Covid-19 Cepiva

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Pa ti ves, kaksen je prag za credno imunost pri tem virusu, ki smo ga, mimogrede, s prekuzevanjem, ze dosegli?

66%.

Pa niso to ospice, ki potrebujejo 95% credno imunost.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
A si ti zihr da smo ga dosegli?
No dej...pejd pogledat v najbližjo bolnico, jaz jih gledam parkrat na teden in nisem istega mnenja...ko ne bom več gledal ljudi pozitivnih na covid in priklopljenih na kisik, takrat ga bomo dosegli!
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Po mojem nismo niti čez 20% prekuženost prilezli, kamoli trikrat toliko.
Sedaj bo cepljenje pričelo prijemat, da bo mir v DSO in da zdravstveni delavci ne bodo tega širili naokrog.
Še dva meseca bo za počakat, da se vsi starejši pocepijo - najbolj rizična skupina. S tem ukrepom bo potem precej bolj mirno na intenzivni negi in na kapacitetah oskrbe ljudi, ki rabijo respiratorje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: pocast

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
A si ti zihr da smo ga dosegli?
No dej...pejd pogledat v najbližjo bolnico, jaz jih gledam parkrat na teden in nisem istega mnenja...ko ne bom več gledal ljudi pozitivnih na covid in priklopljenih na kisik, takrat ga bomo dosegli!
Seveda smo ga. Ko z novimi okuzbami dosezemo vrh in te zacnejo padati, torej, da je odvod novih okuzb negativen, oz da je R0<1, kar pomeni, da vsak okuzeni okuzi manj kot eno novo osebo, pomeni, da je dosezena credna imunost.
Mi smo to dosegli z novim letom, tako kot sem napovedal oktobra/novembra.
Seveda, to se steje le v primeru, ko gredo okuzbe nekontrolirane po svoji poti, kar se je pri nas zgodilo.

Kar pomeni, da smo ze krepko cez famoznih 25%, ki jih IJS in nekateri tako radi omenjate, saj je splosna ocena, da je pri SARS-COV2 virusu credna imunost dosezena pri 66% imunosti prebivalstva.

S cepljenji, ki trenutno potekajo, pa bomo zascitili najbolj ranljive, to so 70+ starostniki. Za prebolele pa res ni smisla, da bi se še cepili.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.169
-8.269
113
Seveda smo ga. Ko z novimi okuzbami dosezemo vrh in te zacnejo padati, torej, da je odvod novih okuzb negativen, oz da je R0<1, kar pomeni, da vsak okuzeni okuzi manj kot eno novo osebo, pomeni, da je dosezena credna imunost.
Mi smo to dosegli z novim letom, tako kot sem napovedal oktobra/novembra.
Seveda, to se steje le v primeru, ko gredo okuzbe nekontrolirane po svoji poti, kar se je pri nas zgodilo.

Kar pomeni, da smo ze krepko cez famoznih 25%, ki jih IJS in nekateri tako radi omenjate, saj je splosna ocena, da je pri SARS-COV2 virusu credna imunost dosezena pri 66% imunosti prebivalstva.

S cepljenji, ki trenutno potekajo, pa bomo zascitili najbolj ranljive, to so 70+ starostniki. Za prebolele pa res ni smisla, da bi se še cepili.
Ne bluzi no.
R je pod 1 z ukrepi.
Brez njih bi okužbe še vedno rasle in nismo niti slučajno še niti blizu 66%
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: HEPAN in PHOBiA

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Ne bluzi no.
R je pod 1 z ukrepi.
Brez njih bi okužbe še vedno rasle in nismo niti slučajno še niti blizu 66%
Kaksnimi ukrepi neki. Se Ihan je rekel, da nimamo U od ukrepov, ki so epidemiolosko in znanstveno dokazani.

Hoces reci, da je tri mesece trajalo, da se je krivulja butastih ukrepov obrnila navzdol in to, mimogrede, celo s sproscanji? Sem mislil, da je inkubacijska doba 10-14 dni in ne tri mesece.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: HEPAN

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
en podatek (ne smem povedat, kje sem ga dobil) je bilo znotraj populacije 18-56 let 13 % prekuženost
Ja, ce je to podatek o stevilu pozitivnih na testih.

Covid sledilnik kaze, da je v te starostni skupini, ki jo omenjas, 90.000 pozitivnih na testiranjih. Ce je to 13% od celotne populacije 18-56 let potem je ta podatek vzet direktno iz pozitvnih na testiranjih.
 
Nazadnje urejeno:

jest5

Guru
18. avg 2007
25.169
-8.269
113
Kaksnimi ukrepi neki. Se Ihan je rekel, da nimamo U od ukrepov, ki so epidemiolosko in znanstveno dokazani.

Hoces reci, da je tri mesece trajalo, da se je krivulja butastih ukrepov obrnila navzdol in to, mimogrede, celo s sproscanji? Sem mislil, da je inkubacijska doba 10-14 dni in ne tri mesece.
Zaradi dosti nesmiseln ukrepov, ter še bolj glupega obnašanja ljudi, je trajalo toliko časa. Zdej imaš učinek ukrepov in določenga % prekuženosti. Ki pa je daleč od tvojih 66%.
Kako bi šla krivulja BREZ ukrepov, pa lahko vidiš na grafu, predno so bili uvedeni.
In tako bi šla tudi sedaj(ok, malo bolj položno), če ukinemo vse ukrepe.

Sam krucefiks no, kaj se sploh trudim s tabo :bonk: Moj maček bo prej pokapiral
 

Dualis

Fizikalc
30. nov 2008
405
239
43
Pa pihzda no sej je jasno in logično.
Kdor se ne sme zaradi zdravstvenih razlogov, se mu ni treba in ga ne bo nebo nihče postrani gledal, ker je tako pravilno.
Zato se pa ostali cepimo, če ne zase, pa za njih, solidarno, da jih zavarujemo...sam ne, raje gledaš sam na to kako boš kej dobil od ostalih in iztržil zase čimveč, ko je pa kaj za vrnit družbi...takrat pa glavo v zemljo.

Dragi moji, tole je vzajemna solidarnost, tale epidemija nas postavlja na preizkušnjo kolk smo ljudje z vcepljeno zavestjo po "preživetju" družbe in kolk smo živali ki jih žene nagon po preživetju posameznika

Hvala za tole samo v tej zahojeni balkanski do konca egoistični družbi tako misleči na žalost izpadejo bedaki.

Glavne face so zahojeni egoistični osebki, izobraženi na you tubu. A ne Andy?
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.196
3.351
113
Dragi moji, tole je vzajemna solidarnost, tale epidemija nas postavlja na preizkušnjo kolk smo ljudje z vcepljeno zavestjo po "preživetju" družbe in kolk smo živali ki jih žene nagon po preživetju posameznika
Solidarnost je neka fama zadnjega stoletja. Sto ali več let nazaj nobeden ni vedel za solidarnost, so se moral prekleto potruditi, da so imeli kaj na mizo za postavit in je šlo bolj kot ne iz rok v usta, vsak se je brigal zase, da je preživel. Danes imamo polno rit vsega, vsega je v izobilju in se gremo neko fejkano solidarnost.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Hvala za tole samo v tej zahojeni balkanski do konca egoistični družbi tako misleči na žalost izpadejo bedaki.

Glavne face so zahojeni egoistični osebki, izobraženi na you tubu. A ne Andy?
Celo EU je rekla, da je cilj 70% precepljenost, kar sovpada s 66% imunostjo prebivalstva za dosego credne imunosti. Zakaj bi morali biti 100% precepljeni, ce je credna imunost dosezena ze pri 66%?

Prosim, razmisljaj z glavo, ne s custvi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Seveda smo ga. Ko z novimi okuzbami dosezemo vrh in te zacnejo padati, torej, da je odvod novih okuzb negativen, oz da je R0<1, kar pomeni, da vsak okuzeni okuzi manj kot eno novo osebo, pomeni, da je dosezena credna imunost.
Mi smo to dosegli z novim letom, tako kot sem napovedal oktobra/novembra.
Seveda, to se steje le v primeru, ko gredo okuzbe nekontrolirane po svoji poti, kar se je pri nas zgodilo.

Kar pomeni, da smo ze krepko cez famoznih 25%, ki jih IJS in nekateri tako radi omenjate, saj je splosna ocena, da je pri SARS-COV2 virusu credna imunost dosezena pri 66% imunosti prebivalstva.

S cepljenji, ki trenutno potekajo, pa bomo zascitili najbolj ranljive, to so 70+ starostniki. Za prebolele pa res ni smisla, da bi se še cepili.

Koliko čredne imunosti smo imeli pa aprila ko je bil R0 = 0,5.?
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.196
3.351
113
Kako bi šla krivulja BREZ ukrepov, pa lahko vidiš na grafu, predno so bili uvedeni.
In tako bi šla tudi sedaj(ok, malo bolj položno), če ukinemo vse ukrepe.
Tole je lajanje v luno in vsiljevanje lastnega mišlenja.
Ne veš in nikoli ne boš vedel, kaj bi bilo, če bi bilo. Vse so ugibanja in so tako zanesljiva, kot če bi spraševal tvojega mačka. Lahko pa ponavljaš tvojo trditev v nedogled in prej ali slej začneš verjeti vanjo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Koliko čredne imunosti smo imeli pa aprila ko je bil R0 = 0,5.?
Takrat smo imeli popoln lockdown, ki je bil edini ucinkovit, ampak takrat smo si ga lahko se privoscili. Po koncu le-tega sem napisal, da se pripravimo na jesen, ker si takega lock-down-a jeseni ne bomo mogli vec privosciti in imel sem prav.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Spomladi so vsi striktno nosili maske, še ko sem vsak dan hodil na bližnji hrib se te je vsak na cesti izogibal kot hudič križa. Danes sem eni uri na sprehodu videl vsaj enih 20 familij z malimi otroki na skupnih sprehodih. O mladini 14-18 sploh ne bi zgubljal besed. O trgovinah smo pa že toliko predebatiral. Aprila smo v vrstah stali zunaj na par metrov v maskah. Danes pri nas že dolgo ni nobene vrste več.