Covid-19 Cepiva

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.573
986
113
48
KR
Ja, to so strokovnjaki, ki jim tukaj zaupa kar nekaj kerlcev (p4pe se je javil recmo; nič narobe s tem). Je pa res, da se bodo na tem sestanku strokovnjaki lahko pogovarjali v šifrah, kraticah in kar je podobne strokovne latovščine. Tudi to je nekaj vredno....
Nisem rekel da mu popolnoma zaupam, rekel sem, da mu bolj zaupam kot komurkoli na forumih, ipd.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
SamSvoj, povej prosm kva je smešn? Boš rekel, da bi bilo boljše, če bi tebe poslušal al kako?
Smešna je vera. Verjameš strokovnjaku, ki ima potrjeno zgodovino zgrešenih izjav, predvidevanj, napovedi. Ampak ti še kar verjameš. Nič narobe, kar se mene tiče, človek potrebuje vero. Si pač izbral. Smešno mi je, ker potem na podlagi te vere (ker znanost je rekla adijo že zdavnaj) potem izražaš nestrinjanje z drugimi, ki te vere ne delijo(mo).
Dodatek: izražanje nestrinjanja je čisto v redu; to kar ni v redu je podton, da je to nestrinjanje več vredno ker je podprto z Ihanom( recimo).
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in Ytbnd

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
7.7.2021 citiram je g. Ihan rekel:

”Cepljenje otrok je slepa ulica, zascititi se morajo odrasli, ki so tvegana skupina za hospitalizacijo.”


In ki je cepljenje kot kaže ne zaščiti kot je propagirano. Kdo bi si mislil. Ampak naslednji odmerki bodo pa dokončno rešili ta problem (najbrž res; prej ali kasneje bo občutljive pokončala ali bolezen ali sam medicinski poseg).
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.573
986
113
48
KR
Smešna je vera. Verjameš strokovnjaku, ki ima potrjeno zgodovino zgrešenih izjav, predvidevanj, napovedi. Ampak ti še kar verjameš. Nič narobe, kar se mene tiče, človek potrebuje vero. Si pač izbral. Smešno mi je, ker potem na podlagi te vere (ker znanost je rekla adijo že zdavnaj) potem izražaš nestrinjanje z drugimi, ki te vere ne delijo(mo).
Spet obračaš besede. :zavijazocmi:
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.235
5.599
113
Znanstveniki spreminjajo svoja stališča v skladu z novimi znanstvenimi dognanji. Samo antiwaxarji svojih stališč ne spreminjate. :jok:
Znanstveniki spreminjajo svoja stališča v skladu z njihovim financerjem.

Vaxerji niso naredili svoje domače naloge.
Igla in možgani na off.Prva, druga, treča, nek me prati sreča :cheer:.
Ko začne vlado skrbeti za tvoje zdravje, potem se mora tudi povprečno butastemu prižgati alarm, kaj za vraga se skriva zadaj ...
 

Priponke

  • 0fa222556df6b621f1d0e7972623efd2.jpg
    0fa222556df6b621f1d0e7972623efd2.jpg
    71,3 KB · Ogledi: 70
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1
19. jul 2007
2.769
1.495
113
Znanstveniki spreminjajo svoja stališča v skladu z njihovim financiranjem.

Vaxerji niso naredili svoje domače naloge.
Igla in možgani na off.
Ko začne vlado skrbeti za tvoje zdravje, potem se mora tudi povprečno butastemu prižgati alarm, kaj za vraga se skriva zadaj ...

Vlade ne skrbi za tvoje zdravje:
- vlado skrbi, da boš 4 (ali pa 6) tedne na bolniški (ali pa dva tedna v karanteni) in boš delal minus tvojemu delodajalcu in/ali ZZZS
- vlado skrbi, da boš delal gužvo v bolnici in se zažiral v proračun ZZZS, ter obremenjeval zdravnike, namesto da bi le-ti ukvarjali s VIP strankami
- vlado skrbi, da boš pridelal kakšen zoprn sev SARS-CoV-2 in ga prenesel na njih (tukaj mislim starejše gospode, ki so pri koritu in so tudi zdravstveno najbolj na udaru)
- vlado skrbi, da ne boš priden potrošnik, veseli december se bliža.

Vlade si želijo, da bi bil spet "business as usual".
In ne želi veliko investirat v to. Cepiva so še daleč najcenejša.

Menim pa, da Ihana iskreno skrbi za tvoje zdravje.

Vlade sem pisal v množini, ker ni to posebnost trenutne slovenske vlade. Velja tudi za ostale slovenske vlade ali pa za vlade sosednjh držav.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.868
3.895
113
Znanstveniki spreminjajo svoja stališča v skladu z novimi znanstvenimi dognanji. Samo antiwaxarji svojih stališč ne spreminjate. :jok:
Sej (akademska) znanost je eden od poražencev te epidemije. Problem je da danes za strokovno ustrezno "peer reviewed" študijo rabiš vsaj 6 mesecev časa, če sama študija zahteva daljši postopek opazovanja smo takoj na dodatnega pol leta časa. Torej recimo kvalitetna znastvena študija o učinkovitosti cepiv na sploišno bo na voljo letos do konca leta, kar se tiče študije učinkovitosti na delta sev bo zunaj pa drugo leto spomladi, takrat pa delta seva ne bo nikjer več.

Kot epidemiolog ali pa znansvenik s področja cepiv ki svetuje epidemiologu v dani situaciji ne moreš zagovarjat načela trenutne akademske scene kjer se vsako študijo mora potrdit s strani vsaj 10 visokornagiranih neodvisnih inštitucij da jo sploh lahko uporabiš za referenco. Zato pa je Ihan izjavil da podatki s terena kažejo da so 2 dozi cepiva neučinkoviti. Ker on ima v uradni papirjih servirano 90+% učinkovitost cepiva in to je edino na kar se lahko kot znanstvenik sklicuje.

Skratka namesto da se znanost ukvarja s problemom kot takim se ukvarja s 1001 študijo od katerih ni nobena popolna in so vse nepotrjene in iščejo način kako potrdit neko študijo namesto da bi delali svoje poslanstvo, to je služili v dobrobit človeštvu preko znanosti.

Zato pa v epidemij v trenutni fazi nebi smeli poslušat sploh znanstvene stroke, kaj šele delat zakjučke na njihovih osnovah. So prepočasni oz. premalo odzivni napram virusu. Epidemijo vodi epidemiolog, ki je oseba ki se ukvarja z matematiko, statistiko, podatki, podatkovnimi bazami, psihologiji množic, ipd. in preko tega sprejema zakjučke in daja navodila, ki jih potem uzakoni vlada. Mi tega nimamo. Mi imamo še vedno v vsakem odkloku vlade zadaj mnenje znanosti da je cepivo 90+% učinkovito, čeprav bi ga epidemiolog moral ignorirat in povedat kaj in kako. In če celo Ihan, ki sedi vsak mesec s strokovnjaki svetovnega nivoja, reče da so cepiva glede na podatke s terena zanič je nekaj na temu.

Meni je povsem jasno da tu zadaj niso primarno interesi kapitala v znanosti ampak interesi (ne)odgovornosti. Skratka vsak ki bo deloval v nasprotju s tem na čemer je postavljena trenutna znanost je odgovoren, dejasko celo kazensko. Če pa danes trdi da so cepiva 90% učinkovita, čeprav niso, pa mu ne more noben nič ker je tako uradno stališče znanosti ki mu potrjujejo vse do sedaj narejene študije. Dokler ne bo novih študij (skratka ko bo vse že mimo) pa se ne bo premaknil s svojega stališča ker s tem tvega svojo kariero.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in Gonzo

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
.....
Zato pa je Ihan izjavil da podatki s terena kažejo da so 2 dozi cepiva neučinkoviti. Ker on ima v uradni papirjih servirano 90+% učinkovitost cepiva in to je edino na kar se lahko kot znanstvenik sklicuje.

.....
Današnja znanost kot sistem ima več pomanjkljivosti (rekel bi da je večina namenoma vgrajena v sistem, da se ohranja nadzor nad izsledki, kar se boleče kaže v dani situaciji).
Ampak po pameti; to kar si napisal zgoraj ni znanstvenik, je uradnik. Znanstvenik mora biti sposoben oceniti študijo in uporabiti svojeznanje v spreminjajočem okolju. Drugače je dejansko samo uradnik omejen na paragrafe...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Sej (akademska) znanost je eden od poražencev te epidemije. Problem je da danes za strokovno ustrezno "peer reviewed" študijo rabiš vsaj 6 mesecev časa, če sama študija zahteva daljši postopek opazovanja smo takoj na dodatnega pol leta časa. Torej recimo kvalitetna znastvena študija o učinkovitosti cepiv na sploišno bo na voljo letos do konca leta, kar se tiče študije učinkovitosti na delta sev bo zunaj pa drugo leto spomladi, takrat pa delta seva ne bo nikjer več.

Kot epidemiolog ali pa znansvenik s področja cepiv ki svetuje epidemiologu v dani situaciji ne moreš zagovarjat načela trenutne akademske scene kjer se vsako študijo mora potrdit s strani vsaj 10 visokornagiranih neodvisnih inštitucij da jo sploh lahko uporabiš za referenco. Zato pa je Ihan izjavil da podatki s terena kažejo da so 2 dozi cepiva neučinkoviti. Ker on ima v uradni papirjih servirano 90+% učinkovitost cepiva in to je edino na kar se lahko kot znanstvenik sklicuje.

Skratka namesto da se znanost ukvarja s problemom kot takim se ukvarja s 1001 študijo od katerih ni nobena popolna in so vse nepotrjene in iščejo način kako potrdit neko študijo namesto da bi delali svoje poslanstvo, to je služili v dobrobit človeštvu preko znanosti.

Zato pa v epidemij v trenutni fazi nebi smeli poslušat sploh znanstvene stroke, kaj šele delat zakjučke na njihovih osnovah. So prepočasni oz. premalo odzivni napram virusu. Epidemijo vodi epidemiolog, ki je oseba ki se ukvarja z matematiko, statistiko, podatki, podatkovnimi bazami, psihologiji množic, ipd. in preko tega sprejema zakjučke in daja navodila, ki jih potem uzakoni vlada. Mi tega nimamo. Mi imamo še vedno v vsakem odkloku vlade zadaj mnenje znanosti da je cepivo 90+% učinkovito, čeprav bi ga epidemiolog moral ignorirat in povedat kaj in kako. In če celo Ihan, ki sedi vsak mesec s strokovnjaki svetovnega nivoja, reče da so cepiva glede na podatke s terena zanič je nekaj na temu.

Meni je povsem jasno da tu zadaj niso primarno interesi kapitala v znanosti ampak interesi (ne)odgovornosti. Skratka vsak ki bo deloval v nasprotju s tem na čemer je postavljena trenutna znanost je odgovoren, dejasko celo kazensko. Če pa danes trdi da so cepiva 90% učinkovita, čeprav niso, pa mu ne more noben nič ker je tako uradno stališče znanosti ki mu potrjujejo vse do sedaj narejene študije. Dokler ne bo novih študij (skratka ko bo vse že mimo) pa se ne bo premaknil s svojega stališča ker s tem tvega svojo kariero.
In kaj predlagaš? Da se prekine vsako cepljenje in dve leti čaka na študije cepiv, ali kaj? V tem času naj se pa uporabljajo samo srednjeveške metode borbe proti epidemiji?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.868
3.895
113
Torej je razlika še večja in logika veleva, da je testiranje v šolah smotern ukrep.

Ne razlika je manjša oz. obrnjena, ker se mora za stopnjo obolevnosti upoštevat tudi realni krog testirancev. Če v šolah zakonsko testiramo vse (100% populacije) potem bo pozitivnih testov več, kot pa v splošni populaciji ko zakonsko testiramo samo necepljene ki jih je manj kot 40%. Delež pozitivnih se pa iz tega itak en da izračunat oz. če bi želeli bi pir odrasli populaciji morali štet samo ncepljene pozitivne in jim računat delež glede na populacijski delež.

Povedat sem hotel da se ne da trenutno primerjat podatkov o obolevnosti populacije šolarjev napram ostali populaciji, ker je metodološko zajem vzorca drugačen oz. različen.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Znanstveniki spreminjajo svoja stališča v skladu z njihovim financerjem.

Vaxerji niso naredili svoje domače naloge.
Igla in možgani na off.Prva, druga, treča, nek me prati sreča :cheer:.
Ko začne vlado skrbeti za tvoje zdravje, potem se mora tudi povprečno butastemu prižgati alarm, kaj za vraga se skriva zadaj ...
Vi imate že vseskozi stabilno financiranje od prodajalcev prehrambnih dopolnil. :aplauz:
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.868
3.895
113
In kaj predlagaš? Da se prekine vsako cepljenje in dve leti čaka na študije cepiv, ali kaj? V tem času naj se pa uporabljajo samo srednjeveške metode borbe proti epidemiji?
Da se postopa po protokolu za epidemijo torej da se vodenje epidemije prepusti epidemiologu, ki potem dela v skladu z opažanjem glede na trenutno sliko in ne glede na stanje vetra trenutno v znanosti.

To da smo imeli cepljenje rizičnih skupin spomladi in večine ostalih čez poletje in ni bilo boosterja za te do jeseni ker je baje cepivo 90% učinkovito je bil strateški zajeb. Ne samo pri nas ampak povsod. Sam sem že spomladi povedal da je tak pristop napačen, podatki da je napačen so bili na voljo pa že preko poletja (izrael). Skratka da imamo danes probleme z epidemijo (bolnišnice in umrli) ni krivda samo v necepljenih, ampak tudi*predvsem v temu da nismo upoštevali da so cepljeni iz marca, danes skoraj nezaščiteni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in Ytbnd

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.573
986
113
48
KR
Da se postopa po protokolu za epidemijo torej da se vodenje epidemije prepusti epidemiologu, ki potem dela v skladu z opažanjem glede na trenutno sliko in ne glede na stanje vetra trenutno v znanosti.

To da smo imeli cepljenje rizičnih skupin spomladi in večine ostalih čez poletje in ni bilo boosterja za te do jeseni ker je baje cepivo 90% učinkovito je bil strateški zajeb. Ne samo pri nas ampak povsod. Sam sem že spomladi povedal da je tak pristop napačen, podatki da je napačen so bili na voljo pa že preko poletja (izrael). Skratka da imamo danes probleme z epidemijo (bolnišnice in umrli) ni krivda samo v necepljenih, ampak tudi*predvsem v temu da nismo upoštevali da so cepljeni iz marca, danes skoraj nezaščiteni.
Ja ampak, če umirajo v glavnem necepljeni. Se pravi, cepljeni marca so tudi krivi, da necepljeni umirajo? :fredi:
 
19. jul 2007
2.769
1.495
113
Da se postopa po protokolu za epidemijo torej da se vodenje epidemije prepusti epidemiologu, ki potem dela v skladu z opažanjem glede na trenutno sliko in ne glede na stanje vetra trenutno v znanosti.

To da smo imeli cepljenje rizičnih skupin spomladi in večine ostalih čez poletje in ni bilo boosterja za te do jeseni ker je baje cepivo 90% učinkovito je bil strateški zajeb. Ne samo pri nas ampak povsod. Sam sem že spomladi povedal da je tak pristop napačen, podatki da je napačen so bili na voljo pa že preko poletja (izrael). Skratka da imamo danes probleme z epidemijo (bolnišnice in umrli) ni krivda samo v necepljenih, ampak tudi*predvsem v temu da nismo upoštevali da so cepljeni iz marca, danes skoraj nezaščiteni.

Večina umrlih in hospitaliziranih je necepeljenih, ampak glavni problem je strateški zajeb nepravilnega tempiranja cepljenja.
S tem, da so zdravniki in rizični imeli takoj, ko je bilo potrebno imeli booster na voljo (in večina, ga je lepo koristila). Cepljeni iz marca so kar lepo pokriti s boosterjem.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.883
2.111
113
Da se postopa po protokolu za epidemijo torej da se vodenje epidemije prepusti epidemiologu, ki potem dela v skladu z opažanjem glede na trenutno sliko in ne glede na stanje vetra trenutno v znanosti.

To da smo imeli cepljenje rizičnih skupin spomladi in večine ostalih čez poletje in ni bilo boosterja za te do jeseni ker je baje cepivo 90% učinkovito je bil strateški zajeb. Ne samo pri nas ampak povsod. Sam sem že spomladi povedal da je tak pristop napačen, podatki da je napačen so bili na voljo pa že preko poletja (izrael). Skratka da imamo danes probleme z epidemijo (bolnišnice in umrli) ni krivda samo v necepljenih, ampak tudi*predvsem v temu da nismo upoštevali da so cepljeni iz marca, danes skoraj nezaščiteni.

Pozabljaš, da se od Izraela nismo naučili nič s tretjo dozo, ravno tako se nismo naučili nič od Indije za apliciranje ivermektina, ravno tako tudi ne od Singapurja, da visoka precepljenost ne zagotavlja zaščite.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.402
9.856
113
kod Džej-Zija
Sej (akademska) znanost je eden od poražencev te epidemije. Problem je da danes za strokovno ustrezno "peer reviewed" študijo rabiš vsaj 6 mesecev časa, če sama študija zahteva daljši postopek opazovanja smo takoj na dodatnega pol leta časa. Torej recimo kvalitetna znastvena študija o učinkovitosti cepiv na sploišno bo na voljo letos do konca leta, kar se tiče študije učinkovitosti na delta sev bo zunaj pa drugo leto spomladi, takrat pa delta seva ne bo nikjer več.

Kot epidemiolog ali pa znansvenik s področja cepiv ki svetuje epidemiologu v dani situaciji ne moreš zagovarjat načela trenutne akademske scene kjer se vsako študijo mora potrdit s strani vsaj 10 visokornagiranih neodvisnih inštitucij da jo sploh lahko uporabiš za referenco. Zato pa je Ihan izjavil da podatki s terena kažejo da so 2 dozi cepiva neučinkoviti. Ker on ima v uradni papirjih servirano 90+% učinkovitost cepiva in to je edino na kar se lahko kot znanstvenik sklicuje.

Skratka namesto da se znanost ukvarja s problemom kot takim se ukvarja s 1001 študijo od katerih ni nobena popolna in so vse nepotrjene in iščejo način kako potrdit neko študijo namesto da bi delali svoje poslanstvo, to je služili v dobrobit človeštvu preko znanosti.

Zato pa v epidemij v trenutni fazi nebi smeli poslušat sploh znanstvene stroke, kaj šele delat zakjučke na njihovih osnovah. So prepočasni oz. premalo odzivni napram virusu. Epidemijo vodi epidemiolog, ki je oseba ki se ukvarja z matematiko, statistiko, podatki, podatkovnimi bazami, psihologiji množic, ipd. in preko tega sprejema zakjučke in daja navodila, ki jih potem uzakoni vlada. Mi tega nimamo. Mi imamo še vedno v vsakem odkloku vlade zadaj mnenje znanosti da je cepivo 90+% učinkovito, čeprav bi ga epidemiolog moral ignorirat in povedat kaj in kako. In če celo Ihan, ki sedi vsak mesec s strokovnjaki svetovnega nivoja, reče da so cepiva glede na podatke s terena zanič je nekaj na temu.

Meni je povsem jasno da tu zadaj niso primarno interesi kapitala v znanosti ampak interesi (ne)odgovornosti. Skratka vsak ki bo deloval v nasprotju s tem na čemer je postavljena trenutna znanost je odgovoren, dejasko celo kazensko. Če pa danes trdi da so cepiva 90% učinkovita, čeprav niso, pa mu ne more noben nič ker je tako uradno stališče znanosti ki mu potrjujejo vse do sedaj narejene študije. Dokler ne bo novih študij (skratka ko bo vse že mimo) pa se ne bo premaknil s svojega stališča ker s tem tvega svojo kariero.
Vidim, da nimaš pojma, kako poteka peer-review postopek.