Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Še vedno trdm, da bo se morala zgoditi ulica. Ali pa naslednje šolsko leto ponovit iste razrede.
Končno eden, ki ve, da "pridobljeno znanje" preko spleta ni vredno nič. Otroci imajo luknjo v snovi in ker se snov nalaga ter nadaljuje, jim je čedalje manj jasno. Starši probajo krpat te vrzeli, samo žal dolgo ne gre. Če se ne naučiš črk, ne moreš znat brat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Arnesov sistem je že drugi dan offline ali pa zelo nagaja med delovanjem. Zanimivo, da Teams pa deluje veliko bolje
Itak da je jasno da bo Teams deloval veliko bolje. Zadaj stoji prava PaaS infrastruktura s pravimi devopi, s pravim znanjem.
Arnes bo temu mogel nikoli, NIKOLI konkurirat. Razmere na trgu IT delovne sile tega enostavno ne dopuščajo.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Itak da je jasno da bo Teams deloval veliko bolje. Zadaj stoji prava PaaS infrastruktura s pravimi devopi, s pravim znanjem.
Arnes bo temu mogel nikoli, NIKOLI konkurirat. Razmere na trgu IT delovne sile tega enostavno ne dopuščajo.
Torej so otroci prepuščeni pameti učiteljev in ravnateljev, da izberejo prava orodja in se lotijo tega proaktivno in kot vidimo, jim gre "odlično". Bog nam pomagaj res. Corona sama po sebi ni nič v primerjavi s tem, kar je posledično razkrila o naprednosti in pripravljenosti javnega sektorja na vseh področjih, ki je nikakršno.

Ljudje so že zdavnaj izgubili zaupanje v politiko, ljudje so tudi že izgubili zaupanje v zdravstvo in ljudje izgubljajo zaupanje v šolstvo. Vsi trije segmenti pa za to krivijo....ljudi. Kako prikladno. Ogledala jim pa nihče ne nastavi.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Problem je ker dela vsak nekaj po svoje in "imajo avtonomijo" pri odločanju kako bodo delali.
Naši z Zoom-om nimajo težav, samo kolikor vidim sploh ne koristijo dostopov preko Arnesa ampak svoje, možno da celo free/education licence.
Skratka vsak nekaj po svoje.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Problem je ker dela vsak nekaj po svoje in "imajo avtonomijo" pri odločanju kako bodo delali.
Naši z Zoom-om nimajo težav, samo kolikor vidim sploh ne koristijo dostopov preko Arnesa ampak svoje, možno da celo free/education licence.
Skratka vsak nekaj po svoje.
Seveda, ker ministrstvo ni naredilo domače naloge, ampak samo zaukažejo delo od doma, pa naj se znajde vsak sam. Računajo na ravnatelje, ki so marsikje navadni stari fikusi brez znanja, volje in besede (učitelji jih imajo v pesti brez težav). Na koncu pade pa na učitelja, da nagrunta kako in kaj in zopet so eni ok, mnogi pa žal niti približno. Najebejo pa otroci, ki posledično ne dobijo znanja, ki ga bo isto šolstvo mirno zahtevalo za nadaljevanje!
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Baje je Arnes spet dol pado.
arnes.jpg
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: jonny77 in Romzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.324
5.843
113
pri taščici
Arnesov direktor je rekel da je vlada jim dala mio za opremo in prilagoditev za šolanje na daljavo, opremo so dobili v petek.
A jim je odobrila mio v " četrtek" ali so do četrtka se ukvarjali z vprasanjem kako bodo pospravili prikolico v pavsalu in kje bi lahko še vavcerje zapravili do konca leta, v četrtek jim je pa Janša začel vodo nalivat v grlo , ko je rekel da otroci od 6r Dalje ostanejo doma.
Pri nas so v septembru vsi otroci dobili gesla za teamse in "šolski" mailbox. Sedaj pa se je pokazala težava na povezavah. Ali je sedaj to težava na arnesu ali v lokalnem.okolju pa ne vem.
Sicer pa včeraj samo ena ura VK pri angleščini in danes ena ura. Ostalo nekaj pisna navodila in pošiljanje narejenih slikanih nalog....
Me pa zanima, kako furajo šolanje na daljavo ljudje, ki nimajo možnosti fiksnega interneta, (bakra, optike), GSM signal je pa tako dober da so lahko veseli če lahko klic opravijo. Pa živijo ob državni cesti v središču Slovenije.
Grejo po internet nekam "k sosed"
Kot včasih po vodo v potok?
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Itak da je jasno da bo Teams deloval veliko bolje. Zadaj stoji prava PaaS infrastruktura s pravimi devopi, s pravim znanjem.
Arnes bo temu mogel nikoli, NIKOLI konkurirat. Razmere na trgu IT delovne sile tega enostavno ne dopuščajo.
Teams pa Moodle sta cist druga produkta in resujeta cist drugi problem.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Arnesov direktor je rekel da je vlada jim dala mio za opremo in prilagoditev za šolanje na daljavo, opremo so dobili v petek.
A jim je odobrila mio v " četrtek" ali so do četrtka se ukvarjali z vprasanjem kako bodo pospravili prikolico v pavsalu in kje bi lahko še vavcerje zapravili do konca leta, v četrtek jim je pa Janša začel vodo nalivat v grlo , ko je rekel da otroci od 6r Dalje ostanejo doma.
Pri nas so v septembru vsi otroci dobili gesla za teamse in "šolski" mailbox. Sedaj pa se je pokazala težava na povezavah. Ali je sedaj to težava na arnesu ali v lokalnem.okolju pa ne vem.
Sicer pa včeraj samo ena ura VK pri angleščini in danes ena ura. Ostalo nekaj pisna navodila in pošiljanje narejenih slikanih nalog....
Me pa zanima, kako furajo šolanje na daljavo ljudje, ki nimajo možnosti fiksnega interneta, (bakra, optike), GSM signal je pa tako dober da so lahko veseli če lahko klic opravijo. Pa živijo ob državni cesti v središču Slovenije.
Grejo po internet nekam "k sosed"
Kot včasih po vodo v potok?
Arnes spada v JS in za vsako nabavo opreme večje vrednosti morajo napraviti javni razpis, na katerega je možnost 100 kratnih pritožb. Poleg tega so jim pa najboljši strokovnjaki ušli v gospodarstvo za vsaj dvakrat višjo plačo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Problem je ker dela vsak nekaj po svoje in "imajo avtonomijo" pri odločanju kako bodo delali.
Naši z Zoom-om nimajo težav, samo kolikor vidim sploh ne koristijo dostopov preko Arnesa ampak svoje, možno da celo free/education licence.
Skratka vsak nekaj po svoje.
Ja, ker dobivajo neumna navodila od ministrstva kaj naj oz morajo uporabljati. Šola, ki ima računalniško pismenega ravnatelja ima tudi dobrega računalničarja in ima poštimane stvari. Na hčerini šoli recimo imajo vsi otroci šolski mail od 3 razreda, šola ima urejen office 365 dostop za VSE učence, plačan gsuite za vse učence, učitelji imajo vsi šolske računalnike, ki so zmeraj updatani in niso zastareli. Na kaki drugi šoli kjer ravnatelj ni računalniško pismen pa je to vse prepuščeno iznajdljivosti posameznikov. Še računalnikov nimajo vsi učitelji naprimer, otroci nimajo šolskih mailov, potem pa delaj pouk na daljavo ;) Marsikje še vključijo še starši, ki hočejo nadzor nad vsem in ne dovolijo, da bi otroci uporabljali šolski mail, ampak zahtevajo, da vse prijave potekajo preko njihovega maila ali pa ne znajo poskrbeti, da se njihovi otroci vstanejo ko so sami doma; no in potem imaš kaos. Učitelji pa žal, zaradi naš staršev nimajo vzvoda, da lahko tako NE delo kaznujejo; mi smo jim namreč z nenehnimi pritiski na spremembe šolskega sistema in pravic naših otrok, vzeli vzvode kot je nenapovedano spraševanje, ipd..

Ne rečem, da se vsi učitelji trudijo, ampak sem pa prepričan, da je skoraj večina takih, ki delajo, iščejo načine za motivacijo otrok in njihovo delo od doma, tako da so učitelji tukaj najmanj krivi in največ ministrstvo ter vodstva šol.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.847
3.367
113
40
Lj
Arnes spada v JS in za vsako nabavo opreme večje vrednosti morajo napraviti javni razpis, na katerega je možnost 100 kratnih pritožb. Poleg tega so jim pa najboljši strokovnjaki ušli v gospodarstvo za vsaj dvakrat višjo plačo.

Dvakrat slaba plača še ni dobra plača. Za dobro moraš v tujino.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.144
113
Kolikor se spomnim imajo neke hude pravilnike in vsa ocenjevanja morajo biti napovedana. Ker če ne, se potem starši sončkov zbunijo in hodijo z odvetniki v šolo.
Od 1. 10. 2020 dalje sprašujem. Tisti, ki imate dsp mi v roku 14 dni javite željen datum. Če ne javiš določim jaz.

Evo spraševanje je napovedano. Zakonsko zadostuje.
Večji problem je, da ne smeš zasebno ampak pred razredom. Torej konferenca učitelj-učenec pade, ker ni ocenjevanje javno. Učitelj-razred ni panike.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.144
113
Ja, ker dobivajo neumna navodila od ministrstva kaj naj oz morajo uporabljati. Šola, ki ima računalniško pismenega ravnatelja ima tudi dobrega računalničarja in ima poštimane stvari. Na hčerini šoli recimo imajo vsi otroci šolski mail od 3 razreda, šola ima urejen office 365 dostop za VSE učence, plačan gsuite za vse učence, učitelji imajo vsi šolske računalnike, ki so zmeraj updatani in niso zastareli. Na kaki drugi šoli kjer ravnatelj ni računalniško pismen pa je to vse prepuščeno iznajdljivosti posameznikov. ..
Si kr mimo vsekal. Google Suite imjo sole zastojn.
Računalnicar ni odv od ravnatelja (magari je Bill Gates ravnatelj). Marsikera šola ga nima, ker jih ni dovolj. Oziroma če ga imajo so za smešn procent od polnega delovnega časa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.926
4.981
113
Ravnatelji imajo daleč preveč proste roke kako in kam vlagat denar. Naša, vlaga v svoje moderno pohištvo v pisarni in se interior kraljeve palače skrije proti njeni pisarni, pred šolo pa tudi grmički, ki jih marsikatera milijonska vila nima posajenih.
Ampak računalniki, uh to pa... "saj jih imate... pred 10 leti so dragi bili..." To je vse kar zna povedat.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Od 1. 10. 2020 dalje sprašujem. Tisti, ki imate dsp mi v roku 14 dni javite željen datum. Če ne javiš določim jaz.

Evo spraševanje je napovedano. Zakonsko zadostuje.
Večji problem je, da ne smeš zasebno ampak pred razredom. Torej konferenca učitelj-učenec pade, ker ni ocenjevanje javno. Učitelj-razred ni panike.
pri nas so že prvo rundo imeli sprasevanje v skupini - ne sicer cel razred - ampak 3-5 hkrati
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.144
113
Glej če mu občina ne da sredstev kaj boš? Daš na koncu leta v plan za naslednje leto, da rabiš 25 kišt ( ker so stare 12 let), 30 laptopov za učitelje (da lahko delajo od doma), 4 nove projektorje (ker mečejo meglo na steno) in 7 zvočnikov. Dobiš pa 2300eur.
In iz leta v leto enako.