Covid-19 Cepiva

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.901
4.956
113
Ok, procent gor al dol, vseeno ne moremo zapirat države zaradi 2%, ali?

Ne pa pozabit, da so na začetku hospitalizirali vse iz DSO, ki so imeli virus, preventivno.
Če umre eden je tragedija. Če jih umre 3000 je statistika. Pa nehaj že z zapiranjem. Kaj ti veš kaj je zapiranje? Koliko vidim vsi večinoma hodimo v službe, lahko gremo v tegovine, oziroma drugače rečeno živimo precej svobodno življenje. Zdaj če te boli da ne moreš skakat po gostilnah in v Portorož na kafe, jebat ga, ni to neka nujna stvar. Pa malo se pozanimaj o pokoronskih posledicah. Ne na pamet, ker izpadeš bedak. Pa sem rekel da ni to tema za zmerjanje tako da si. nisem rekel da si, ampak da izpadeš....
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.954
9.095
113
39
MB

Čak 23 starijih ljudi je umrlo u Norveškoj nakon Pfizerovog cjepiva, zbog čega je u Kini pokrenuta inicijativa da se zabrani ovo cjepivo. S druge strane, zapadni mediji niti ne spominju ove slučajeve. https://www.globaltimes.cn/page/202101/1212915.shtml

pa nebomo zaj zaradi 23 starih, valda nehali cepit ? :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.265
6.521
113
Če umre eden je tragedija. Če jih umre 3000 je statistika. Pa nehaj že z zapiranjem. Kaj ti veš kaj je zapiranje? Koliko vidim vsi večinoma hodimo v službe, lahko gremo v tegovine, oziroma drugače rečeno živimo precej svobodno življenje. Zdaj če te boli da ne moreš skakat po gostilnah in v Portorož na kafe, jebat ga, ni to neka nujna stvar. Pa malo se pozanimaj o pokoronskih posledicah. Ne na pamet, ker izpadeš bedak. Pa sem rekel da ni to tema za zmerjanje tako da si. nisem rekel da si, ampak da izpadeš....

Kot rečeno, osebno poznam kar nekaj ljudi, ki so jih odnesli brez težav. Izguba voha in sluha je največja posledica, ampak...a je to razlog za zapiranje šol?

Je policijska ura? Kdaj je bila nazadnje v naši državi, oz bivši?
So zaprte šole? Kdaj so bile nazadnje?
Lahko greš v portorož na kavo iz murske? Kdaj nazadnje nisi smel?
Lahko franca odpre trgovino s pohištvom? Kdaj nazanje ni smel, ker mu DRŽAVA ni pustila?

Btw, oktobra ali novembra je na dnevni ravni umrlo ~50 ljudi, danes jih ~20. Pa imamo še vedno iste ukrepe. Torej sploh nima vlada interesa, pa čeprav imamo veliko boljšo sliko, kar se tiče najhujše posledice.

Pa še nagradnjo vprašanje, koliko dolga si je naša država v tem času nabrala? Od marca 2020?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.901
4.956
113
Očitno si mlad, pa še pameten po vrhu. Moji vrstniki, pa sem že napisal in ne bom več, so imeli vse le navaden prehlad ne. In takih z komplikacikjami in takih brez je ravno 50-50. Govorim za svoje vrstnike. In sem še vedno zagovarjam ukrepe, čeprav se zdi da so butasti. Pa sem prepričan da bi ukrepi bili milejši, če le ljudje nebi bili tako butasti. Tako pa imamo take kot ti, in zaradi takih imamo butaste ukrepe. Ne zaradi mene ampak zaradi tebi sličnih.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: jest5 in Robert

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.265
6.521
113
Poznam ljudi 20 - 80 let.

Vsi b.p. šli skozi, edino, kot rečeno, izguba vonja in okusa. V bistvu je moj oča lažje prebolel, kot večina sodelavk (~40let.)

Mogoče poznaš ljudi, ki so jo težje skupili, ampak je bilo tako hudo, da se zaradi tega zapira šole? Je krajša izguba voha več vredna, kot izobrazba in socializacija otrok?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.880
3.005
113
Kot rečeno, osebno poznam kar nekaj ljudi, ki so jih odnesli brez težav. Izguba voha in sluha je največja posledica, ampak...a je to razlog za zapiranje šol?

Je policijska ura? Kdaj je bila nazadnje v naši državi, oz bivši?
So zaprte šole? Kdaj so bile nazadnje?
Lahko greš v portorož na kavo iz murske? Kdaj nazadnje nisi smel?
Lahko franca odpre trgovino s pohištvom? Kdaj nazanje ni smel, ker mu DRŽAVA ni pustila?

Btw, oktobra ali novembra je na dnevni ravni umrlo ~50 ljudi, danes jih ~20. Pa imamo še vedno iste ukrepe. Torej sploh nima vlada interesa, pa čeprav imamo veliko boljšo sliko, kar se tiče najhujše posledice.

Pa še nagradnjo vprašanje, koliko dolga si je naša država v tem času nabrala? Od marca 2020?

"
Avstrijski strokovnjaki opozarjajo pred sproščanjem omejitev

Avstrijska vlada se je danes sestala na posvetu s strokovnjaki, ki niso naklonjeni morebitnemu sproščanju sprejetih ukrepov za omejevanje širjenja novega koronavirusa v državi. Število novih okužb je "iz našega stališča mnogo previsoko", je po sestanku povedal prorektor dunajske medicinske univerze Oswald Wagner.

"Število novih okužb se ne zmanjšuje več zadostno," je povedal Wagner na novinarski konferenci v kanclerjevem uradu.

V Avstriji se je sedemdnevno povprečje potrjenih okužb z novim koronavirusom v zadnjih dneh ustalilo med 130 in 150."

Majo manj stroge ukrepe kot mi ampak tudi n krat manj okuženih. Poglej kakšni ukrepi so predvideni pri nas ko bomo imeli primerljivo okuženih kot jih ima danes Avstrija. Vse bi bilo odprto, razen barov in diskotek pri manj kot 300, oni imajo danes 150 pa bodo podaljšali ukrepe.
Tko da ne bit pickice pa samo jamrat. Bo treba prej kaj naredit.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
[Čak 23 starijih ljudi je umrlo u Norveškoj nakon Pfizerovog cjepiva, zbog čega je u Kini pokrenuta inicijativa da se zabrani ovo cjepivo. S druge strane, zapadni mediji niti ne spominju ove slučajeve.
"All the deaths have occurred in frail, elderly patients in nursing homes. All are over 80 years old and some of them over 90,"
The agency has investigated 13 of the deaths so far and concluded that common adverse reactions of mRNA vaccines, such as fever, nausea, and diarrhoea, may have contributed to fatal outcomes in some of the frail patients.
"There is a possibility that these common adverse reactions, that are not dangerous in fitter, younger patients and are not unusual with vaccines, may aggravate underlying disease in the elderly," Madsen was quoted as saying.
"zapadni mediji niti ne spominju ove slučajeve"
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.195
113
Po drugi svetovni vojni so se to naučili večinoma med pašo krav, pa so vseeno bajto postavili, naredili družino in hodili na šiht, ter uživali življenje.
Hja, malo poglej, kake froce so vzgojili. Izgleda kot da so jih krave vzgajale.
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Med tem ko se mi "pajtlamo" za teh 16.000 doz na teden, so srbi dobili 1.000.000 - en milijon doz s Kitajske.

 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.880
3.005
113
Evo, taki so najbolj glasni, eh procentek gor ali dol, vmes pa samo 100% razlike.
Da bi te moj prfoks matematike na faksu imel, bi zaključil s tistim faksom.

Danes take neumnosti berem na netu in fb, sami doktorj znanosti z nedokončanimi srednjimi in poklicnimi šolami, ki bi vse na IJS scat peljal pijani ob 3h zjutraj da to niti ni tak kiks.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.971
5.707
113
blizu močvirne prestolnice
Med tem ko se mi "pajtlamo" za teh 16.000 doz na teden, so srbi dobili 1.000.000 - en milijon doz s Kitajske.

In ti bi vzel od tistih kateri so krivi za vse skupaj?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.880
3.005
113
To je res ampak 50% od milijon je 500k. 95% od 33k je pa precej manj. Kolikor smo dobili do sedaj.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
"
Avstrijski strokovnjaki opozarjajo pred sproščanjem omejitev

Avstrijska vlada se je danes sestala na posvetu s strokovnjaki, ki niso naklonjeni morebitnemu sproščanju sprejetih ukrepov za omejevanje širjenja novega koronavirusa v državi. Število novih okužb je "iz našega stališča mnogo previsoko", je po sestanku povedal prorektor dunajske medicinske univerze Oswald Wagner.

"Število novih okužb se ne zmanjšuje več zadostno," je povedal Wagner na novinarski konferenci v kanclerjevem uradu.

V Avstriji se je sedemdnevno povprečje potrjenih okužb z novim koronavirusom v zadnjih dneh ustalilo med 130 in 150."

Majo manj stroge ukrepe kot mi ampak tudi n krat manj okuženih. Poglej kakšni ukrepi so predvideni pri nas ko bomo imeli primerljivo okuženih kot jih ima danes Avstrija. Vse bi bilo odprto, razen barov in diskotek pri manj kot 300, oni imajo danes 150 pa bodo podaljšali ukrepe.
Tko da ne bit pickice pa samo jamrat. Bo treba prej kaj naredit.
Saj pravim. Koliko so stroki ukrepi ni odvisno od tega, koliko je okuženih, ampak od tega, koliko je žaba že kuhana.
Ukrepi so tako strogi, kolikor so pač lahko.

Kakšne ukrepe smo pa imeli spomladi in koliko je bilo okuženih?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen