Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Pri nas smo primerjali izkušnjo s prijateljčkom iz paralelnega razreda. Torej oba otroka 1. razred, naša učiteljica vse skup ena A4 stran za cel teden, njihova učiteljica pa je pošiljala na dom neka gradiva za matematiko, da lažje računajo, pa za vsak tip nalog narisala in pofotkala ilustracijo, ki jo je priložila, da vejo kako naredit (ker morajo še neke kvadratke risat in barvat). Pri nas: "rešite DZ stran X in Y". Za SPO je napisala dve A4 strani spremnega besedila za razložit otroku, dala nek powerpoint z dodatnimi ilustracijami nalog iz DZ, poslala link na youtube risanko... Pri nas za SPO: "Rešite DZ stran X in Y in se pogovorite z otrokom o nalogah." Pa naša učiteljica je mlajša, preden kdo omeni generacijske razlike...

No, da ne bo samo kritika... Tudi jaz imam v širši družini kar nekaj učiteljev, in si vzamejo zelo različno. Ampak tudi tisti, ki ne pošiljajo sto dodatnih gradiv, vseeno pregledujejo naloge, ki jih otroci pošljejo. Že samo za odpisat na 100 do 200 mailov učencev je zalogaj. Če hočeš na vsak mail napisati še kakšen komentar, povedati kako je treba kaj popraviti v rešitvah itd, pa gre ogromno časa. Poleg tega še usklajevanja z ravnateljem, sodelavci, priprava gradiv za naslednji teden...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jeri

jello

Guru
22. sep 2008
9.671
3.559
113
Saj se jih vsi držijo. Samo pri enem učitelju to pomeni zjutraj naloge na mail, vsak dan ob isti uri zoom in lepo zadeve laufajo. Pri drugem pa 100 mailov, v tridesetih popravki in spremembe prejšnjih petdesetih mailov, pojasnila na pojasnila, popravki na popravke, vmes pa vsakič še qrcanje učencev in staršev. Treh ni na zoomu ker je cela ulica celo dopoldne brez štroma pa že prileti mail na vse starše kako bo talala neupravičene. Za en qrčev govorni nastop v tretjem razredu je poslala toliko mailov in nujnih obvestil da sem se na momente vprašal če nimajo nemara mature v tretjem razredu.

V zadnjih nekaj dneh sem za 3 otroke podpisal 10 potrdil da so zdravi. Od včeraj ko so štartale šole sem od sedmih učiteljev že dobil kako so potrdila nujna in naj otroci ne hodijo brez.

Ena zadeva nekaterim ni jasna, vse bolj se mi zdi da bolj učiteljem kot staršem. Da imamo ocene od 1 do 5. In da nekoga, ki nečesa ni naredil ali je naredil slabo oceniš pač s slabo oceno. Ne pa cel razred buzeriraš dokler nimajo vsi 5.
 
  • Haha
Reactions: Romzi

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Načeloma bi se morali učitelji držati navodil ravnatelja.

Ravnatelji jih dobivajo od Ministrstva / Zavoda za šolstvo / ne vem koga vse
In potem imaš izjave ministrice & pristojnih, da zaupa, da bodo šole zadeve dobro speljale.. kje so pa navodila?

pri nas sem nad vložkom učiteljev razočaran.. razumem, da se prvi teden "mal loviš"... ampak potem se moraš pa ujet ane.. ne pa da lovljenje traja 8+ tednov (in bo tako še naslednje 5+)... učit na sistem "rešite DZ... PDF.. word" - zna pomoje nek avtomatiziran sistem sam od sebe
 
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Nekako pridem do zaključka, da tisti učitelji, ki so že prej bili dobri (aktivni, organizirani, razložijo, poskrbijo za otroke...), so dobri tudi zdaj, ne glede a je to preko maila ali preko zooma ali preko vesoljskih kozmičnih žarkov. Tisti, ki že prej niso bili dobri (psihirali, zmedeni, neaktivni...), so isti tudi zdaj...
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.001
5.715
113
blizu močvirne prestolnice
No ja učitelji so čist OK, sicer z tako šolo totalno nevešči oziroma totalno nesposobni prilagajanja. Čakajo in čakajo namesto da bi takoj začeli. Ampak tak je gabrov sistem. Moti me le edino to, da na koncu leta šenkajo otrokom in to ne zaradi njih, temveč zaradi sebe, da imajo boljšo oceno
Sicer pa se bodo od vseh naporov lahko kmalu zopet 2 meseca spočili.
 

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Lp, kaksno je stanje glede varstva otrok, 4/5razred?

Se morajo starsi vrniti nazaj na delo, ali lahko še koristijo varstvo otroka do 31.5?

Hvala za info

Black
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Ministrstvo za šolstvo menda pravi, da lahko koristiš varstvo za 4. in 5. razred. Verjetno je pa malce odvisno tudi od dobre volje delodajalca. Dobiš pa do 31.5. za varstvo 80% plače, od 1.6. naprej 50%.
 

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Ministrstvo za šolstvo menda pravi, da lahko koristiš varstvo za 4. in 5. razred. Verjetno je pa malce odvisno tudi od dobre volje delodajalca. Dobiš pa do 31.5. za varstvo 80% plače, od 1.6. naprej 50%.
Hvala, imaš morda link do kaksne uradne odločbe, priporočila?

Ker sem tudi sam zasledil, da starševsko varstvo lahko za 4. razrede koristiš do 31.5.2020...

Black
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Uradno ni nič, je le izjava uradnikov v medijih - po mojem je bilo na 24kur zadnje dni, nek predstavnik ministrstva. Eden od koronazakonov določa, da dobiš 80% za čakanje na delo iz kateregakoli razloga (tudi zaradi varstva otrok), ampak to zaradi ukinitve epidemije velja samo do 31.5. Drugače za čakanje zaradi višje sile dobiš samo 50%.
 

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Ja super, ker zeni v sluzbi ze nekaj najedajo glede tega...

Nic bom se malo pobrskal po netu, ce pa kdo kaj novega zve pa naj prosim napise.

Hvala

Black
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
V bistvu se vpašanje ne nanaša samo na varstvo ampak tudi na šolanje na daljavo domu.
Čisto verjemem, da je precej kisla najprej oddelat svoj šiht, potem pa popoldne še šiht učitelja.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.548
8.900
113
Glej, tkole bom rekel. Res so vse barve mavrice med črno in belo. Samo kakšne kle okol sebe poslušam.....ja veš, je moj Matejči (Matejči je v 7 razredu osnovne šole) naredil seminarsko in jo poslal učiteljici, pa sm mu rekla, da tole pa ne bo v redu, pa sm mu jest popravla vse napake, pa je pol poslal še enkrat. Matejči bi dobil za svojo seminarsko, ki jo je naredil in poslal samostojno štiri, tko je dobil pa za mamino pet...... Mamica zgroženo razlaga, da ma z Matejčkom dela po štiri do pet ur na dan vsak dan po šihtu.
Mene, ko pridem domov sam zanima, če so vse zrihtal, če računalniki delajo, pa če kaj ni jasno, pa če je treba kej poslat. Zdej še tamal sam pošlje, se je naučil. Z mulci nikol nisem in nikol ne bom sedel zraven nalog, ker to jim delaš bolj đabe uslugo. Tud tale kaos jim bo nekoč prav prišel, da se bodo znal obrnit in znajt v življenju.

Spet drugo poslušam....joj, sem kr mal vesela, da sem nazaj v službi, doma sm jih mogla skos strežt, pa pospravljat za njimi...zakaj že? Zdej ko pride domov mora pa še skuhat za froce pa deca, ki je doma.....Fajn.
Včeraj sem prišel domov in na dvorišču srečal soprogo, ki se je tud ravno pripeljala domov, gor sem dobil sam vprašanje, foter, kok hrenovk boš zraven špinače pa pireja.....
Ljudje, v starih časih so 12 letniki že en čas služli za pastirje, vi jih imate pa še zmeraj za nebogljene ovčke, ki ne znajo štet več kot do pet.
 
Nazadnje urejeno: