Cene bencina pri ........

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.016
5.725
113
blizu močvirne prestolnice
bolj je bil odgovor na en post više, kjer je podana cena za Petrol, ki je podobna kot na OMV, kar pomeni, da se kartelno dogovarjajo...
To smo vedeli da se bodo. Še največ se je pričakovalo od MOLa , pa so tudi oni tam tam. Da se poceni tako kot elektrika je sedaj edino na vladi z zmanjšanjem dajatev. Tega pa ne bomo videli. Pa ne samo pri tej temveč pri vseh.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

j4nm4n

Pripravnik
22. jan 2021
49
14
8
Če si naredite Vivid money kartico, imate 17 % cahsbacka na Shell pumpah, moralo bi delati tudi v SLO kot vse ostalo. Do 27. februarja. Verjetno še bo kdaj ta akcija v prihodnje. Če se prijavite preko mojega linka dobiva oba 5 € https://vivid.money/r/janRCC
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če si naredite Vivid money kartico, imate 17 % cahsbacka na Shell pumpah, moralo bi delati tudi v SLO kot vse ostalo. Do 27. februarja. Verjetno še bo kdaj ta akcija v prihodnje. Če se prijavite preko mojega linka dobiva oba 5 € https://vivid.money/r/janRCC
Za 3 Shell pumpe v Sloveniji - ali so že vse lifrali proč?

MOL pa je trenutno na našem koncu za par desetin centa dražji od OMV/Petrol.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Pa saj to je moralo biti vsakomur jasno kot beli dan, da gredo cene ob deregulaciji lahko samo gor, kajti dol bi šle že prej lahko.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Se mogoče kdo spomni kakšno je bilo razmerje med avtocestno ceno in regulirano ceno?
Danes sem videl, da je razlika zelo majhna 1.122 Vrhnika, 1.145 Barje na avtocesti.

V spominu imam, da je bila razlika v ceni višja....
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Vprašanje je, zakaj nismo imeli vseh cen reguliranih na nivoju države kot se za pravi komunizem spodobi? Ali vsaj res osnovnih, minimum smatram enotno ceno litra pitne vode, m3 zraka in kg kruha za Slovenijo? Kako to, da smo brez tega lahko živeli? Ko se ukine regulacija za eno uvoženo dobrino, pa imamo v časopisih vsaki drugi dan kak članek na to temo?
Priznam, da to res težko razumem.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.830
727
113
www.jernej.org
Zelo enostavno... pitno vodo in kruh lahko kupiš pri nešteto različnih prodajalcih in posledično konkurenca poskrbi za stabilno ceno. Če imaš pa v državi 1000 petrolov, 100 OMV-jev, 10 MOL-ov in 3 Hofer črpalke (številke so izmišljene), pa to ni zdrava konkurenca. Cene bi morale biti deregulirane že od samega začetka, da bi se lahko skozi leta razvila normalna konkurenca. Sedaj pač ni za pričakovati čudežev... k sreči so EV-ji že za vogalom.

To, da so bile cene goriva po deregulaciji tako dolgo na nizkem nivoju, je posledica previdnosti prodajalcev. Saj tudi po deregulaciji cen na avtocestah niso takoj podražili, temveč šele čez par mesecev. Sedaj jih bremza le še korona... ko bo promet spet normalno zalaufal, bomo kmalu na 1.5+€.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.333
9.722
113
kod Džej-Zija
Poleg tega je pri nas skoraj nemogoče priti do pametne lokacije za črpalko. Sploh avtocestne so vse oddane. Kaj naj bi torej motiviralo nove igralce za vstop na trg?
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakon

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Zelo enostavno... pitno vodo in kruh lahko kupiš pri nešteto različnih prodajalcih in posledično konkurenca poskrbi za stabilno ceno.
To je začaran krog. Konkurenco ubije prav regulacija trga. Če je bil trg v preteklosti dokaj zaprt, se konkurenca ne bo vzpostavila čez noč. Bolj dolgo bo zaprt in reguliran, manj bo konkurence in ne več.
Glede pitne vode sem imel v mislih vodovod. Tam ni nobene konkurence, cene pa so precej različne po Sloveniji. Upravljalec vodovoda lepo pride z nekim izračunom na občinski svet in reče: rabim višjo ceno, sicer boste pokrivali izgubo. O, ko bi bilo v vsakem poslu tako fino.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Glede pitne vode sem imel v mislih vodovod. Tam ni nobene konkurence, cene pa so precej različne po Sloveniji. Upravljalec vodovoda lepo pride z nekim izračunom na občinski svet in reče: rabim višjo ceno, sicer boste pokrivali izgubo. O, ko bi bilo v vsakem poslu tako fino.

Pozabil si na tiste (jih poznam kar nekaj), ki ne pijejo pri nas vode iz pipe, ampak vedno flaširano. OK, zame so b*b*i, pa to jim tudi povem, pa kaj jim naj... In jim je vseeno, če se jim plastenka podraži za 50%, še vedno bodo kupovali...
 
13. jul 2011
2.677
625
113

Politični pamflet. Ker pop tv ne skrbijo potrošniki. Imajo sami ogromno masla na glavi, ko gre za kartelno dovovarjanje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in Pepe

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Za 3 Shell pumpe v Sloveniji - ali so že vse lifrali proč?

MOL pa je trenutno na našem koncu za par desetin centa dražji od OMV/Petrol.
Mislim, da jih je pet, vendar je samo ena (Fram) primerna za osebna vozila. Ostalo so avtomatske črpalke z hitrim pretokom (in večjo pištolo) namenjene tovornjakom in avtobusom.
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Zelo enostavno... pitno vodo in kruh lahko kupiš pri nešteto različnih prodajalcih in posledično konkurenca poskrbi za stabilno ceno. Če imaš pa v državi 1000 petrolov, 100 OMV-jev, 10 MOL-ov in 3 Hofer črpalke (številke so izmišljene), pa to ni zdrava konkurenca. Cene bi morale biti deregulirane že od samega začetka, da bi se lahko skozi leta razvila normalna konkurenca. Sedaj pač ni za pričakovati čudežev... k sreči so EV-ji že za vogalom.

To, da so bile cene goriva po deregulaciji tako dolgo na nizkem nivoju, je posledica previdnosti prodajalcev. Saj tudi po deregulaciji cen na avtocestah niso takoj podražili, temveč šele čez par mesecev. Sedaj jih bremza le še korona... ko bo promet spet normalno zalaufal, bomo kmalu na 1.5+€.
Ali ni bila regulacija cen uvedena šele leta 2000 :sprasujemse:
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.342
3.432
113
Zajeta slika1.JPG
Zajeta slika2.JPG



Na primorskem pa noben ne tanka 100 oktanca