Covid-19 Cepiva

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Recimo, če sem cepljen

1. Ali lahko neham nositi ustno masko?
- Ne.

2. Ali lahko znova odprejo restavracije, trgovine in celotno MSP itd. In ali vsi spet normalno delajo?
- Ne.

3. Ali sem odporen na COVID-19?
- Mogoče, vendar ne vemo natančno, verjetno vam ne bo preprečilo, da bi ga dobili.

4. Vsaj ne bom več nalezljiv za druge?
- Ne, še vedno ga lahko posreduješ, mogoče, nihče ne ve. Niti WHO.

5. Če bomo cepili vse otroke, bo šola spet normalno delovala?
- Ne.

6. Če sem cepljen, ali lahko ustavim socialno razdružitev?
- Ne.

7. Če sem cepljen, ali lahko preneham z razkuževanjem rok?
- Ne.

8. Če se cepim in tudi moj (stari) oče, se lahko crkljamo?
- Ne.

9. Se bodo kinodvorane, gledališča in stadioni po zaslugi cepiv znova odprli?
- Ne.

10. Ali se bodo cepivi lahko sestavili?
- Ne.

11. Kakšna je resnična korist cepljenja?
- Virus te ne bo ubil.

12. Ste prepričani, da me ne bo ubil?
- Ne.

13. Če me statistično virus vseeno ne ubije, zakaj bi se cepil?
- Za zaščito drugih.

14. Torej, če se cepim, so ostali 100% prepričani, da jih ne bom dobil?
- Ne.

15. Ko bom enkrat cepljen, ali ne bom nikoli več dobil pozitivnega testa z uporabo pcr?
- Ne. Pravzaprav boste s pcr testom še hitreje.

16. Ali me po cepljenju ne ogrožajo resni (usodni) neželeni učinki?
- To še nihče ne ve, po mnenju WHO in RIVM je prezgodaj, da bi lahko sodili.


Zanimivo. V cepivu nam predstavljajo edino rešitev in vrnitev v normalno stanje. Pa kdo je tu nor?
Odgovore si tudi sam napisal ne? Tako malo na pamet?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Boljse stare nekam dat, kot otrokam zapirat sole, ne?

Tja bodo po prispevku sodeč dali vse, ki so bili v stiku z okuženimi. Torej stare, mlade/mlajše IN otroke. In to ne bi bilo všeč marsikomu v Sloveniji, ki že zdaj jamra o kršenju najbolj osnovnih pravic pa nimamo niti K-ja od kitajskih ukrepov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Kitajci so popolnoma zaprli vse. Ne za 11 mesecev ampak ko se je zaprlo, se je pa zaprlo tako konkretno, da je za nas v SLO to povsem nepredstavljivo.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Kitajci so popolnoma zaprli vse. Ne za 11 mesecev ampak ko se je zaprlo, se je pa zaprlo tako konkretno, da je za nas v SLO to povsem nepredstavljivo.
22-ga oktobra 2020 sem s kitajske naročil eno robo, 2. novembra je roba prišla v slovenijo na letališče, 15.jan 2021, pa mi je robo pošta končno dostavila.
Kje je zdej vse konkretno zaprto?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Ciljal sem na prvo covid sceno in sem mislil, da je to jasno na podlagi uporabe preteklika. Se opravičujem, bom naslednjič bolj natančen pri definiranju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Veš kak je to ne...pisanje medijev.

Naši mediji tudi pišejo, kak je kriva na švedskem in ne vem kaj vse, drugače pa lahko tam folk prosto po gostilnah sedi.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.569
113
Kitajci so popolnoma zaprli vse. Ne za 11 mesecev ampak ko se je zaprlo, se je pa zaprlo tako konkretno, da je za nas v SLO to povsem nepredstavljivo.
Kitajci so zaprli recimo Wuhan (11 M prebivalcev) za 3 tedne.
11M (milijon) od 1.4B (bilijon) je koliko v % ?


Drugod po svetu zapirajo po cele države po več mesecev (vsake par mesecev) in mimogrede uvajajo "začasne" ukrepe (v stilu Slo kriznega povišanega DDV), ki se jih niti naciji nebi sramovali.

Vidiš razliko ?


Od teh neskončnih lemming ukrepov ima korist samo Kitajska.


Zimzelena literatura
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113

Rusi vložili prošnjo za registracijo cepiva Sputnik v EU

Ruske oblasti pa so medtem vložile prošnjo za registracijo cepiva proti covidu-19 Sputnik V v Evropski uniji, je danes sporočil ruski sklad, ki je financiral razvoj tega cepiva.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.164
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.273
113

Recimo tukaj mi pa že nekaj ni všeč.
"self-amplifying” RNA, ki ne odneha s produkcijo proteinov po xyz ciklih, kot je pri mRNA. Tukaj celica stalno proizvaja protein, kar bo motilo njeno funkcijo, stalno obremenjevalo imunski sistem, ter predstavljalo tudi nevarnost za avtoimunski odgovor.
(dopuščam možnost, da je opis v članku površno spacan)
 
Nazadnje urejeno:
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Recimo tukaj mi pa že nekaj ni všeč.
"self-amplifying” RNA, ki ne odneha s produkcijo proteinov po xyz ciklih, kot je pri mRNA. Tukaj celica stalno proizvaja protein, kar bo motilo njeno funkcijo, stalno obremenjevalo imunski sistem, ter predstavljalo tudi nevarnost za avtoimunski odgovor.
iz scientificamerican.com
The twist with this vaccine is that it has been modified to turn the body’s own cells into factories that continually churn out spike proteins on their own—meaning a booster shot will not be necessary.
PR od IMPERIAL COLLEGE LONDON
Once injected, the saRNA makes multiple copies of itself, meaning that immunity can be induced with very low immunisation doses.
Še IMPERIAL COLLEGE LONDON originalni članek
Self-amplifying RNA SARS-CoV-2 lipid nanoparticle vaccine candidate induces high neutralizing antibody titers in mice | Nature Communications

Mislima da je napaka v razumevanju pri scientificamerican.com, ne gre za trajno (continuirano) sintezo S-proteina, ampak gre za modificiran pristop mRNA v nanodelcih, s tem da so izbrali mRNA iz alphavirusa z zapisom za spike protein, ki se najprej pomnoži in nato naredi S-protein. Prednost tega pristopa je, da namesto 100 ug mRNA (Moderana ) lahko narediš za nekaj faktorjev manjši odmerek, kar pomeni da z eno sintezno linijio narediš 100× (1000 ×) več cepiv v istem času. (v članku pišejo da so cepili z 50 µL of vaccine saRNA formulations, ni pa direktno navedena koncentraija saRNA v tej fomulaciji).