Cena pečarja

mp_63

Pripravnik
30. jul 2007
480
0
16
Z duhom povsod...
Zanima me okvirna (povprečna) cena, ki jo računajo pečarji za polaganje ploščic. Namreč obnavljam kopalnico, pa da vem računati, koliko me bojo obrali
uf-1.gif

Ko pa že sprašujem, pa še to, ali kdo ve, kolikšna je cena polaganja parketa (imam svoj parket, torej le polaganje, brušenje in lakiranje)? Kakšna pa je sploh cena klasičnega hrastovega parketa? Govora je o tistih tankih letvah (cca. 4 x 40 cm).
 

damjanf1

Pripravnik
2. sep 2007
53
0
6
doma
Pri obnavljanju kopalnice ne moreš vzet samo cene za m2 polaganja ploščic. Treba je še spravit dol tastare ploščice (možno je tudi lepljenje ploščice na ploščice) , ometat-poravnat stene,vogale in tlak. Vse to se računa posebej.
Drugače so cene samega polaganja: cca.12€ - polaganje naravnost, cca.14€ - polaganje v diagonalo(karo)
Posebej se še računajo stopnice, bordure, vgradnja zaključnih letvic, vzorci...

Aja, cene so okvirne- drugače pa velja, bolj se izmišljuješ dražje je; pa v cenah ni računan material.

Damjan
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Zanimivo. Ko sem jaz polagal ploščice pri folku, sem vedno računal po opravljenih urah. Nikoli po kvadratu! Nikoli ne veš, kaj si bodo izmislili. Uro sem pa imel, preračunano v današnje razmere, cca 8€, ne glede na ravne stene, vinklne ali mozaike. Seveda, brez materiala.
 

mp_63

Pripravnik
30. jul 2007
480
0
16
Z duhom povsod...
Hvala za info
wink-1.gif

Stare ploščice sem poštemal dol že sam in tudi podlaga je pripravljena za polaganje novih. Tako, da je govora le o polaganju novih na pripravljeno podlago.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Jaz sem plačal 12 EUR za kvadratni meter, skupaj z bordurami. Fušarju.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.828
113
ta tvoj parket stanenekje 20 evrov po kvadratu (če je debeline 2 cm)..polaganje pa lahko rčaunaš nekje 30+ EUR po kvadratu (kompletno z lakiranjem in kar še paše zraven -letvice..).
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Če rabiš koga za polaganje parketa se lahko zmenimo za kakšen fuš...
smile-1.gif
Kontaktiraj me, pa ti sporočim točno ceno.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Citat:
Uporabnik franci pravi:
Zanimivo. Ko sem jaz polagal ploščice pri folku, sem vedno računal po opravljenih urah. Nikoli po kvadratu! Nikoli ne veš, kaj si bodo izmislili. Uro sem pa imel, preračunano v današnje razmere, cca 8€, ne glede na ravne stene, vinklne ali mozaike. Seveda, brez materiala.

Jaz sem pa hotel plačati po kvadratu, ker na uro lahko delaš počasi in si tako nabiješ več ur kot je realno potrebno. Kvadratov pa je kolikor jih je. Seveda pa mora biti vse ostalo prej dogovorjeno (bordure, karo,...)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.421
5.914
113
pri taščici
Načeloma gre po metru, je pa res da si marsikdo misli da mu bo pečar za 15 evrov naredil "še" estrih, vrgel izravnalno, poštemal za kake odtoke, položil v karo, naredil kak hud mozaik, zaključne letvice....potem pa mu začne pečar naštevat "dodatna" dela je pa slaba volja.