Čep za plinsko cev

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Imam plinsko cev, ki je ne uporabljam. Ventil zapre plin, vendar bi vseeno rad za vsak slučaj dal gor še en ''čep''. In sicer bom uporabil kratko gumijasto cev, na koncu katere bo čep. V lokalni trgovini sem spraševal za čep oz. kaj podobnega, pa ga nimajo. Kakšen predlog kje ga dobiti oz. kaj naj uporabim na koncu cevi?
Plin.jpg
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Imam plinsko cev, ki je ne uporabljam. Ventil zapre plin, vendar bi vseeno rad za vsak slučaj dal gor še en ''čep''. In sicer bom uporabil kratko gumijasto cev, na koncu katere bo čep. V lokalni trgovini sem spraševal za čep oz. kaj podobnega, pa ga nimajo. Kakšen predlog kje ga dobiti oz. kaj naj uporabim na koncu cevi?
Poglej priponko 80542
smo črni čep pride v upoštev
 

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.587
85
48
Imam plinsko cev, ki je ne uporabljam. Ventil zapre plin, vendar bi vseeno rad za vsak slučaj dal gor še en ''čep''. In sicer bom uporabil kratko gumijasto cev, na koncu katere bo čep. V lokalni trgovini sem spraševal za čep oz. kaj podobnega, pa ga nimajo. Kakšen predlog kje ga dobiti oz. kaj naj uporabim na koncu cevi?
Poglej priponko 80542
Imel enak problem:

Nastavek za cev ne bo šlo odviti, ker je tovarniško vgrajen na ventil. Oz. javi če ti uspe brez da zviješ cev:)
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.149
291
83
Pri "starih postih" je na fotki posten krogelni ventil. V tem primeru navadno koleno in naknadno ventil. Tega ostrani, samo prej plinsko pipo zapret.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Tudi če ne zapreš prej glavnega dovoda, bo na glavnem ventilu ali števcu (pač tam nekje) ven vrglo po par sekundah. Tako je vsaj pri nas v bloku bilo, ko je prišel plinarnar odmontirat naš števec in zablindirat dovod.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Imel enak problem:

Nastavek za cev ne bo šlo odviti, ker je tovarniško vgrajen na ventil. Oz. javi če ti uspe brez da zviješ cev:)
Točno to bi rad jaz naredil. Kaj si potem uporabil na ''prazni'' strani cevi za zaporo?
Sem gledal in tistega kolena ne bi ravno vijačil dol, če sploh gre.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.149
291
83
Ocitno imas od teh mojstrov pipo. Jih poklici in povprasaj kaksen zakljucek lahko predlagajo. Drugo pa je da celo kovinsko instalacijo ki strli iz stene enostavno odrezes in plombiras oz zapres takoj po izhodu iz stene.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Imam plinsko cev, ki je ne uporabljam. Ventil zapre plin, vendar bi vseeno rad za vsak slučaj dal gor še en ''čep''. In sicer bom uporabil kratko gumijasto cev, na koncu katere bo čep. V lokalni trgovini sem spraševal za čep oz. kaj podobnega, pa ga nimajo. Kakšen predlog kje ga dobiti oz. kaj naj uporabim na koncu cevi?
Poglej priponko 80542
Nastavek odvijači ter montiraj še en ventil...potem pa še enega in še enega....odvisno koliko imaš prostora na razpolago v prostoru.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Si lulček in čep vzel v kkšni splošni splošni trgovini? Ala Merkur?
 

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.587
85
48
Si lulček in čep vzel v kkšni splošni splošni trgovini? Ala Merkur?
Ja, na Merkurji. Do 5 barov, toliko kolikor je dimenzioniran ventil bo zdržalo. Bolj razmišljam na dolgi rok, da bi bilo treba dat navrh še eno železno lamelo, ker zna bit, da se bo ščasoma vse skupaj povesilo, kar pa bo neugodno za gumijasto cev.