Cene bencina pri ........

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.230
4.712
113
Slišal sem, da je letošnjo žetveno sezono (julij, avgust) obstal vsaj en kombajn in nekaj traktorjev, ki so tankali na petrolu, bencinski servis Središče ob Dravi. Ne vem kaj točno se je zgodilo, mogoče pa Petrolu vseeno nekaj ne štima pri najboljših aditivih. Ali pa so nekako dobili vodo noter... Ali pa so nalili gorivo v napačno cisterno (bencin v diesel - če je to sploh mogoče?).
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ajoj... To je isto kot da bi rekel daj je mleko Pomurskih mlekarn zanič ker so ga v eni štacuni narobe skladiščili in se je skisalo...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.492
6.589
113
Citat:
Uporabnik Bastard pravi:


In ja Agip ima najboljša goriva že kar lep čas, in njihova nafta vsebuje vse "čarobne dodatke"

Zato pa tankamo @ AGIP @ AT
wink-1.gif
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.135
2.476
113
Preberi, kaj sem zapisal na prejšnji strani. Ni bilo napačno nalito gorivo ampak je bilo nekaj zelo narobe z njim. Kombajn se je ustavil naslednji dan po nalivanju tega goriva in so ga morali iz njive vleči domov. Takrat so za prvo silo menjali eno visokotlačno šobo, vendar je bilo opozorjeno, da lahko zadeva kadarkoli "crkne" in da bo treba menjat vse šobe, cena ene pa je čez tisočaka.

Traktorji pa kakor je kateri delal in tudi odvisno od tega kakšno visokotlačno črpalko ima. Linijske niso tako občutljive. Kombajn je sicer vmes cel čas javljal, da je v gorivu prisotna voda. Drugače tudi z barvo samega goriva nekaj ni bilo povsem ok. Imam še 40 litrov te brozge doma.
Mi smo traktor z dvakratnim menjavanjem filtrov, čiščenjem rezervarja in čistilom za visokotlačne šobe sicer nekako spravili skupaj in sedaj upam, da ne bo kdaj kasneje kaj crknilo. Simptomi so sicer bili čisto len motor, do 1600 obratov praktično nepremičnina, ugašanje med delom, ugašanje, če si odvzel "gas" iz visokih obratov in podobne fore.

Petrol je sicer vzel vzorce in na koncu vse skupaj predal zavarovalnici. Kaj bo naprej, se še ne ve, je pa morda vseeno opomnik, da se nekje malce preveč varčuje na kvaliteti.

Praktično isti dan je crknil tudi en Renojev dizel v bližini, ki je bil prejšnji dan tankan na petrolu na Ptuju, vendar ne vem ali je zadeva kakorkoli povezana.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.492
6.589
113
Če pa se voda ne meša s nafto/bencinom, zato je nemogoče, da bi jo nekdo mešal v rezervoarje?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.230
4.712
113
To je bilo tankano na isti črpalki, ki sem jo jaz omenil? Imetnika kombajna iz preteklosti dobro poznam tudi sam, vendar ga letos še nisem srečal. Tako da mi je to štorijo povedal en drug, ki je njega najel za žetev. Sedaj študiram, če sem prav napisal sezono žetve. Je bilo to pri žetvi pšenice ali koruze (september, oktober)?
Napačno nalito gorivo sem mislil, če bi petrol sam nalil v podzemni rezervoar bencin namesto plinskega olja. Ne, da bi se zmotil uporabnik.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Če preveč sprazniš rezervoarje se lahko brozga iz dna potegne. Samo potem je za to odgovoren bencinski servis. Lahko da tudi avtoprevoznik ki je konkretno tja dostavil gorivo. Če bi bil Petrol, potem bi bila afera širših razsežnosti, saj ni bila istočasno v tistem dnevu dobava goriva samo na en servis...
Isti šmoren se lahko zgodi tudi Agipu, OMVju... Večina teh firm ima črpalke po manj frekventnih mestih v najemu (franšiza)...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.135
2.476
113
Dejansko se ne ve kaj je bilo narobe, saj je do informacij praktično nemogoče priti. Govori pa se marsikaj, vse od tega, da se je dvignila umazanija z dna cisterne, da je preveč biodizla v nafti, pa da bi morda cisterna dan prej vozila kakšne kemikalije, voda v nafti itd... Drugače ni bilo prej prav nikoli nobenih težav z gorivom na tem bencinskem servisu, pa tudi tisti, ki so tankali naslednji dan na isti ročki niso opazili nobenih težav (mogoče se vse skupaj usede na dno). Kakšen teden kasneje so sicer cisterne oprali.

Sicer je povsem razumljivo, da se to lahko zgodi vsem, a vseeno je malce nerodno, da se dogajajo stvari, ki bi se lahko z malce skrbnosti preprečile, povzročajo pa veliko stroškov in nejevolje. Ko rabiš stroj pa je le ta pokvarjen ali še huje, da imaš kombajn pa stoji na dvorišču, ko bi moral najbolj delat. Tukaj se potem ustvaja tudi čez 1000 EUR škode na dan, za vsak dan ko kombajn stoji.
 
Nazadnje urejeno:

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.135
2.476
113
Da, na isti črpalki. To je bilo pri spravilu koruze oziroma bolj natančno kakšne tri tedne nazaj, morda mesec dni. Točnega datuma se sedaj ne spomnim.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.786
1.938
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Če preveč sprazniš rezervoarje se lahko brozga iz dna potegne.

V kolikor je odjem na dnu, ta teorija ne zdrži. Enako je v avtu. Drugo je, ko ti točiš nekaj iz kantice, kjer je odjem na vrnu.
Zato obstajajo filtri.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Točno tako. Odjem je v primeru bencinskih črpalk na cca. 30-40 cm od dna rezervoarja, verjetno ravno z namenom preprečitve tankanja svinjarije. Če pa je je preveč...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.948
5.474
113
Al pa ce cisterna pride in nalije nor 3/4 nove nafte in razburka brozgo na dnu...ti pa tankas takoj potem...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.230
4.712
113
Meni se zdi črpalka, kjer so ti tankali malo frekventna, ne vem kako stara pa tudi ni (< 20 let). Res pa je, da je bila včasih bolj solidno obiskana s strani Hrvatov. Sedaj se jim več ne splača.
Če je taki črpalki mnogo usedline, si ne znam predstavljati, kaj je na avtocestnih točkah. Mogoče je to treba z rednim vzdrževanjem odstranjevati in so na tej kako dobro prakso izvajali po svoje.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Nekaj grem v A pa še nikoli nisem tankal tam. Kako se imenuje pri njih euro super 95? Oni imajo ene štiri sorte bencina.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.387
3.485
113
Ne tankaj tam ker tam ni bencina prilagojenega Slovenskim avtom.


OK
zdaj pa resno EuroSuper 95 je lahko tudi Super 95 Bleifrei 95 Fuel save 95 ,

Ti samo zgrabi ročko na kateri piše 95 in Tankaj.

Pa ne počni tega na Avtocesti ker pol je boljše da tankaš doma .

LP
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.948
5.474
113
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
To Za AC sem slišal
frown-1.gif

Ni straha...90% ausfahrtov te po 2-6km pripelje v kako vas kjer je bencin med 1.22-1.4x...

Za cenejsi benz glej A1.....Jet....Thurmöl...

Normal =91
Super=95
Vse kar je ultimate...(super) plus je 98-100...in tud cca 20centov drazje...