Cene bencina pri ........

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Glede na to, da je dizel še vedno primaren in da se je trošarina najmanj zadnjih dvakrat POVIŠALA - so kvečjemu dobili več.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Trošarina na dizel je približno tam tam kot pred korono 0,39064/liter vs 0,39272/liter.

Pri bencinu je pa konkretno nižja... 0,36842/liter vs 0,47829/liter.

Je bila sicer pri obeh višja trošarina med "lockdownom"... ampak je bilo takrat toliko manj prometa, da je bil priliv v blagajno gotovo manjši.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.327
3.423
113
Zakaj že.
Letos je malo kdo šel na Hrvaško z praznim rezervoarjem, pretekla leta pa.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.259
113
Kolikor gledam se tudi tujci precej ustavljajo v Sloveniji, glede na to da smo cenejši od sosedov.
Tako da sklepam da sluzimo vec.

Vsaj ta vlada se zna it biznis, če bi bili levičarji gor bi vsi tankali pri sosedih...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

first1

Fizikalc
19. mar 2018
288
132
43
Baje da je dokaj neelastično povpraševanje, čeprav na prvi pogled bi rekel, če so 60-70% cene bencina davek in trošarine, potem se zlahka odrečeš 10% nižjim prihodkom s povečano količino prodanih naftnih derivatov - verjetno že tam 15-20% več, pa je baje tako povečanje prodaje kar težko doseči. Je pa res, da so še drugi posredni pozitivni učinki zmanjšanja trošarin na gospodarstvo, so pa seveda tudi slabi za okolje, ker se folk za bzv okol vozi, ker je poceni bencin :)
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.259
113
Vsa leta je bilo kot pribito da je v Avstriji vsaj 11-20 centov po litru ceneje. Od janševe vlade je tole bolj 3-6 centov...
Tudi madžari so dražji od nas.

Pince vedno polne avtov. ki čakajo na gorivo preden gredo na Madžarsko. Prej tega ni blo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zanimivo tvoje opažanje o tankanju tujcev v SLO - recimo moja opažanja iz HR in A so povsem nasprotna - očitno folk ne ve, da je naše gorivo na AC precej cenejše od avstrijskega na AC in tudi od HR. Prav poleti sem videl ogromno nemcev na Krapinski AC tankat pred vstopom v SLO, enako dolgrede na AC Graz-Šentilj. Očitno se ne znamo promovirat kot dežela tankanja.
Trenutno je malo čez mejo v Šentilju, dizel brozga po 0,939 - pri 100 litrih ena obcestna malica. ;)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
ni tolk problem cene, glede pobiranja davkov, bolj ej to, opažam vsaj, da smo se precej manj vozli, tudi pri gospadarstvu je manj te porabe itd... verejtno kar precej, bi bilo zanimivo kakšne številke od petrola in omvja dobit recimo.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.327
3.423
113
Ja tabla manjka zadnja tankštela pred Grenze.
To pomaga pa magari je cena 50 centov več na liter.
Sicer pa če pogledaš Petrol na meji bolj kod ne skriva cene, namesto da bi jih reklamiral.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Skrivanje cen je pogosta praksa po Evropi. Ko enkrat stranka zapelje na pumpo jih verjetno manj kot 10% zapelje naprej zaradi visoke cene.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Že v času stare Juge smo tankal v Avstriji, ker je tam bilo ceneje. Tako je bilo vsa leta do korona krize. To se nam je vcepilo v spomin.
Ne moreš sedaj v pol leta prepričati ljudi, da ni več tako. Posebej tujce, ki so zaradi tega vedno tankali zunaj Slovenije.
Kot turistično destinacijo bi morali Slovenijo promovirati, kot državo poceni bencina.
Takšna bi morala biti politika vlade, ki bi se tega strogo držala, ne pa drgnjenje s trošarinami vsaka dva tedna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Če si dežela tankanja, potem mogoče ne dosegaš kakih CO2 norm za državo in si spet v k...u, ker si neka črna ofca v EU in te kdove kako zato udarijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Gasper008

Petrol

Petrol d.d.
31. avg 2011
109
22
18
Ja tabla manjka zadnja tankštela pred Grenze.
To pomaga pa magari je cena 50 centov več na liter.
Sicer pa če pogledaš Petrol na meji bolj kod ne skriva cene, namesto da bi jih reklamiral.

Spoštovani,

cene vseh goriv na Petrolovih bencinskih servisih so vam dosegljive v naši aplikaciji Na poti. Da ste vedno seznanjeni z zadnjimi cenami goriv, vam aplikacija omogoča tudi »push« sporočila, ko pride do sprememb. Vsem registriranim uporabnikom, ki v aplikacijo dodajo tudi kreditno kartico, pa aplikacija omogoča tudi plačilo brez obiska blagajne. Poleg goriva sicer lahko z aplikacijo izberete in plačate tudi druge izdelke iz naših Hip Shopov, Kavo na poti itd. Več o aplikaciji Na poti lahko preberete TUKAJ.

V primeru dodatnih vprašanj se lahko na nas obrnete tudi preko sistema Povej Petrolu.

Lep pozdrav,

Andreja Lukež
Vodja kanala mobilnih aplikacij na Petrolu
Petrol d.d. Ljubljana