Cene bencina pri ........

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.354
3.443
113
Evo update iz obljubljene dežele Daučland.

V tem trenutku so cene tu nekje, pa ni na avtocesti.
IMG_20210304_115038.jpg
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Moja aplikacija pravi drugače: 1,249 je dizel in 1,399 Super E10, po vseh večjih mestih (čekiral Regensburg in Munchen).

Je pa dejstvo, da je za 5 centov dražji dizel kot povsod pri nas.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Esso, 34317 Habichtswald, Geverbepark 7, cca 3 km z avtoceste 1,269 dizel.

Naloži si clever-tanken! ;)
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.031
5.732
113
blizu močvirne prestolnice
Sicer ni bencin ampak počasi bodo udarili tudi električarje, kar pa je edino pav, saj nas več koštajo kot dizli
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.526
9.218
113
Sicer ni bencin ampak počasi bodo udarili tudi električarje, kar pa je edino pav, saj nas več koštajo kot dizli
To ni še nič. Ko bodo butasti birokrati ugotovili koliko trošarin izpade, se bo polnjenje električarjev še konkretno podražilo.
 

semnov

Pripravnik
19. feb 2009
189
17
18
To ni še nič. Ko bodo butasti birokrati ugotovili koliko trošarin izpade, se bo polnjenje električarjev še konkretno podražilo.
Ja res bi bilo super, če bi obdavčili EV, maksimalno, da nihče ne bi pomislil, da si kupi EV. Želimo so samo bencinarje in dizle, ti so za nas in naravo pravi balzam.
Ljudje zakaj tako sovražite EV. Naj se bojim in se ne peljem več po cesti, saj me ja boste kamenjali!
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Ja res bi bilo super, če bi obdavčili EV, maksimalno, da nihče ne bi pomislil, da si kupi EV. Želimo so samo bencinarje in dizle, ti so za nas in naravo pravi balzam.
Ljudje zakaj tako sovražite EV. Naj se bojim in se ne peljem več po cesti, saj me ja boste kamenjali!

dokler boste EV lastniki vozili na elektriko pridobljeno iz TES, nuklearke ali plina, niste nic bolj zeleni kot ostali. kvecjemu obratno. ker tovorite s sabo utez, ki se ji rece baterija ...

ko bo vsa elektrika pridobljena preko vetra in sonca, takrat pa ja, se strinjam, elektrika zastonj, placa se samo omreznina in trosarina.

zdaj pa preveri koliksen % poloznice je dejansko porabljena el. energija ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA

semnov

Pripravnik
19. feb 2009
189
17
18
dokler boste EV lastniki vozili na elektriko pridobljeno iz TES, nuklearke ali plina, niste nic bolj zeleni kot ostali. kvecjemu obratno. ker tovorite s sabo utez, ki se ji rece baterija ...
Ja vsi ostali motorji pa tovorijo rezervovar in bencinski motor, ki je težji od el. motorja
ko bo vsa elektrika pridobljena preko vetra in sonca, takrat pa ja, se strinjam, elektrika zastonj, placa se samo omreznina in trosarina.
Kaj pa če se polni doma ponoči iz moje SE. Za primerjavo, zadnji 2 leti sem podaril distributerju po 1500 - 2000 kWh iz moje SE. Prav tako sem proizvedel večino energije podnevi, ko je do dvakrat dražja od nočne. Prav tako moja poraba za polnjenje je "pasovna "energija", ki je najcenejša.
zdaj pa preveri koliksen % poloznice je dejansko porabljena el. energija ...
O položnici bi se dalo kaj napisati.
Torej uživajte bencinarji, jaz svinjam s svojim EV. Ne bi bilo slabo prebrati o tem koliko energije se porabi da pride bencin do motorja v avtu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.224
3.377
113
Ja vsi ostali motorji pa tovorijo rezervovar in bencinski motor, ki je težji od el. motorja

Kaj pa če se polni doma ponoči iz moje SE. Za primerjavo, zadnji 2 leti sem podaril distributerju po 1500 - 2000 kWh iz moje SE. Prav tako sem proizvedel večino energije podnevi, ko je do dvakrat dražja od nočne. Prav tako moja poraba za polnjenje je "pasovna "energija", ki je najcenejša.

O položnici bi se dalo kaj napisati.
Torej uživajte bencinarji, jaz svinjam s svojim EV. Ne bi bilo slabo prebrati o tem koliko energije se porabi da pride bencin do motorja v avtu.
- koliko energije se porabi za proizvodnjo baterij? Kakšna svinjarija je ob proizvodnji litija? Kakšna svinjarija je za razgradnjo baterij?
- Ob koncu življenske dobe tvoje elektrarne boš mastno plačal za razgradnjo, samo to še nočeš vedet.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.867
3.381
113
40
Lj
Torej uživajte bencinarji, jaz svinjam s svojim EV. Ne bi bilo slabo prebrati o tem koliko energije se porabi da pride bencin do motorja v avtu.

Jaz se strnijam da so EV bolj zeleni. Ampak avto nasploh je zelo potraten. Večina se jih vozi sama, se pravi za premik enega 80kg človeka moraš zraven premikati še 1,5 tone železa. Ekonomično? Medtem pa ima električno kolo ~0,3kW motor in gre spodobno, avto rabi pa 100kW motor, se pravi 300x več moči gre za premaknit istega človeka na drugo lokacijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: semnov in sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.526
9.218
113
Jaz se strnijam da so EV bolj zeleni. Ampak avto nasploh je zelo potraten. Večina se jih vozi sama, se pravi za premik enega 80kg človeka moraš zraven premikati še 1,5 tone železa. Ekonomično? Medtem pa ima električno kolo ~0,3kW motor in gre spodobno, avto rabi pa 100kW motor, se pravi 300x več moči gre za premaknit istega človeka na drugo lokacijo.
Zadnjič sem se peljal z vozilom, ki kaže trenutno porabo moči. Pri 80km/h je bila poraba po ravnem 6kW ali KM (se ne spomnim točno) :).
Saj smo dali pobudo za 125ccm skuterje z b kategorijo pa ni posluha.
In kaj bo to rešilo? Še vedno je to grdi, grdi ICE. To bi morali dati pobudo za elektro skuterje, potem bi vsi podpisali za to ultra čisto tehnologijo.
Sicer pa, če se komu ljubi (meni se ne), naj najde primerjavo čistosti plinov med novim vozilom in novimi skuterji. :) Zna priti do zanimivih primerjav.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Marsikaj bi razbremenilo. Zapelji se v vecja ita. mesta. Vse laufa kot namazano, promet mislim. Pri nas pa ob zeleni luci cakas pol minute, da spelje 5 vozil. Štopano.
 
  • Všeč mi je
Reactions: semnov in Kamele0N

sad

Guru
24. avg 2007
20.526
9.218
113
Marsikaj bi razbremenilo. Zapelji se v vecja ita. mesta. Vse laufa kot namazano, promet mislim. Pri nas pa ob zeleni luci cakas pol minute, da spelje 5 vozil. Štopano.
:valjamse: :valjamse: :valjamse: :valjamse: :valjamse: :valjamse: :valjamse: :valjamse:
Malo si poglej vozniško kulturo tam in pa način vožnje. Skuterji ne bi nič rešili pri nas, ker bi jih isto pet speljalo čez križišče.
V Italiji, če malo počohaš odbijač ni nič, v Sloveniji pa če nimaš vsaj 2m razdalje, tisti že dobi živčni zlom, ker ga posiljuješ. Da ne govorimo, da bi z italijanskim načinom vožnje pri nas, takoj pobili vse skuteristi. Saj se ta svinja na motorju ne bo vrivala pred mene. Pa se vrata odpre ali pa malo zavije proti njemu. Bog ne daj, da bi koga spustil naprej, je treba srepo zret v eno točko 100m naprej, da ga ''ne vidiš''.
PS: Moje opažanje je, da se sicer glede tega počasi zadeva izboljšuje pri nas.
 
  • Všeč mi je
Reactions: semnov