Covid-19 Cepiva

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.262
6.521
113
Kje pa se postavi meja, koliko je "dovoljena" umrljivost? oz kdo jo bo.

Ker recimo gripa gre skozi, korona pa ne?
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Dolg, zahteven ampak noro podroben in noro dober zapis o proizvodnji in celotni dobavni verigi mRNA v LNP cepivih (Pfizer/BioNTech in Moderna)
LNP - lipidni nanodelci

en izsek o nivoju podrobnosti:

Moderna sources all lipids ingredients from the German-headquartered company CordenPharma. One facility in Boulder, CO, which was recently expanded and can now produce 400kg per batch, and two facilities in Liestal, Switzerland, and Chenôve, France, are set up to produce the lipids required by Moderna. According to this Chemical & Engineering News article CordonPharma had to expand their capacity ten-fold and can now produce three to four times Moderna’s demand.

 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Vidiš tegale ti ne razumeš. Vsi ostali okoli tebe imamo pravico, da se od tebe ne nalezemo (tudi če vi prebolevate na izi) in posledično niti ne pridemo v situacijo, da bi se morali zdraviti z Ivermectimom.

Razumeš?
Ti kdo preprecuje, da se cepis? Cepi se, pa se ne bos okuzil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe

Dualis

Fizikalc
30. nov 2008
405
239
43
Ampak enim pa res ni pomoči.....
Kaj pa tisti ki se res ne morejo/ ne smejo cepiti, na tiste pa res nisi pomisli kaj ????
In kaj bi bilo če bi vsi tako bolano egositično razmišljali kot ti?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.325
9.062
113
pri andy so ona skupina ko se ne morejo cepit, in se morajo vsi ostali, če prav razumem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Dualis

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.571
986
113
48
KR
Ampak enim pa res ni pomoči.....
Kaj pa tisti ki se res ne morejo/ ne smejo cepiti, na tiste pa res nisi pomisli kaj ????
In kaj bi bilo če bi vsi tako bolano egositično razmišljali kot ti?
Razmišljam... Ali to ni egoistično tudi s strani tistih ki se ne morejo/ne smejo, da bi se morali vsi mi cepiti, da lahko oni "harajo" okoli po "zidancah", namesto da bi bolj pazili sami nase? Pa ne me narobe razumet, nisem egoist. Če se bom cepil, se bom itak zaradi drugih, ne zaradi sebe. Tako ali tako že cel življenje delam uslugo samo drugim in ja priznam, mi gre počas že mal na k.....
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Jao si dolgocasen s temi vzdevki.

Oce je dvignil roko? Za hudobni Pfizer?


 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Oce je dvignil roko? Za hudobni Pfizer?


Za razliko od vas, mi nikogar ne prisiljujemo, da se NE cepi.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
Pa pihzda no sej je jasno in logično.
Kdor se ne sme zaradi zdravstvenih razlogov, se mu ni treba in ga ne bo nebo nihče postrani gledal, ker je tako pravilno.
Zato se pa ostali cepimo, če ne zase, pa za njih, solidarno, da jih zavarujemo...sam ne, raje gledaš sam na to kako boš kej dobil od ostalih in iztržil zase čimveč, ko je pa kaj za vrnit družbi...takrat pa glavo v zemljo.

Dragi moji, tole je vzajemna solidarnost, tale epidemija nas postavlja na preizkušnjo kolk smo ljudje z vcepljeno zavestjo po "preživetju" družbe in kolk smo živali ki jih žene nagon po preživetju posameznika