Prehrana v šoli v svobodi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Proti hrani ki je bila do sedaj na naši šoli nimam vecjih pripomb.
Glede mase kuhanja imam izkusnje iz UKC pred 20 leti.
Mogoče je komu dobro, jaz sem se jo v enem letu preobjedel, tako da sem po enem letu najbrz pojedel samo se dobro polovico obrokov.
V UKC sem pogresal predvsem kaksne začimbe. Pa ne mislim pikantnost in podobno. Ampak solata si zasluzi se kaj zraven poleg vode s katero je bila oprana.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.475
113
Proti hrani ki je bila do sedaj na naši šoli nimam vecjih pripomb.
Glede mase kuhanja imam izkusnje iz UKC pred 20 leti.
Mogoče je komu dobro, jaz sem se jo v enem letu preobjedel, tako da sem po enem letu najbrz pojedel samo se dobro polovico obrokov.
V UKC sem pogresal predvsem kaksne začimbe. Pa ne mislim pikantnost in podobno. Ampak solata si zasluzi se kaj zraven poleg vode s katero je bila oprana.
no, zdaj ko je svoboda, ima solata v bolnici polek vode še malo soli. to je to, ti rečem.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
To govorim, ker meni je bila sicer predočena še 3. opcija s strani boljsih starsev od mene, in sicer da jaz ne znam kuhat, ce se ne spakujejo nad hrano v šoli. Sam povem... je še 3. opcija.
Če starši otrok, ki v šoli nočejo jesti ničesar, doma vsak dan skuhajo nekaj, kar bi bilo vsaj podobno doma narejenemu obroku, se takoj fuk pišem. :aplauz: :zmaga:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in jendomen

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Mi smo iz Žirov. Slišim takšno prakso po celi Poljanski dolini. Za Škofjo Loko se pa bojim, da jih že sodekso rihta.
Uh, kakšen flashback po tole. :D:bonk:

Ko sem konec 90ih prišel v srednjo šolo v Lj, nam je neki sodexo vozil malice:
-najbolj mi je ostala v spominu A.C.E., flouroescentno oranžna umetna packarija v stilu soka neverjetno groznega, umetnega okusa, v pollitrski flaši, ki jo je izumila Radenska (kar je bil jasen signal, da se Radenska potaplja in je v totalni strokovni krizi)... Lahko bi nam dali flašo vode, ampak to takrat še ni bilo moderno. Lahko bi nam dali 0,5 litra limoninega fruca ali pa, je6enti, pol litra radenske. Limonine vode Za takrat menda tako še ni bilo... Ampak ne, A.C.E.

-v sendviče so dajali gorgonzolo namesto normalnega sira, kar je bilo nekaj nagravžnega česar nihče ni bil vajen, to je bilo za crknit

-v vse sendviče so poleg mesa tlačili zelenjavo, npr. kup zelja. In to ne v razumenem razmerju, kot se dela v današnjih burgerjih, dobil si neko meso in isto debelino zelja. Normalnejše zelenjave, kot bi bile kumarice ali čebula, ne pomnim.

-danes lahko razumem, zakaj je bila vsa hrana ledeno mrzla, saj so jo morali pripeljati do nas v hladilniku, ampak v osnovni šoli nam tega ni bilo treba gledati niti v podružnični šoli, kjer šolski kombi, kupljen predvsem za prevoz malice, tudi konec 90ih niti slučajno ni imel hladilnika - pa smo vsi preživeli.

-so pa imeli neko zanimivo afiniteto do sadja, pomnim jabolka, mandarine in banane. Vem tudi, da se je v tistih časih pa že zmrdovalo nad solidno hrano, in vsaj polovice banan sošolci niso pojedli.
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
vidim da sm snežinkico užalu :zardelalter:
ne sam da je blesavo, ker je u srbščini (carlin je bil amerikano), ta citat je povrh še bulšit:

1694665712043.png
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.962
5.155
113
Uh, kakšen flashback po tole. :D:bonk:

Ko sem konec 90ih prišel v srednjo šolo v Lj, nam je neki sodexo vozil malice

Pri nas je osnovna šola ukinila lastno kuhinjo in uvedla sodexo. Kruh takoj tanjši, nadevi, namazi in mesnine iz eurospina. Cena ista. So pa vsaj obdržali šipkov čaj. Še učitelji so se pritoževali.

Srednja je bil luksuz z privat trgovino s sendviči. To je bilo pred zakonom o obveznih toplih malicah. Pišuka, smo stari.
 
  • Haha
Reactions: tony

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
:valjamse: :valjamse: :valjamse:
Kaj vse človeški um skupaj spravi. Naj uganem, poklicne mamice?

Nope... par (po lastnem mnenju) nadstandardnih in velepomembnih mamic in očkotov, ki se radi poslušajo in se raje vidijo, da drugi poslusajo njih. Feedback, ki ga dobijo, je pa "strinjanje enih in nerazumevanje problematike drugih" namesto "cakanje, da neha, da gremo lahko domov". Vsebina in tematika hrane je dostikrat samo sredstvo, ne bistvo. Letos smo imeli iz enakega vzgiba sport na tapeti. Malo spremembe...za isto zgubo časa.
 
  • Wow
Reactions: sad

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Nope... par (po lastnem mnenju) nadstandardnih in velepomembnih mamic in očkotov, ki se radi poslušajo in se raje vidijo, da drugi poslusajo njih. Feedback, ki ga dobijo, je pa "strinjanje enih in nerazumevanje problematike drugih" namesto "cakanje, da neha, da gremo lahko domov". Vsebina in tematika hrane je dostikrat samo sredstvo, ne bistvo. Letos smo imeli iz enakega vzgiba sport na tapeti. Malo spremembe...za isto zgubo časa.
Al pa zahtevnost branja...nidani. Zato pa jest, če se le da ne hodim na roditeljske.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Jaz praviloma ne hodim. Sreca v nesreci je, da so vedno na isti dan v tednu, ko sem v sluzbi in se lepo opavicim. Otrok prinese vsa soglasja in obvestila v mapi, zapisnik, kar je bistvenega, pride po mailu. Ampak prvi razred, prvi roditeljski, pa sem sla prej iz sluzbe...

sad
Šport? Ce ugibas do smrti, ne bos uganil. Ne vem ali imajo redno 2 ali 3 ure in ful je sola ponosna, da ima, ker ima ohromno DIFovcev zaposlenih, moznost malo bolj prilagojene telovadbe in 3. redno uro prevzame difovec in uciteljica lahko dela kaj drugega. Potem je pa se dodatna organizirana 1. ura sporta v podaljsanem bivanju ob 13h in spet pride en telovadec. Ob 12h je pa kosilo. In tukaj udaj nastane problem. Imamo enega, bom rekla, hipertroficnega očkota (asiciacija na popaja), ko bi clovek pricakoval, da bo pozdravil, da sport ni zanemarjan, ampam on vidi problem. Ker ko se nabašeš, moras pocivat 2-3h pred treningom. In da telovadba po malici ali pa po kosilu enostavno ne gre in kdo to urnike pise. Otrok je prijavljen na zajtrk, malico in kosilo, pouk je pa do 12h. Čaraj?! Seveda se gredo 6letniki sport do limita in res lahko bruhnejo ven tiste 2 žlici tenstanga krompirja. Torej kolicina je v redu, ampak kombinacija s hrano ne gre. Pac model, ki se od jutra do sutra ukvarja s tem in se mu zdi to normalno.

Drug problem je plavanje pozimi. Pac sole se prijavijo v kranju in širše po Gorenjski na seznam za vodene tecaje na olimpijskem bazenu v Kranju. In potem zavod za sport ali kdo naredi razpored, kdaj kaka sola hodi. Zakaj mormo imeti ravno mi decembra? Kot da v zunanjem plavajo. Da zima je za zimske sporte in smucanje. Kot da je smucanje opcija...

Tih smo bili vsi kot riti... cakali, da bo konec... kje zmorem še polnomastne jogurte in paštete.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Na sestankih so bolj ali manj glasni tisti, ki imajo neke lastne težave in odklone od normale.
Ko se tega zavedaš, lažje preživiš eno tako vsakdanjo stvar kot je navadni roditeljski v OŠ ali SŠ.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
ja, saj v biti je to v mojem predzadnjem postu. Nimam pa nikakršnega altruističnega vzgiba svojega časa na teh izpadih zapravljati. veliko raje ostanem v službi ta čas. ali pa bilo kaj drugega, samo težko se iz glave spomnim še kaj duhamornega, kar počnem/moram početi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Ne samo od strašev, tudi iz šol prihajajo cvetke, ena od njih je recimo anketa o zadovljstvu s šolsko prehrano, ki jo pošiljajo staršem. Wtf?

Prav tako roditeljski, izključno od učitelja je odvisno kakšna je tema roditeljskega in kako dolg bo roditeljski. Najboljše izkušnje so z učitelji telovadbe, odrecitira 3 alineje, kakšno vprašanje, ne, adijo. In najdaljši so vrtčevski roditeljski. Ko se eno uro razpravlja kaj naj v vrtec prinese za rojstni dan, lizike ali oreščke. To je nekako lakmusov papir da se že v štartu izloči tiste ekstra fookjene starše.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad