Covid-19 Cepiva

jest5

Guru
18. avg 2007
25.265
-8.461
113
Tole je lajanje v luno in vsiljevanje lastnega mišlenja.
Ne veš in nikoli ne boš vedel, kaj bi bilo, če bi bilo. Vse so ugibanja in so tako zanesljiva, kot če bi spraševal tvojega mačka. Lahko pa ponavljaš tvojo trditev v nedogled in prej ali slej začneš verjeti vanjo.
Popolnoma dobro se ve, kaj bi bilo.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Limaj kar hočeš, popolnega lockdowna ni bilo.
Clovek, 2 tedna ljudje skoraj iz stanovanja niso stopili. Ulice so bile prazne. Ven si sel lahko samo v stacuno ali pa po najkrajsi poti do zelenih povrsin. Otroska igrisca so bila zapecatena.

En mesec so bili otroci doma in se niso nic druzili s sovrstniki.

Skoraj vsi so bili doma, sluzbe prazne.

Od 10-12ih so lahko kupovali penzici, od 12ih do 17ih ostali, od 17ih do 18ih spet samo penzici.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.776
-216
113
Ampak enim pa res ni pomoči.....
Kaj pa tisti ki se res ne morejo/ ne smejo cepiti, na tiste pa res nisi pomisli kaj ????
In kako bodo tisti, ki se ne morejo/ne smejo cepiti šli na avion, čez mejo, ob kaki zaostritvi tudi v trgovino, službo, čez občinske meje, in bogve kaj se še lahko spomnijo za tiste necepljene?
Si na to pomislil?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.717
113
kod Džej-Zija
Ti AndY1 trosiš take bedarije tu naokoli, da še sam sebi težko verjameš. Na praktično celotnem Covid podforumu.

Popolnega lockdowna niti približno ni bilo. Škoda ker ga nisi izkusil recimo tukaj v bližnji Italiji.
Naj mi nekdo razloži, kako je lahko tak znalec in zanikovalec moderator tega podforuma. Resno. Zaradi mene naj moderira električarje, ampak tule gor je pa sramota, da ga tolerirate.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert in 8888

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Ti AndY1 trosiš take bedarije tu naokoli, da še sam sebi težko verjameš. Na praktično celotnem Covid podforumu.

Popolnega lockdowna niti približno ni bilo. Škoda ker ga nisi izkusil recimo tukaj v bližnji Italiji.
A res?

Kdaj sem že napovedal, da bomo prehiteli Švedsko? Že spomladi, pa ste se vsi režal.
Kdaj sem napovedal, da bo jeseni pri nas sranje? Spomladi in tudi to sem zadel.
Kdaj sem napovedal padec števila okužb za konec leta? Oktobra/novembra. In tudi to sem zadel.

Je bil pa lockdown v Italiji, kot praviš, da kakšen je bil, očitno pretiran, če je nam spomladi uspelo z milejšim, kot je bil v Italiji.

Vsekakor našega spomladanskega lockdowna nikakor ne moremo primerjati s tem, kar imamo jeseni. En kup nelogičnih represivnih ukrepov, ki niso imeli nobenega pravega učinka.

Je pa lahko takole iz pozadine mal komentirat. Ne vidim, da si v jesenskem valu (oz na sploh) kaj pretirano doprinesel debati v tem podforumu.
 
Nazadnje urejeno:

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Za razliko od vas, mi nikogar ne prisiljujemo, da se NE cepi.

Not this bullcrap again...

Za razliko od tebe licemera hinavskega, se ne spuscamo v debate o katerih nimamo pojma, skrbimo za antireklamo, nato pa perfidno prvi stopimo v vrsto. In nikjer nismo nikogar silili v kaksno cepljenje. Izvoli pa poisci. Ali pa zavezi.

Se enkrat. Polna goflja te je bila o skodlivosti (Pfizerjevega) cepiva, antireklame itd (lahko ti nalepim se enih par tvojih postov), nato pa si gospoda oceta prvega pakriral v vrsto. Se cel kraval si zagnal tisti dan, za kar si se sirokoustil tukaj na tabli. Cudno da ga nisi kontrolirano prekuzil, saj bi mu zagotovil po tvoje vecno imunost, ce pa bi slucajno zbolel pa bi mu lahko dal kar Ivermectin na crno, ga je na internetu polno za kupit.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Seveda smo ga. Ko z novimi okuzbami dosezemo vrh in te zacnejo padati, torej, da je odvod novih okuzb negativen, oz da je R0<1, kar pomeni, da vsak okuzeni okuzi manj kot eno novo osebo, pomeni, da je dosezena credna imunost.

Nauci se vsaj gole osnove epidemiologije. Ce bi bila dosezena credna imunost:
1. Bi bil delez testiranih pozitven max 3%
2. Bi bilo v bolnisnicah danes max 100 ljudi.
3. Nebi bila svedska v buli se danes.

Sedaj pa nehaj bluzit.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
Solidarnost je neka fama zadnjega stoletja. Sto ali več let nazaj nobeden ni vedel za solidarnost, so se moral prekleto potruditi, da so imeli kaj na mizo za postavit in je šlo bolj kot ne iz rok v usta, vsak se je brigal zase, da je preživel. Danes imamo polno rit vsega, vsega je v izobilju in se gremo neko fejkano solidarnost.

Solidarnost, solidarnost, solidarnost...

kaj pa samozaščita in odgovornost ogroženih skupin? Zakaj se morajo penzionisti sredi tedna ob 16h gnetit po trgovinah? Ker zelo nizek % populacije ni sposoben sebe zaščitit, mora sedaj cela država trpet?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in p4pe

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
ZDA postajajo OGROMNI porabnik cepiv! Požar na novi proizvodnji ni edini in glavni razlog, da zmanjšanje.
Rabimo še več registriranih cepiv. EU, bojte se Nemčije.