Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Danes naj bi ministrica na novinarski konferenci razjasnila številne dileme, a je ta na številna novinarska vprašanja o tem, kako naj se organizirajo v vrtcih, odgovorila, da je to odgovornost ravnateljev in da verjame, da bodo znali odgovorno organizirati delo.


:bonk::bonk::bonk:

Sole niso McDonalds, da bi bile po fransizi vse enake... Normalno, da je na ravnateljih, da prilagodi in organizira pouk na svoji soli... Al pa ce ministrica rece, da bo pouk matematike v prvi sobi levo, pa ma ena sola tam WC, druga pa kurilnico...
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.506
1.000
113
Sole niso McDonalds, da bi bile po fransizi vse enake... Normalno, da je na ravnateljih, da prilagodi in organizira pouk na svoji soli... Al pa ce ministrica rece, da bo pouk matematike v prvi sobi levo, pa ma ena sola tam WC, druga pa kurilnico...

Seveda, ampak spodobilo bi se, da ministrica poda kakšne usmeritve in odgovore na vprašanja, ki niso odvisna samo od šole... Npr. kaj, če kakšnega ukrepa ni možno izvajati, kaj, če ni dovolj učiteljev ali prostorov ipd. Ker si predstavljam, da inšpektorji znajo kaznovati tudi tisto, česar ministrica ni znala obrazložiti.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Seveda, ampak spodobilo bi se, da ministrica poda kakšne usmeritve in odgovore na vprašanja, ki niso odvisna samo od šole... Npr. kaj, če kakšnega ukrepa ni možno izvajati, kaj, če ni dovolj učiteljev ali prostorov ipd. Ker si predstavljam, da inšpektorji znajo kaznovati tudi tisto, česar ministrica ni znala obrazložiti.

Kdor rabi, je verjemi, dobil obrazlozeno. V splosnem odgovru pa ne bo zraven navedba, da telovadba z Sp. Dupleku ni obvezna, ker kosarkarsko igrisce nima mrezic in pa kemija v Zg. kungoti odpade, ker prezracevanje v ucilnici ni dovolj ucinkovito.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

sousis

Guru
16. nov 2019
1.506
1.000
113
Pa pogrešam tudi obrazložitev kaj bodo z vrtci, ki naj bi imeli pol manjše skupine, če za starše po 31. maju neha veljati, da lahko ostanejo doma z otroki.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.506
1.000
113
(Al bo tako kot vse ostalo, ko je že iz letala vsem jasno, da to ne bo izvedljivo, ampak se delajo francoze in tega ne povejo na glas. In bodo od 1.6. pač vrtci delali po starem.)
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Če je to, da fanatiki vrste 8888 drugim odrejajo, o čem se smejo zanimati, protikoronski ukrep, se je s petkom izpel. Naj se fanatiki malce potegnejo nazaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... če pa na otroke misliš...
V ITA so se nekako znajdli in sicer tako, da imajo šole po novem, ki nimajo dovolj prostorov, da lahko izvajajo pouk v cerkvah. Te so ponavadi velike, zdej ne rabijo ogrevanja več, ozvočenja vsaj osnovna tudi, da se učitelja bolje sliši. Razdalje med učensi so tako dovolj velike brez problema, volumen take "učilnice" pa tudi :zmaga: ...

Da bi bilo pri nas kaj takega mogoče, pa je neverjetno, saj bi pa spet imeli eno novo bicikljado ljudi, ki ne bi hoteli dat v "tako" šolo svojih sončkov, da se ne bi zaradi razpela in verskih podob jim deca pokvarila in to brez prisotnosti duhovnika :evil: ... raje doma učenje preko neta a ne.

Lahko bi pa poskusili tudi v LJ s prostori Džamije ... pa bi lahko deca sedela na tleh/tepihih in si prej umivala noge pred vstopom :evil: ...notri ni nobenih razpel, križev in pa po stenah so samo "fraktalne" rezbarije in mozaiki, kar lahko vzbudi pri deci smisel za estetiko/matematiko etc.. Pač bi zaposlili dodatno nekaj moških učiteljev ... Zoki bi znal to podpret :zardelalter: ...
------------------------------------
" ... " Please, NO More Political PROPAGANDA" ! ..." :jezen:
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi in 8888

sousis

Guru
16. nov 2019
1.506
1.000
113
Zanimiva rešitev, v SLO so si zaenkrat upali predlagat samo telovadnice kot dodatne prostore. ;)

Meni se zdi, da se v teh preostalih 5 tednih pouka ne bodo prav veliko naučili. Zato se mi zdi ves ta cirkus odveč, sploh ker to počnejo s 1. triado - snov 1. triade pa upam, da večina staršev še nekako zna razložiti in preveriti, tudi če se učitelj ni preveč potrudil.

Zdaj pa še to:
"Staršem četrtošolcev še naprej pripada pravica, da zaradi višje sile ostanejo doma." https://www.zurnal24.si/slovenija/to-pripada-starsem-otrok-ki-ne-smejo-v-solo-ali-vrtec-346888

Torej prvošolčki lahko gredo v šolo, ki bo bolj podobna zaporu, četrtošolci pa doma s starši.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
1km danes nekateri niso.sposobni prehoditi, kaj šele preteči.
Koliko sem imel sam čas na km se ne spomnim. Na 600m vem da je bil okoli1:50. Tako da km bi moral iti pred 30 leti mimo v 5 minutah.
Je pa res da sem takrat bil v "formi" in eden izmed hitrejših tekacev.

Jep, zna biti zanimivo drug teden. Eden gre v šolo, drugi ostaja doma.
Sam doma 2 ;)
 
  • Haha
Reactions: Romzi

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.470
227
63
Ena cvetka: Razred se je delil na 2 skupini, ki pa se ob 14.00 uri združita, ob 14.30 uri pa se jim pridruži še 3 skupina. Učiteljice se vsak dan menjavajo (skupaj so 3, vsaka bo imela en dan en razred, ker vsaka uči samo določene predmete, naslednji dan rotirajo). Resno ne razumem smisla tega deljenja razreda...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Ena cvetka: Razred se je delil na 2 skupini, ki pa se ob 14.00 uri združita, ob 14.30 uri pa se jim pridruži še 3 skupina. Učiteljice se vsak dan menjavajo (skupaj so 3, vsaka bo imela en dan en razred, ker vsaka uči samo določene predmete, naslednji dan rotirajo). Resno ne razumem smisla tega deljenja razreda...

Po 14h ni več korona virusa, a ne veš? :D
 
  • Haha
Reactions: ncnifrej in AndY1

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
A pa tukaj na alterju nima nihče partnerke/žene, ki bi bila učiteljica?:)
Lahko povem za mojo, da imajo sedaj veliko več dela, kot pa prej. Sedaj pa sploh, ko so v šoli in potem še doma za ostale.
Zjutraj imajo sestanek z ravnateljico preko zooma, da dobijo navodila - to kar traja uro pa pol. Potem je še kakšen sestanek z anglistkami. (no to sedaj odpade, ker so spet v šoli).
Potem so zoomi z učenci. Včasih individualno, včasih skupinsko. Veliko je tudi "problematičnih" otrok, ki jim je potrebno posvetiti malo več pozornosti, in to je sedaj še težje izvedljivo.
Vmes mora odgovarjati na maile od zaskrbljenih staršev. Tega se čez dan kar nabere. Pa da ne pišem, kaj imajo vse za povedat.
Potem morajo pripraviti naloge, program,... to traja, ni lahko to. In ja, dela tudi do polnoči, da imajo starši/učenci zjutraj na mailu.
Seveda si vmes vzame tudi kakšno urco dve da malo zadiha...
No delo se ponavadi ne konča niti čez vikend - v manjšem obsegu, ampak vseeno.

Morte vedet, da je na obeh straneh težko. Nimajo pripravljenega scenarija za to kar se dogaja. Pa še vsak dan se spreminja. Nekateri starši pa tudi niso lahki.
Tud preveč se skrbi za tamale. Kar nekaj je bilo takih, kjer so starši reševali naloge, pisali spise/obnove, pomagajo pri spraševanju in testih preko zooma... Velikokrat se zgodi, da učenci oddajo iste naloge - ista obnova prekopirana iz neta.:rolleyes:
Obsatajo še hujši primeri, ki pa jih ne bom pisal.

Drugače je pa fajn, da so otroci spet v šoli. Pa ne zato koliko se bodo naučili v teh parih tednih, ki so še na voljo, ampak ker jim manjka socializacije.
Enkrat je govorila kako so si med skupinskim zoomom z učenci izmenjeval, kako je nekomu hrček umru, kako je nekdo novga kužka dobil, nekdo se je s kolesom nevem kam vozil... in ja, to jim manjka... da se pogovarjajo med sabo, da se družijo.

V glavnem, ni jim lahko...učiteljem... verjamem pa, da tud vam staršem ni lahko. Zavedejte se pa, da imate vi recimo tri otroke, one pa... ne vem kok v bistvu - precej, in zraven se morajo še s starši ukvarjat.

To kako je sedaj v šoli, kakšni nesmisli so to glede teh pravil, tega se zaveda tudi ravnateljica in večino učiteljev. Ampak taka pravilo so postavili. Koliko se jih držijo? to pa ne vem :) niso glih življenska pravila hehe

Toliko iz moje strani oz. njene.. :)
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: ribicija in gr69

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Prosim izbriši v tistem odstavku posploševanje, ker nismo vsi težki. prav tako pa niso vsi učitelji niti približno enako vestni. Imaš tud jebivetre.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Prosim izbriši v tistem odstavku posploševanje, ker nismo vsi težki. prav tako pa niso vsi učitelji niti približno enako vestni. Imaš tud jebivetre.

Sem popravil. Sem res tako napisal, kot da ste vsi isti:p

Mozno, ne vem. Jaz sem za mojo pisal kako njen dan poteka.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ja, glavni problem je, da ni nič poenoteno. Eni vsak dan preko Zooma, drugi pa dve A4 strani v PDF-ju za cel teden (več ali manj linki do raznih vsebin, najraje na youtube), in cel teden ne beu ne meu od njih. Najlepše pa je, da imajo bolj ali manj enake pravice in plače.
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Ja, glavni problem je, da ni nič poenoteno. Eni vsak dan preko Zooma, drugi pa dve A4 strani v PDF-ju za cel teden (več ali manj linki do raznih vsebin, najraje na youtube), in cel teden ne beu ne meu od njih. Najlepše pa je, da imajo bolj ali manj enake pravice in plače.

Načeloma bi se morali učitelji držati navodil ravnatelja.