Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.941
3.234
113
Kakšen je zdej postopek.. kaj lahko mulc počne? kaj lahko ostali člani gospodinjstva počnemo?
latest
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113
Bravo. Izpostavil si bistvo problema. Še odrasli so goveda, zakaj bi bili potomci v tem pogledu boljši?
Vseeno, ne vidim boljšega sistema za delo šolanje na daljavo od videokonferenčnih klicev.
Z dodatki in predpostavkami kot so:
- predavatelj ima nadzor nad mikrofoni udeležencev, v skrajnem primeru tudi nadzor nad prisotnostjo (ne moreš verjet kaj vse mularija počne med "poukom")
- posnetek "pouka" ali v določenih primerih kar vnaprej pripravljen posnetek predavanja
- tehničnih težav se ne rešuje med "poukom" ampak prej oz. kasneje. Poudarek je na PREJ.
.
.
.
Ma jest tukaj vidim samo tehnične težave, za ostalo mulci niso neumni, so pa nekateri učitelji, to pa. Moji moram rečt da so me presenetli s tem, kako so se organizirali, še od tamale soba me je pričakala prazna....oči, na, da boš lahko delu.
Arnes je bil pa seveda dons cel dan dol, tko da je imel pouk in to kvaliteten sam tavelik, unadva zdele štukata.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113
Seveda, ker ministrstvo ni naredilo domače naloge, ampak samo zaukažejo delo od doma, pa naj se znajde vsak sam. Računajo na ravnatelje, ki so marsikje navadni stari fikusi brez znanja, volje in besede (učitelji jih imajo v pesti brez težav). Na koncu pade pa na učitelja, da nagrunta kako in kaj in zopet so eni ok, mnogi pa žal niti približno. Najebejo pa otroci, ki posledično ne dobijo znanja, ki ga bo isto šolstvo mirno zahtevalo za nadaljevanje!
No, roko na srce, a misliš, da pa od starih fikusk otroci dobijo kaj znanja klasično....čisto nič.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
Si kr mimo vsekal. Google Suite imjo sole zastojn.
Računalnicar ni odv od ravnatelja (magari je Bill Gates ravnatelj). Marsikera šola ga nima, ker jih ni dovolj. Oziroma če ga imajo so za smešn procent od polnega delovnega časa.
Niti ne, od pismenosti ravnatelja je odvisno ali bo šola uporabljala nekaj ali ne. Tudi od tega kako bo uredil z računalničarjem, si ga sposodila kje drugje, ipd.. V glavnem da se, če je volja tudi na strani vodstva in ne prepušča vsega učiteljem in njihovi iznajdljivosti.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
še 1x računalničarjev NI. Od kje si ga bo sposojal? Če je majn folka brez šihta kot je prostih delovnih mest. Vse skupaj je en velik fuk, ki se vleče že 20+ let.

Zdaj če bojo spremenili sistemizacijo jih bojo še 165 rabli dodatno. Pa že zdaj so mele šole razpise na katere se nihče ni prijavil in so pol z nekim notranjim poflikali tolko, da ure dobi. Ona varjanta čuješ kaj veš kak se office inštalira pa to? Ja neke sn probaval. Daj te boš pa dobo 30% roid-a zraven pa ti gre podalšano stran.

To je realnost na marsikeri mali šoli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi in Romzi

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.961
811
113
še 1x računalničarjev NI. Od kje si ga bo sposojal? Če je majn folka brez šihta kot je prostih delovnih mest. Vse skupaj je en velik fuk, ki se vleče že 20+ let.

Zdaj če bojo spremenili sistemizacijo jih bojo še 165 rabli dodatno. Pa že zdaj so mele šole razpise na katere se nihče ni prijavil in so pol z nekim notranjim poflikali tolko, da ure dobi. Ona varjanta čuješ kaj veš kak se office inštalira pa to? Ja neke sn probaval. Daj te boš pa dobo 30% roid-a zraven pa ti gre podalšano stran.

To je realnost na marsikeri mali šoli.

lokalna gimnazija je iskala racunalnicarja.. iskal so ga kapavem 2 mesca.. ponudba je bila pa cca 60% delovni čas.. razdrobljen cez 4 dni v tednu - po 2-3 ure na dan (priznajo potem se priprave, pa ne vem kaj se vse).. za zalost v €

Lahko bi si plačo pa % zaposlitve za par % popravil, ce bi prevzel se administracijo opreme.. do polne zaposlitve ne bi prisel.. bi si pa v casu corone nakopal samo jebo.. ker bi bil na uni strani alterja :p
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
815
113
Itak da je jasno da bo Teams deloval veliko bolje. Zadaj stoji prava PaaS infrastruktura s pravimi devopi, s pravim znanjem.
Arnes bo temu mogel nikoli, NIKOLI konkurirat. Razmere na trgu IT delovne sile tega enostavno ne dopuščajo.
Ni pa jasno, da Arnes ne zadošča za Slovenijo. Teams s tisto ekipo pokriva svet in vsa področja, ne samo šole.
Ni samo najboljše dovolj dobro.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.465
227
63
"Res nas je številka malo presenetila, ker je bila štirikrat višja, kot je bil vrh spomladi,"
To pomeni, da se je veliko učiteljev izobrazilo. Poleg tega je tudi oprema, ki smo jo vgradili v ponedeljek, prišla šele konec tedna zaradi dolgih dobavnih rokov. To je bil vzrok zamude."

Dejal je, da jim je res žal, da se je zapletlo. "Mnogo storitev deluje brezhibno - video konference, elektronska pošta. Vse te storitve smo toliko povečali, da sedaj ni problem," je povedal Bonač. "Edini problem se je pojavil pri spletnih učilnicah, tako v ponedeljek kot torek dopoldne. V ponedeljek je bil vzrok premalo opreme, to smo preko noči popravili, v torek so našli bug v odprtokodnem sistemu Moodle, ki je osnova e-učilnic."


Arnes je v sklopu programa covid-19 dobil dodatna sredstva. "Ministrstvo nam je dodelilo štiri milijone evrov, od tega so bili trije milijoni in še nekaj več namenjeni nakupu računalnikov, ki smo jih razdelili po šolah, glede na velikost šole in razvitost občine ter spodbudili šole, da jih posojajo tistim družinam, kjer doma nimajo opreme," je razložil Bonač. "Ta teden bomo namenili razdeljevanju modemov tistim, ki nimajo internetne povezave. Slab mio evrov je šlo za strežnike in diskovna polja, ki jih mi uporabljamo v našem sistemu in jih nekatere šele sedaj montiramo." Na koncu se je opravičil vsem staršem, otrokom in učiteljem za nevšečnosti. "Mi bomo naredili vse, da bodo stvari delovale brez problemov," je dejal za RTV SLO. Na televiziji POP TV pa so mu ob opravičilu na koncu pritekle tudi solze. Voditelj Uroš Slak je zaključil z besedami: "Hvala lepa. Redko se zgodi v tej državi, da se kdo za kaj opraviči."

vir: zurnal24

 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Sranje. Udri po siromaku.
Arnes je posledica razsulosti šolskega sistema, ne vzrok.
Mimogrede, prejle mi je prišla hči povedat, da je učiteljjica angleščine po pol šolske ure enostavno spokala z Zoom-a, ker jih ni mogla krotit. :mad:
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Sranje. Udri po siromaku.
Arnes je posledica razsulosti šolskega sistema, ne vzrok.
Mimogrede, prejle mi je prišla hči povedat, da je učiteljjica angleščine po pol šolske ure enostavno spokala z Zoom-a, ker jih ni mogla krotit. :mad:
To je njen problem, mute vseh, odpredavas vse, naslednic vprasani.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.961
811
113
Pardon, ne drži, že free licenca omogoča izklop možnosti "allow participants to unmute themselves"
To pomeni da ne znajo.

Sranje. Udri po siromaku.
Arnes je posledica razsulosti šolskega sistema, ne vzrok.
Mimogrede, prejle mi je prišla hči povedat, da je učiteljjica angleščine po pol šolske ure enostavno spokala z Zoom-a, ker jih ni mogla krotit. :mad:


jest mislim da je "mute all" ena prvih stvari, ki jo web chat zna
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
No, to jaz vsem razlagam, da so za OŠ videokonference v večini primerov (nižji razredi) brez veze in neprimerne. Starši pa potem na raznih sestankih na šole pritiskajo kako hočejo in zahtevajo, da so videoknference in online predavanja...Ne gre to z malimi oz še tisti ta pridni, nič ne odnesejo od tega. So drugi pristopi bolj primerni, zadnjič sem recimo bral o enem učitelju ZGO, ki dela sedaj kratke filmčke in na ta način predava snov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: turbobitch

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113
Sranje. Udri po siromaku.
Arnes je posledica razsulosti šolskega sistema, ne vzrok.
Mimogrede, prejle mi je prišla hči povedat, da je učiteljjica angleščine po pol šolske ure enostavno spokala z Zoom-a, ker jih ni mogla krotit. :mad:
Vedno bolj se bo pokazalo, kateri učitelji so sposobni in kateri ne. Sončki, ki jim še noben v življenju ni reku ne so pa itak zgodba zase. Za te je pa hladen tuš takoj v srednji šoli.
 
Nazadnje urejeno:

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Pardon, ne drži, že free licenca omogoča izklop možnosti "allow participants to unmute themselves"
To pomeni da ne znajo.
se cudis, enkrat odpri od e ucilnice navodila. V ITju sm 15+ let, nacrtoval projekte in migracije v miljonskih vrednostnih, pa ne razumem kaj hocjo tm povedat.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Vedno bolj se bo pokazalo, kateri učitelji so sposobni in kateri ne. Sončki, ki jim še noben v življenju ni reku ne so pa ital zgodba zase. Za te je pa hladen tuš takoj v srednji šoli.
Veš kje je problem?
Sončki gor ali dol, pizdarija je ker je tak kaos v razredu, da se enostavno ne da normalno delat.
Še tisti, ki se jim slučajno po nekem čudežu ljubi sledit pouku, ne morejo.
Tamala pravi, da je v živo v razredu isto, do zdaj sem jo jemal malo z rezervo, pa vidim da je čista resnica.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113
Sej ti povem, ko pridejo na resno srednjo šolo taki odpikajo. So se neki zezal med online poukom...pok samo zginl so z zooma, ker jih je profesor enostavno ruknil iz seje, sš ni obvezna....