Pretok zraka skozi cev

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Je majhna razlika, saj ti v enem primeru pomaga še naravni toku zraka (vleka po cevi navzgor), v drugem primeru pa te zavira.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Saj pravim..glede na hitrost pretoka je verjetno vseeno ali izsesujem ali porivam. Višinske razlike je nekje okoli 4.5 metra.

Zakaj to počnem? Neke vrste prezračevanje. Obe sobi sta spalnici in je ideja da zrak malo cilkurilam..odvajam izrtrošen in vlažen zrak, da priteka bolj suh in bogatejši s kisikom. Res ni to svež zrak a pritličje (kjer izsesujem) je brez vrat povezano s stopniščem in je kubatura zraka mnogo večja kot v spalnicah.
Neke vrste preventivni ukrep proti nastajanju plesni sočasno je tudi zrak nekaj boljši.

To je ...
frown-1.gif
- čudno. Po domače bi rekel : "scanje proti vetru".

Normalen termosifonski pretok zraka je od spodaj navzgor, zaradi tlačne razlike, pa še zaradi temperaturne razlike. Ti bi pretok obrnil in s tem trošil več energije.
confused-1.gif


Prav.
Sem že okoli 20 let iz forme (kar se prezračevanja tiče), toda ko sem se še ukvarjal z gostinskim programom in napami po kuhnah, je vedno v individualnih hišah bil problem presekov zračnih kanalov, ki je bil obvezno 100 x 100 mm, bognedaj kak centimeter več!
rolleyes-1.gif
. Skozi presek 100 cm2 stlačiš kvečjemu 150 m3 zraka /h in takrat bo ventilatorček obremenjen, da ga bo slišati čez pol bajte. Več ne spraviš skozi, so previsoke tlačne izgube.

In to pri klasični izvedbi od spodaj navzgor, kjer ti zraven pomaga še termosifonski princip. Ti ga pa "kontriraš", torej premaguješ še njega.

Mislim da ne bo šlo. Mislim da ne bo šlo niti z radialnim ventilatorjem (ki premaguje malce višje tlake , do 3 kPa (
sprasujem se.gif
, moram preveriti spomin ... )