Covid-19 Cepiva

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
To je res ampak 50% od milijon je 500k. 95% od 33k je pa precej manj. Kolikor smo dobili do sedaj.
Peter Doshi: Pfizer and Moderna’s “95% effective” vaccines—we need more details and the raw data


Covid-19: Do many people have pre-existing immunity?
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Nič novega. Virusi so med nami že nekaj sto milijonov let.
Jasno, da obstaja del človeške populacije, ki ima neke vrste imunost proti njemu, bodisi aktivno, da imunski sistem slednjega nevtralizira, bodisi pasivno - da se sam virus preprosto ne more prijet na celice.
Podobno je recimo tudi s HIV/AIDS.

Problem je le v tem, da so ti odstotki zelo nizki, torej de-facto za čredno imunost ne pomenijo kaj dosti, bolj za znanstveno polemiziranje.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Če umre eden je tragedija. Če jih umre 3000 je statistika. Pa nehaj že z zapiranjem. Kaj ti veš kaj je zapiranje? Koliko vidim vsi večinoma hodimo v službe, lahko gremo v tegovine, oziroma drugače rečeno živimo precej svobodno življenje. Zdaj če te boli da ne moreš skakat po gostilnah in v Portorož na kafe, jebat ga, ni to neka nujna stvar. Pa malo se pozanimaj o pokoronskih posledicah. Ne na pamet, ker izpadeš bedak. Pa sem rekel da ni to tema za zmerjanje tako da si. nisem rekel da si, ampak da izpadeš....

Te bom jaz peljal k parim družinam, katerim so ukrepi odnesli zaslužek in preživetje. Ko je potrebno it na rdeči križ in socialno.

Pa so opravilno sposobni in delavni. Samo nimajo za kruh in osnovne življenjske potrebe.

Ko zdravilo postane bolj škodljivo od bolezni, je smiselno, da se ga preneha jemati.

Na dolgi rok, bodo posledice neodkritih bolezni in nezdravljenja le teh, krepko višje od davka covida.

Če ti je statistika draga, si poglej samo DSOje, koliko % smrti in hospitalizacij so sproducirali.
Vsako življenje je dragoceno, vendar cena ki jo in bomo plačevali za "domnevno" rešena življenja je in bo zelo zelo visoka.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Te bom jaz peljal k parim družinam, katerim so ukrepi odnesli zaslužek in preživetje. Ko je potrebno it na rdeči križ in socialno.

Pa so opravilno sposobni in delavni. Samo nimajo za kruh in osnovne življenjske potrebe.

Ko zdravilo postane bolj škodljivo od bolezni, je smiselno, da se ga preneha jemati.

Na dolgi rok, bodo posledice neodkritih bolezni in nezdravljenja le teh, krepko višje od davka covida.

Če ti je statistika draga, si poglej samo DSOje, koliko % smrti in hospitalizacij so sproducirali.
Vsako življenje je dragoceno, vendar cena ki jo in bomo plačevali za "domnevno" rešena življenja je in bo zelo zelo visoka.

Pa nihče ne pravi, da bi se moralo DSOje "pustit" pred vrati, celo poletje je imela vlada čas, da bi recimo pripravila podoben scenarij, kot so imeli Kitajci, pa so raje ždeli na Krku, ker so itak vedeli da bo lockdown uspešen, ker smo se v prvem valu tako lepo nagnili naprej in rekli: Daj me.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Trigger

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Te bom jaz peljal k parim družinam, katerim so ukrepi odnesli zaslužek in preživetje. Ko je potrebno it na rdeči križ in socialno.

Pa so opravilno sposobni in delavni. Samo nimajo za kruh in osnovne življenjske potrebe.

Ko zdravilo postane bolj škodljivo od bolezni, je smiselno, da se ga preneha jemati.

Na dolgi rok, bodo posledice neodkritih bolezni in nezdravljenja le teh, krepko višje od davka covida.

Če ti je statistika draga, si poglej samo DSOje, koliko % smrti in hospitalizacij so sproducirali.
Vsako življenje je dragoceno, vendar cena ki jo in bomo plačevali za "domnevno" rešena življenja je in bo zelo zelo visoka.

Glej kako se stvari odvijajo , kot da bi šle po enem scenariju... prvi val vse zapret, potem jesen drugi val, sedaj je drugi proti koncu se cepi, govora je že o cepilnih listih.
A se ti zdi da se še vse skupaj začelo ni ?
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Pa nihče ne pravi, da bi se moralo DSOje "pustit" pred vrati, celo poletje je imela vlada čas, da bi recimo pripravila podoben scenarij, kot so imeli Kitajci, pa so raje ždeli na Krku, ker so itak vedeli da bo lockdown uspešen, ker smo se v prvem valu tako lepo nagnili naprej in rekli: Daj me.

Ja če bi naredli lockdown kot na kitajskem bi po pri nas po ulicah pobirali trupla teh ki bi skakali z blokov.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Ne mislim tega, ampak to, da so naredili nove bolnišnice, not so imeli starostniki primerno oskrbo, sredi dneva so recimo imeli telovadbo skupinsko na svežem zraku, ipd.

sistematsko bi se morali DSOjev lotit pri nas, že prezračevalne sistem bi lahko posodobili, za začetek.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Trigger

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.272
113
Ne mislim tega, ampak to, da so naredili nove bolnišnice, not so imeli starostniki primerno oskrbo, sredi dneva so recimo imeli telovadbo skupinsko na svežem zraku, ipd.

Glej na celotne ukrepe in ne zgolj na tiste bolj všečne, saj so povezani med sabo v neko smiselno celoto. In kitajski ukrepi s svojim diktatorskim in strogim nepopustljivim načinom pri nas ne bi pili vode.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
En zanimiv argument za cepljenje;
Izrael, dežela, ki cepi najhitreje in največ od vseh nadzoruje tudi palestinski del. In Palestincem so dali 100 (sto) doz cepiva.
ČE je cepivo škodljivo, zakaj hudiča jim ga niso dali vsega, sami pa bi počakali, kaj se bo zgodilo s Palestinci?
 
  • Haha
Reactions: Romzi

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.770
-198
113
En zanimiv argument za cepljenje;
Izrael, dežela, ki cepi najhitreje in največ od vseh nadzoruje tudi palestinski del. In Palestincem so dali 100 (sto) doz cepiva.
ČE je cepivo škodljivo, zakaj hudiča jim ga niso dali vsega, sami pa bi počakali, kaj se bo zgodilo s Palestinci?
Izraelci imajo rusko cepivo.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
En zanimiv argument za cepljenje;
Izrael, dežela, ki cepi najhitreje in največ od vseh nadzoruje tudi palestinski del. In Palestincem so dali 100 (sto) doz cepiva.
ČE je cepivo škodljivo, zakaj hudiča jim ga niso dali vsega, sami pa bi počakali, kaj se bo zgodilo s Palestinci?

 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net

Pa to, da bi morala PA urediti cepljenje, ne zmanjša argumenta, zakaj Izraelci ne vzamejo zastonj testerje, če so cepiva "škodljiva"
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
Recimo, če sem cepljen

1. Ali lahko neham nositi ustno masko?
- Ne.

2. Ali lahko znova odprejo restavracije, trgovine in celotno MSP itd. In ali vsi spet normalno delajo?
- Ne.

3. Ali sem odporen na COVID-19?
- Mogoče, vendar ne vemo natančno, verjetno vam ne bo preprečilo, da bi ga dobili.

4. Vsaj ne bom več nalezljiv za druge?
- Ne, še vedno ga lahko posreduješ, mogoče, nihče ne ve. Niti WHO.

5. Če bomo cepili vse otroke, bo šola spet normalno delovala?
- Ne.

6. Če sem cepljen, ali lahko ustavim socialno razdružitev?
- Ne.

7. Če sem cepljen, ali lahko preneham z razkuževanjem rok?
- Ne.

8. Če se cepim in tudi moj (stari) oče, se lahko crkljamo?
- Ne.

9. Se bodo kinodvorane, gledališča in stadioni po zaslugi cepiv znova odprli?
- Ne.

10. Ali se bodo cepivi lahko sestavili?
- Ne.

11. Kakšna je resnična korist cepljenja?
- Virus te ne bo ubil.

12. Ste prepričani, da me ne bo ubil?
- Ne.

13. Če me statistično virus vseeno ne ubije, zakaj bi se cepil?
- Za zaščito drugih.

14. Torej, če se cepim, so ostali 100% prepričani, da jih ne bom dobil?
- Ne.

15. Ko bom enkrat cepljen, ali ne bom nikoli več dobil pozitivnega testa z uporabo pcr?
- Ne. Pravzaprav boste s pcr testom še hitreje.

16. Ali me po cepljenju ne ogrožajo resni (usodni) neželeni učinki?
- To še nihče ne ve, po mnenju WHO in RIVM je prezgodaj, da bi lahko sodili.


Zanimivo. V cepivu nam predstavljajo edino rešitev in vrnitev v normalno stanje. Pa kdo je tu nor?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.272
113
Kaj majo to zdaj Kitajci začetek drugega vala? Ampak spet - zamisli si kako bi to potekalo pri nas, ko bi vlada odredila selitev takšne mase ljudi v tak (mega)center.