Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Point je, da se spet gre spet za tekmo staršev, kdo zna več kdo lahko več omogoči. zraven ta star sedi pa ureja in nadzira in se blazno pameten počuti ko dela osnovno šolo še enkrat.
Point je, da komentiraš zadevo o kateri nimaš pojma.
Point je, da majo sistem, kjer se še odrasli (starši) ne znajdejo(mo), učitelji pa še manj.
Popoldne smo bili na konferenčnem klicu z razredničarko. Kapo dol za opravljeno delo, če nje ne bi bilo v šoli, bi najbrž res pošiljali po navadni pošti. :nigladek:
Medtem pa imaš v šoli tetice, ki ne znajo v wordu (lahko v notepadu zarad mene) napisat dveh strani, jih shranit in poslat po mailu. Bosna DeLux smo mi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Evo, pri nas so zdej še google drive pogruntal. Ene tete pa še kr po mailu. Sam tko je, vedno so bli dobri, povprečni in slabi učitelji.
 

navlixx

Fizikalc
1. jul 2010
424
131
43
Slovenistan

"Pri tem je pozvalo ravnateljice in ravnatelje, ter učiteljice in učitelje, da proces učenja nemoteno izvajajo dalje, obenem pa, da kljub spremenjenim načinom izobraževanja, vse napore usmerijo v zaključevanje pouka skladno z veljavnim šolskim koledarjem. "

"Ministrica dr. Simona Kustec Lipicer jih je tudi seznanila z aktualnim delom ministrstva, ki skupaj z Zavodom za šolstvo in s pedagoško stroko pripravlja izhodišča možnih oblik preverjanja in ocenjevanja znanja v okoliščinah izobraževanja na daljavo. Vse potrebne napotke bodo šole prejele v prihodnjih dneh, takoj ko bodo ti strokovno usklajeni. Prav tako so v pripravi informacije, ki so potrebne za delo do zaključka pouka v tem šolskem letu. "
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Point je, da komentiraš zadevo o kateri nimaš pojma.
Point je, da majo sistem, kjer se še odrasli (starši) ne znajdejo(mo), učitelji pa še manj.
Popoldne smo bili na konferenčnem klicu z razredničarko. Kapo dol za opravljeno delo, če nje ne bi bilo v šoli, bi najbrž res pošiljali po navadni pošti. :nigladek:
Medtem pa imaš v šoli tetice, ki ne znajo v wordu (lahko v notepadu zarad mene) napisat dveh strani, jih shranit in poslat po mailu. Bosna DeLux smo mi.
Pa to imas povsod. Ves koliko je pri nas mladih na firmi, ki znajo svasta naredit na Instagramu, a v excelu in wordu nic. Eni imajo zeljo in kaj vprasajo, se naucijo, eni se nardijo tupe in delajo po svoje.
Na solah je hudic, ker je veliko ovisno od tega kako racunalnisko pismena je ravnateljica ali ravnatelj in kaksnega racunalnicarja imajo. Na enih solah so ucitelji res prepusceni sami sebi in njihovi zelji po tem da se kaj naucijo. Skoda je, ker sistem ne vidi, da bi lahko kaksne vsebine umaknili in dodali kaksne nove, take ki jih v firmah rabimo. Tako pa moramo v sluzbi danes veliko vecino sodelavcev uciti osnove worda, excela, outlooka, ipd..
 
  • Wow
Reactions: Hanzi in navlixx

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
OK samo eno vprasanje. kje v uradnem listu je zavedeno, da mora vsaka familija imeti vsaj en PC ali laptop in kje pise, da se mora clovek spoznati na uporabo teh gizmotov. Ali kje pise, da mora clovek posedovati mobilni pametni telefon?

Samo vprasam!

Recem, da nimam in se mi ni treba ukvarjati z otroci ali kako? Ker ravno to premisljujem, ker imam poln kur.ac tega dela. Ko jih jebe, ja najbolj glasne so pa uciteljice likovne vzgoje, glasbene in podobnih neumnisti, ki jim dajejo obilico nalog bolj zaradi svoje manjvrednosti. Res pizd.a ljudje smo v ku.rcu, ker ne vemo kako bo z nasimi sluzbami, ampak najbolj vazno je, da otrok doma vsak dan izdela voscilnico, risbo, poslusa mozartov koncert. In naslednji dve, tri ure prezivim z njim z matematiko, slovenscino. Potem pride na vrsto se geometrija in bohnedaj, da imas doma vec kot enega otroka! Ker lahko samo fucki.ng šolo delas.

Jest se znajdem, ne sfolgam pa kolicine dela!
 
  • Žalosti me
Reactions: navlixx

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Pri nas od vsega začetka zaenkrat odlično laufa. Obveščanje je predvsem prek e-učilnice katera je na spletni strani šole in tudi e.pošte. Snovi je veliko ampak punčara v drugi triadi dela vse sama ima tablico, če pa kaj ne ve pa dobi pomoč. Ampak tako kot je že bilo napisano. Če otrok že vseskozi dela ima včasih tudi spodbudo staršev :evil: ni problemov. Pri nas je ravnatelj OK. Prosil je celo za pomoč v obliki računalnikov...
Danes naj bi se celo vsi učenci in učiteljica slišali prek aplikacije zoom, čeprav je to za mene bedarija. Ampak to je moje mnenje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Lej ne zivimo vsi v idealnih družinah kjer si starša pomagata razdeliti delo plus nekateri delamo zraven še za šiht. Ja, dosedaj še sfolgamo, bom pa počasi dvignil roke, potem pa če zaradi mene naredijo internet program, tv program ali pa se učitelji vozijo na dom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej in sajkek

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
A ti narisem? Pri nas sem za vse sam, od kuhanja hrane, pomivanja, pranja do pospravljanja do animacije in igranja s soncki. Poleg tega privat biznis furat. No - go ane? Resujemo kar se da na firmi in iscemo, da bo najboljse za vse. In vem, da nisem edini! Ker vem, da bo zvenelo kot jamranje. Samo dejansko en stars vsega ne more opravljati.

Naj drzava (ne govorim o slovenski vladi ampak nasplosno model zahodne kulture) poskrbi sedaj za otroke ane! Vem pa da NE MORE! Ze tako s svojo profeministicno kulturo kjer fotru vzamejo glavo druzine, feminizira mlade fante (!) totalno razbije klasicen model familije in prosperira girl power gibanje in vse do mlade podjetnice zenske, namesto, da bi ostale doma in kuhale in pospravljale ter skrbele sedaj za vzgojo otrok, dela ogromno skodo ljudstvu. Na kar opozarjam odkar imam otroke. Pri prvi pi.zdariji bodo otroci prepusceni anarhiji in kaosu. In kje spet pride klasicen model druzine do izraza bolj kot v teh razmerah.

Naj sedaj resujem gospodarstvo ali svojo druzino?
 
  • Wow
Reactions: navlixx

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
A ti narisem? Pri nas sem za vse sam, od kuhanja hrane, pomivanja, pranja do pospravljanja do animacije in igranja s soncki. Poleg tega privat biznis furat.

Naj sedaj resujem gospodarstvo ali svojo druzino?

v bistvu - skozi gospodarstvo bos reseval tud svojo druzino.. pa ne zaajebavam - sem v podobni vlogi - s tem, da mam ženo nasprot sedečo, ki ji po net callih iz sihta najedajo in serjejo.. men vsaj serje ne noben
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
OK samo eno vprasanje. kje v uradnem listu je zavedeno, da mora vsaka familija imeti vsaj en PC ali laptop in kje pise, da se mora clovek spoznati na uporabo teh gizmotov. Ali kje pise, da mora clovek posedovati mobilni pametni telefon?

Samo vprasam!

Recem, da nimam in se mi ni treba ukvarjati z otroci ali kako? Ker ravno to premisljujem, ker imam poln kur.ac tega dela. Ko jih jebe, ja najbolj glasne so pa uciteljice likovne vzgoje, glasbene in podobnih neumnisti, ki jim dajejo obilico nalog bolj zaradi svoje manjvrednosti. Res pizd.a ljudje smo v ku.rcu, ker ne vemo kako bo z nasimi sluzbami, ampak najbolj vazno je, da otrok doma vsak dan izdela voscilnico, risbo, poslusa mozartov koncert. In naslednji dve, tri ure prezivim z njim z matematiko, slovenscino. Potem pride na vrsto se geometrija in bohnedaj, da imas doma vec kot enega otroka! Ker lahko samo fucki.ng šolo delas.

Jest se znajdem, ne sfolgam pa kolicine dela!
Podobno vprašanje kot tam, kjer občina/šola ne zagotovi prevoza učencev , lahko pa ponudi povračilo stoškov prevoza za starše.
Kje pa piše, da morajo imet avto?
Samo vprašam....
takle mamo
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
A ti narisem? Pri nas sem za vse sam, od kuhanja hrane, pomivanja, pranja do pospravljanja do animacije in igranja s soncki. Poleg tega privat biznis furat. No - go ane? Resujemo kar se da na firmi in iscemo, da bo najboljse za vse. In vem, da nisem edini! Ker vem, da bo zvenelo kot jamranje. Samo dejansko en stars vsega ne more opravljati.

Naj drzava (ne govorim o slovenski vladi ampak nasplosno model zahodne kulture) poskrbi sedaj za otroke ane! Vem pa da NE MORE! Ze tako s svojo profeministicno kulturo kjer fotru vzamejo glavo druzine, feminizira mlade fante (!) totalno razbije klasicen model familije in prosperira girl power gibanje in vse do mlade podjetnice zenske, namesto, da bi ostale doma in kuhale in pospravljale ter skrbele sedaj za vzgojo otrok, dela ogromno skodo ljudstvu. Na kar opozarjam odkar imam otroke. Pri prvi pi.zdariji bodo otroci prepusceni anarhiji in kaosu. In kje spet pride klasicen model druzine do izraza bolj kot v teh razmerah.

Naj sedaj resujem gospodarstvo ali svojo druzino?
Kaj jamraš, babo si najd. :evil:
 
Nazadnje urejeno: