Covid-19 Cepiva

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Jaz jih poznam enih 30 od tega 1 umrl (malo nad 80), 1 na aparatu (sladkorni ne veliko čez 50), 3 na kisiku (en 50, druga 63, tretja ne vem točno ampak jih še nima 70). Preživel tudi 88 letnik hud sladkorni in srčni bolnik z odpovedjo ledvic + KOPB...ni da ni, po moje medicinski čudež.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Ah, glej, ni prav samo zame, je prav za večino...
Proti cepljenju (od otrok do...) so pač eni, ki jim pač jaz rečem tako, kot jim...
Ker s tem, da se ne cepijo/ne dajo cepit manjšajo šanse, da bolezni ne bo več...
Ti pa po želji, kaj pa ti naj...
Bolezen bo, pa če ti osebno hodiš okoli in špricaš cepivo po ljudeh. Mi je pa kulsko, da ste nekateri pripravljeni za velikega vodjo (pa naj bo to Janša, zdravstvo, tvoj šef,..) med prvimi skočiti v neznano in se pri tem še dobro upogniti v pasu. To je super za vse ostale, ki počakajo toliko, da vidijo, če so prvi ok ali pa so pocepali in potem presodijo ali se splača na šprico ali ne.
 
  • Haha
Reactions: kajpace

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
In kaj bi blo, če bi slehernik bil prepričan v svoj prav kot ti? Vemo hinavcev je veliko na svetu, to kar počneš je navadno hinavstvo. Podobno kot tisti ki ne cepijo otrok v prepričanju "saj so drugi cepljeni tako se potem nima od koga okužit". Moja babica bi pa rekla, Bog ma dolgo šibo.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.164
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Bolezen bo, pa če ti osebno hodiš okoli in špricaš cepivo po ljudeh. Mi je pa kulsko, da ste nekateri pripravljeni za velikega vodjo (pa naj bo to Janša, zdravstvo, tvoj šef,..) med prvimi skočiti v neznano in se pri tem še dobro upogniti v pasu. To je super za vse ostale, ki počakajo toliko, da vidijo, če so prvi ok ali pa so pocepali in potem presodijo ali se splača na šprico ali ne.

Ah, ajde, še zadnja misel - ne moja, od znanstevnikov:
- če ne bi bilo tistih, ki naredijo prvi korak, bi ljudje še vedno bili na drevesih...
Over & Out
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
In kaj bi blo, če bi slehernik bil prepričan v svoj prav kot ti? Vemo hinavcev je veliko na svetu, to kar počneš je navadno hinavstvo. Podobno kot tisti ki ne cepijo otrok v prepričanju "saj so drugi cepljeni tako se potem nima od koga okužit". Moja babica bi pa rekla, Bog ma dolgo šibo.
Kaj je hinavstvo? Da nočem biti med prvimi cepljeni, ker ne zaupam vodici, ki so jo majstri profita skuhali? Kot sem rekel, se bom tudi jaz cepil, če se izkaže, da je cepivo varno (na daljši rok, ne le prvi teden), torej kje je problem? Da bi pa sedaj preko vrste komaj čakal na svojo dozo pa sigurno ne.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Ah, ajde, še zadnja misel - ne moja, od znanstevnikov:
- če ne bi bilo tistih, ki naredijo prvi korak, bi ljudje še vedno bili na drevesih...
Over & Out
Res je...od znanstvenikov. Poizkusni zajčki, na katerih so naredili svoje prve korake žal ni več, da bi bili ponosni na svoje pionirstvo. To je moj point.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Ali boš čakal kakih pet let, kolikor se povprečno testirajo cepiva? Samo, da te ne bo v tem času kak n-ti sev pojedel.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Odziv oz posledica bolezni na virus se gledajo globalno, celostno in ne samo tiste, ki so v bolnišnicah in seveda ne samo tiste, ki kihnejo 2x.

Vseeno 99% ljudi preživi ta virus brez hospitalizacije. Govorim vsi, otroci, mladostniki, odrasli, starejši, DSO.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Odziv oz posledica bolezni na virus se gledajo globalno, celostno in ne samo tiste, ki so v bolnišnicah in seveda ne samo tiste, ki kihnejo 2x.

Vseeno 99% ljudi preživi ta virus brez hospitalizacije. Govorim vsi, otroci, mladostniki, odrasli, starejši, DSO.

Do danes je bilo po ocenah Vir okuženega 27% prebivalstva oz. ca. 562 tisoč ljudi. Do danes je bilo hospitaliziranih 10.943 ljudi (vir) , kar predstavlja 1,95% okuženega prebivalstva. Torej dvakarat več ampak zelo blizu ;).

Potrjenih je bilo 148.539 primerov umrlo je 3.121, umrlo je 2% ljudi od potrjenega števila okuženih oziroma 0,55% od ocenjenega števila okuženih.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Ok, procent gor al dol, vseeno ne moremo zapirat države zaradi 2%, ali?

Ne pa pozabit, da so na začetku hospitalizirali vse iz DSO, ki so imeli virus, preventivno.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113

Čak 23 starijih ljudi je umrlo u Norveškoj nakon Pfizerovog cjepiva, zbog čega je u Kini pokrenuta inicijativa da se zabrani ovo cjepivo. S druge strane, zapadni mediji niti ne spominju ove slučajeve. https://www.globaltimes.cn/page/202101/1212915.shtml