam so te vpoklicali ?

Schime
In kaj je odnesel od tega ?
V življenju problemi nimajo zadaj napisanih rešitev.
Edino če gre za politika.

btw, vrtci in šole bodo zaprti do preklica, ne samo do 17.4.

Jah je izkoristil priliko ki se mu je ponudila. Vsak jo kdaj, če se ponudi. Nič pretresljivega. Je dobil še dodatne naloge in potrebna je bila razlaga seveda.
Tako, da brez kazni ni šlo mimo. Mu pa načeloma ne predstavlja matematika problemov zaenkrat in bi tudi sam rešil bp. Edino malo dlje bi trajalo.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
A to je potem v stilu: nisem zabit, samo malo več časa potrebujem da skapiram.


Ravno ta proces je nekaj, kar ne smeš preskočiti, če se hočeš kaj sam naučiti/doumeti.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Pri nas dobiva sporocila oziroma poteka izobrazevanje preko maila, preko eAsistenta, preko Google ucilnice, preko aplikacije Zoom, pa verjetno sem se kaj pozabil. Da ne omenjam, da povezave bolj ne delajo kot delajo. Skoraj vsaka uciteljica si najde svoj nacin komunikacije, potem se pa znajdi... Vceraj sem imel z eno ze malo bolj ostro komunikacijo preko maila
 
  • Žalosti me
Reactions: navlixx

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
Najbolje je to, da se način komunikacije vsak teden menja.
Svečka na torti je pa to, da učitelj spozna osnove komunikacije v petek zjutraj, v ponedeljek je pa drug način....in potem sledi prijava sem, prijava tja, to uporabniško ime,tisto geslo, ta aplikacija, tisti program....
 
  • Všeč mi je
  • Žalosti me
Reactions: navlixx in Romzi

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Se popolnoma strinjam - ni pa za to direktno kriv učitelj, saj on običajno dela s tem, kar ima na razpolago ozr. kar mu nabijejo, da naj uporablja.
Tudi moji so včeraj opoldan/popoldan prvič dodelili uporabniško ime za “Arnesove učilnice” in da morajo od ponedeljka naprej to uporabljati. Uvajal in šolal bo pa kdo? Jaz? Je že vikend v k.urcu - zadnja dva tedna po 9-10 ur online zaradi šihta in tam uporabnike spravljati na nivo, da bomo lahko delali “remote”, sedaj pa še isto sranje doma.
Ko sem moji predlagal, da naj drugi teden delajo naprej kot sedaj (mail sistem) in dnevno porabijo po 1-2 ure za šolanje uporabe učilnic in MS teamsa, ter v petek potem naredijo še uro preko teamsa za starše, do bodo sploh vedli kaj in kako, je bil odgovor, da ne, ker “so oni zgoraj” rekli kako in kaj. :jok:
Pri moji je sreča, da ima “ta male” 1-3 razred in da smo na vasi - manjši razred/manjša šola. A je ravno zato tudi računalniška pismenost nekaj nižja.
In ne - ni lahko vam z otroki doma, ni lahko učiteljem, niti nam “ob strani”. Malo več strpnosti bo potrebno in razumevanja druge strani - skozi to sranje bomo morali zgurati skupaj.
Ali pa že sedaj narediti kompletni šutdovn in iti v nabavo pušk ... :zavijazocmi:
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Pri nas dobiva sporocila oziroma poteka izobrazevanje preko maila, preko eAsistenta, preko Google ucilnice, preko aplikacije Zoom, pa verjetno sem se kaj pozabil. Da ne omenjam, da povezave bolj ne delajo kot delajo. Skoraj vsaka uciteljica si najde svoj nacin komunikacije, potem se pa znajdi... Vceraj sem imel z eno ze malo bolj ostro komunikacijo preko maila
Tudi to ja. Ne vem če sploh znam naštet vse možne kanale: moodle (zato čakali en teden), mail, easistent, custom narejen page - weebly, privat blog z vsebino za šolo (??), g. drive, youtube, neke xy spletene učilnice, ... ni da ni. Preko česa vse gre povratna komunikacija (naloge), sem pa zgubil sled. :zardelalter:
Vmes so se našli starši, ki načina dela niso mogli prehvalit. Ena se je duvala: "Moj otrok vse naredi v dveh urah. Lahko bi dobili več za delat, milism da smo lahko bolj ambiciozni."
Potem je pogruntala, da so spregledal pol stvari :valjamse: