Prehrana v šoli v svobodi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Tam kjer traja izbor predstavnika vec kot 10 minut, se javim jaz. Samo potem ne jebem zive sile tekom leta. Da si bodo zapomnili za naslednje leto.
Oziroma bodo potem med letom ko bodo problemi s sonckom iskali drugega starsa v SS.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Točno tako. Ampak v praksi problemov ni, vsi ostali so veseli da se je nekdo javil. In po drugi strani, tri seje na leto, na katerih je na momente kar zabavno poslušat o problemih, ki jih ni in bistroumnih idejah (največ jih ima predstavnica vrtca oddelka polžki, ki jo recimo zanima zakaj septembra še ni tretjega tujega jezika).
 
  • Haha
Reactions: aljoman

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Načeloma nisem, da je vse robotizirano in daljavo, čeprav je moje delovno mesto že 30+ let vezano izključno na računalnik. V življenju sem sit mailov in dopisov. Če je pomembno, mi povej v živo. Če ni pomembno, tudi pisariti ni treba. Za moje otroke so sestanki dokaj normalno potekali. Tu in tam je bil kak čudak med starši v generaciji ali je kak razrednik vlekel predolgo. Z udeležbo pokažem, da šolo in učitelja spoštujem, čeprav imam kako pripombo.
Na govorilnih urah nisem nikoli v življenju bil. Tudi žena ne. Ni bilo potrebe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman in sad

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
V naši OŠ, ko je za malico kaj s svinjino (npr mortadela zadnjič), dobijo muslimani Nutelo. Verjetno ni za odveč omeniti, da je ostalih 20 jeznih in užaljenih.

Kar se tiče rib in morske hrane, moj otrok jih obožuje, ko jih pripravim jaz ali nekdo, ki zna kuhati. V šoli dobijo tako zanič pripravljene ribe in ostalo morsko hrano, da tega nihče ne pije in ostaja ogromno hrane. Potem pravijo, otroci so razvajeni, … model, jaz tudi ne bi ribjega menuja v sodexu naročil.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.162
3.088
113
V naši OŠ, ko je za malico kaj s svinjino (npr mortadela zadnjič), dobijo muslimani Nutelo. Verjetno ni za odveč omeniti, da je ostalih 20 jeznih in užaljenih.

Kar se tiče rib in morske hrane, moj otrok jih obožuje, ko jih pripravim jaz ali nekdo, ki zna kuhati. V šoli dobijo tako zanič pripravljene ribe in ostalo morsko hrano, da tega nihče ne pije in ostaja ogromno hrane. Potem pravijo, otroci so razvajeni, … model, jaz tudi ne bi ribjega menuja v sodexu naročil.
No, še v času juge sem ob kosilu vsakič na glas zavzdihnil: oh, spet svinjina. In evo sem spet prežrt zapustil trpezarijo.
 
V naši OŠ, ko je za malico kaj s svinjino (npr mortadela zadnjič), dobijo muslimani Nutelo. Verjetno ni za odveč omeniti, da je ostalih 20 jeznih in užaljenih.

Kar se tiče rib in morske hrane, moj otrok jih obožuje, ko jih pripravim jaz ali nekdo, ki zna kuhati. V šoli dobijo tako zanič pripravljene ribe in ostalo morsko hrano, da tega nihče ne pije in ostaja ogromno hrane. Potem pravijo, otroci so razvajeni, … model, jaz tudi ne bi ribjega menuja v sodexu naročil.

Mortadela ni samo svinsko meso....Kaj pa potem ko so hrenovke na sporedu? Pa pizza štručke? Pa še cel kup takih ni drugačnih mesnih proizvodov.
Glede nutele pa..Bolje bi bilo če bi jim dali kako piščančjo salamo npr Poli....ker Nutela res ni za kako malico. Kot dodatek, sladica že, kot sama malica pa ni ravno najbolj okej
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.005
5.719
113
blizu močvirne prestolnice
Kdo bi si mislil,da je nekdo nestrpen do ene vere do druge pa tako čuteč. Otrok do 14 leta bi morali jesti vse, razen alergiki, hoditi na plavalne tečaje joj saj res kdo se izogiba teh? Ko pa gredo v SŠ ki je neobvezna pa naj delajo po svoje.
 

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.587
85
48
Menim, da je vzgib vseh teh staršev (razne samooklicane nutricionistke in fitneserji), ki so zelo zaskrbljeni glede prehrane, gibanja otrok idr. nezaupanje v ljudi (v tem primeru v zaposlene v izobraževalnih ustanovah; širše pa v družbo nasploh).

Dobro bi bilo, da tej starši delajo na tam da bodo lažje zaupali drugim, naloga izobraževalnih ustanov pa je vzpostavljati zaupanje.