Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.859
113
Tole je počas podobno kot v filmu Maratonci tečejo častni krog, ali hebe lud zbunjenog......
Dons se vrača v šolo moj starejši junc.... Kakšna vsemogoča navodila, pa pike narisane po tleh..... Mulci se sam režijo, šolski delavci pa pulijo lase. En je z metrom okol letal, da je te nebuloze od NIJZ upošteval, pa skupine naredil pa bulšit, naslednji teden pa kr vsi v šolo in pike bodo pozabljene.....
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Trigger in AndY1

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.467
113
Dobim danes mail da naj četrošolka posname govorni nastop v nemščini v željenem programu, ga naloži na YouTube in še pošlje po mesenđerju.

Tako šolo na daljavo se jaz ne grem.
Prvo mi nekaj takega pade na misel....prva stvar ki smo jo jemali pri pouku nemščine v SŠ :valjamse:
 
  • Haha
Reactions: Ytbnd

sousis

Guru
16. nov 2019
1.497
991
113
Predstavnik ravnateljev pravi, da lahko vsi v šole edino, če odpravijo NIJZ ukrepe o obvezni distanci. Tako da bomo videli, kaj bodo še naumili.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.497
991
113
Vlada pravi, da epidemije od 31.5. ni več, ampak kljub temu ostanejo ukrepi v veljavi. Žal ne znam odgovorit, ali to pomeni, da so ukrepi (vsi? samo nekateri? kateri?) obvezni, da ostanejo samo kot neobvezna priporočila, ali pa da ne veljajo več. Ker bi sicer od 31.5. naprej živeli pač spet kot pred korono - brez mask in brez distance, normalno k frizerju, v kino itd. ampak mislim, da ne bo tako.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Uredbe, ukrepi, ... zaradi covida se uknjajo z 1.6.zaradi končanja razlgov za njih.
Kaj namše ostane? Nič, kar je bilo zaradi covida.
Razen....?
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.497
991
113
Citiram: https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koronavirus/vlada-preklicala-epidemijo/523776

"Vlada je na dopisni seji preklicala epidemijo nalezljive bolezni covid-19, ki je bila razglašena 12. marca. Ker pa nevarnost širjenja ostaja, so nekateri ukrepi še v veljavi, so zapisali na ministrstvu za zdravje.
...
Trenutne epidemiološke razmere omogočajo sproščanje ukrepov, ki so bili nujni zaradi zajezitve in obvladovanja novega koronavirusa, ne pa še njihove odprave v celoti. V veljavi tako ostajajo splošni in posebni ukrepi, ki so bili sprejeti na podlagi sklepa o uporabi ukrepov, ki jih določa zakon o nalezljivih boleznih, so še zapisali na ministrstvu za zdravje."
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
.... V veljavi tako ostajajo splošni in posebni ukrepi, ki so bili sprejeti na podlagi sklepa o uporabi ukrepov, ki jih določa zakon o nalezljivih boleznih, so še zapisali na ministrstvu za zdravje."
Saj pandemija ali kaj že velja do 31.5. do 24:00? Do takrat pa tudi ukrepi. Saj so ukrepi bili sprejeti zaradi pandemije!
Ni pandemeije po 31.5., ni ukrepov po 31.5. Razen če se od takrat naprej ne določi drugače.
Ukrepov nočete - morendrofer noče nositi maske, ostali kolesarji in temu podobni že nekaj - ampak en dodaten denar bi pa le hoteli.
Naj ostane pandemija - brez mask, brez omejitev, vse odprto, itd. Glavno je, da država da denar.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
V začetku tedan je bilo v medijih da bodo odločili ali bodo šli vsi otroci v šole v nadlesnjem tednu, pa ni nič informacij o tem (vsaj kolikor sem uspel ujeti):
- se še vedno odločajo?
- so se odločili, da ne gredo v šole naslednji teden
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
V začetku tedan je bilo v medijih da bodo odločili ali bodo šli vsi otroci v šole v nadlesnjem tednu, pa ni nič informacij o tem (vsaj kolikor sem uspel ujeti):
- se še vedno odločajo?
- so se odločili, da ne gredo v šole naslednji teden
So rekli, da bodo danes, pa so si včeraj premislili in rekli, da bodo jutri odločali na seji vlade in v petek povedali. Pol pa pravijo kako je vse pomembno za socializacijo otrok in bla bla. A to, da 2x v tednu spremenijo dan ko bodo povedali kako in kaj in si v eno premišljajo pa ni za nobenega pomembno. Verjetno je vzgojno, da se naučijo, da politikom ne moreš nikoli verjeti ;)

Sicer bi jih pa jaz pustil doma in jih ne bi za 3 tedne dal v šolo, ker vidim, da bodo eni učitelji te 3 tedne skočili na otroke in ocenjevali na polno še tik pred koncem šolskega leta, čeprav je bil cel maj na voljo za pridobitev ocen.

Da ne govorimo, kako ponizevalen in brezbrizen je tak odnos do delavcev na solah. Do zadnjega ne vejo ali bo tak ali onak. A bo spet kaksna nova organizacija razredov ali ostanejo mansje skupine, bodo morda delali po starem kot pred Covidom.....kot, da si en student, ki streze v gostilni pa sef vsak dan sporit pove ali jutri delas nocno ali zjutraj ali popoldan...butli so tile nasi odlocevalci.
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.467
113
Ti si zgleda iz JU....

Vsi ostali smo takšnega odnosa navajeni že xy let in se pač prilagajamo...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Kar ne spremeni dejstva, da naše vlade / strukture (pa čisto vseeno katere politična opcija) enostavno nimajo pojma kako se vlada in kako se sprejemajo odločitvi in le-te sporočajo javnosti, ter kakšen vpliv imajo na delo ozr. kakšne kaos povzročajo - pa naj si bo javni sektor ali realni sektor.