Cena polaganja keramike

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.366
5.873
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
je razlika med lepo položenimi kahlcami ali pa "nametanimi"... kar v kakšnem trgovskem centru poglejte kako so "nametene"...

vsi bi vse zastonj, delo drugega ni nič vrfedno. njegovo delo pa največ...
Nametane so tako da bi lahko zelje ribal na njih
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Ma tukaj gre spet za problem enega ki računa svojo neto postavko in jo primerja z bruto bruto s prevozom, malico, orodjem in opremo... Na ta isti problem naleti igi pri svojem poslu očitno pri keramicarja je pa imun. Tole vrtenje v krogu je brez veze. Je tukaj kaki keramičar, ki bi povedal kaj si misli o takem delu in kaka cena bi bila primerna? Ker da si ne najde kontra ponudbe, da sploh vidi a je cena visoka, nizka ali primerna, je adijo pamet. Najbole da se vsi ostali profili zmenijo. Bo najbolj merodajno pa.sigurno na vižo, ki jo želi.

Pojdi se prosim samo sebe prebrat, ter razumet, kar si napisala.
Bruto bruto z dodatki in stroški prevoza, malice, ... je čisti strošek delavca. K temu moraš še dodati vsaj 30% ali več (odvisno od gospodarja), plus DDV in davek od dobička, da dobiš minimalno urno postavko delavca, ki bremeni firmo. Firma pa dela za dobiček kajne, tvoja morda ne dela tako?
grims-1.gif


Torej, če pričakuješ, da ti bo nekdo prišel delat za 8 ali 10 Ejev na uro, je v današnjem svetu zrel za Vojnik ali Lj Polje. Bolje da doma zabušava na minimalcu.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.386
1.008
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Ma tukaj gre spet za problem enega ki računa svojo neto postavko in jo primerja z bruto bruto s prevozom, malico, orodjem in opremo... Na ta isti problem naleti igi pri svojem poslu očitno pri keramicarja je pa imun. Tole vrtenje v krogu je brez veze. Je tukaj kaki keramičar, ki bi povedal kaj si misli o takem delu in kaka cena bi bila primerna? Ker da si ne najde kontra ponudbe, da sploh vidi a je cena visoka, nizka ali primerna, je adijo pamet. Najbole da se vsi ostali profili zmenijo. Bo najbolj merodajno pa.sigurno na vižo, ki jo želi.

Pojdi se prosim samo sebe prebrat, ter razumet, kar si napisala.
Bruto bruto z dodatki in stroški prevoza, malice, ... je čisti strošek delavca. K temu moraš še dodati vsaj 30% ali več (odvisno od gospodarja), plus DDV in davek od dobička, da dobiš minimalno urno postavko delavca, ki bremeni firmo. Firma pa dela za dobiček kajne, tvoja morda ne dela tako?
grims-1.gif


Torej, če pričakuješ, da ti bo nekdo prišel delat za 8 ali 10 Ejev na uro, je v današnjem svetu zrel za Vojnik ali Lj Polje. Bolje da doma zabušava na minimalcu.

Moje pisanje ste malce narobe zastopili. Jaz DOBRO VEM, da če delam za manj kot 25€/ura (do končnega uporabnika) normalen 40 urni delovni teden (itak zaradi prevozov, dogovarjan, ogledov... ne moreš 8 efektivnih ur oddelati) si ne morem povprečne plače izplačati.

Tole sem nekaj mesecev nazaj enemu odgovarjal tule gor:
ma sem spisal dolg post, pa sem ga raje zbrisal. Koliko bi po tvoje bila realna cifra? Jaz recimo imam neko povprečje 250€. in od tega odštejem 22% davka, dam "študentu", ki mi pomaga 50€, material in prevoz me v povprečju staneta 80€. Meni na računu ostane slabih 80€ v tem primeru.

Kaj je sedaj tukaj nategunstvo? Trgovec, ki na kitajčku "zasluži" 150€ ali mojih 80€?
Po moje je oboje poštena zgodba. Ti kot trgovec imaš stroške s prostorom, zaposlenimi, ogrevanjem... jaz bi tudi imel plačo... IN če želiva preživeti s povprečno plačo rabiva tistih 25 jurjev/letno ostanka na računu.

Težavo pa povzroča nelojalna konkurenca, katera ne plačuje materiala, ljudi,... in se jim izide. Za kakšno leto ali dve. Moja ideja pa je, da bi vseeno rad še kakšno leto dela


In ja pravkar se spravljam v neko novo zgodbo "če se bo izšlo", ker tole s klimami je postalo čisti poden. In pravkar imam na mizi kalkulacije koliko bi morala biti moja urna postavka, da pridem skozi. In cifre so na pogled ZELO velike za nekoga, ki na hitro pogleda.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik as21 pravi:
oblika ploščic je romb (če kdo ne ve kaj romb je, naj mu pomaga google ali pa sosedov 10 letni mulc) dimenzije 15x26 -barva nima veze pri polaganje, saj se vse polagajo po istem principu.

tema se pa lahko tudi zapre-koristna itak ni nobenmu
hysterical-1.gif
ja sem prav debelo pogledal, ko nekateri pišejo o šesterokotnikih
Gledam to sliko in gledam, kako je položeno. Jeba je, kako začeti. Sam izgleda, da so rombi različni. Dve vrsti. Pol jih je v levo, pol v desno. Al me je res ta grafična prevara zhebala... al kako

Quiz pitanje: kakšna je razlika med "levim" in "desnim"' rombom?

PS: papizdamaterina - zdaj že v temo o ploščicah vlačite desne pa leve.
10.gif
te desne in leve si ti prvleku zdej ven. Politične leve in desne. PM, se več smer ne sme napisat, da ne bi pomislil na politko???
Kakšna je pa razlika med tema romboma, si pa poglej sliko zgoraj in probaj sestaviti enak vzorec !!! Če ne bo šlo drugače, si izreži 3 enake rombe iz papirja, pa sestavi. Pa obvetno si označi na vsakem rombu zgornji in spodnji del (ploščica ima tudi zgornji in spodnji del). Pa da te vidim "majster", kako boš pol pameten
evil.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.182
2.392
113
v lokalni ostariji
Igi, tudi pri keramiki bo kmalu tako, da bo cena padla v poden... Dokler pac ne pregori. Tud klimamonter mora fejst velik klim zmontirat za 250 eur ce hoce prezvet...

A v informatiki je kej bols? Pc instalirajo mulci za 2 cokoladi. Da se kaj drugega ne recem... Torej?

Potem pa pride razlika med dobrim in slabim... In razlika v ceni... Jst tud ne grem vec delat s strojem pod ceno. In ceprav na prvi pogled drag sem na koncu najcenejsi;) so ze mnogi pogruntal...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
za 400€ jaz to zase 2x položim pa se naj keramičarji sladko jeb.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Fino, pa še kaveljčkov za brisače obešat ne boš rabil kupovati.
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.366
5.873
113
pri taščici
Ja, najbolje da gre keramiko polagat. Tri dni na mesec bo lagano turisticki delal, pa bo imel mesecno placo.

"men" so tudi rekli jurja da stolcejo omet in pospravijo. Pa sem rekel da je prevec. Se vsedel z znancem v avto naredila 300km in bila popoldne ob 5 doma. Narejeno fertik. Lep zasluzek za lokalca ki bi "spotoma" zasluzil se najinega jurja (na fus), ker z racunom bi bilo se vec. .
 
Nazadnje urejeno:

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik as21 pravi:
oblika ploščic je romb (če kdo ne ve kaj romb je, naj mu pomaga google ali pa sosedov 10 letni mulc) dimenzije 15x26 -barva nima veze pri polaganje, saj se vse polagajo po istem principu.

tema se pa lahko tudi zapre-koristna itak ni nobenmu
hysterical-1.gif
ja sem prav debelo pogledal, ko nekateri pišejo o šesterokotnikih
Gledam to sliko in gledam, kako je položeno. Jeba je, kako začeti. Sam izgleda, da so rombi različni. Dve vrsti. Pol jih je v levo, pol v desno. Al me je res ta grafična prevara zhebala... al kako

Quiz pitanje: kakšna je razlika med "levim" in "desnim"' rombom?

PS: papizdamaterina - zdaj že v temo o ploščicah vlačite desne pa leve.
10.gif
te desne in leve si ti prvleku zdej ven. Politične leve in desne. PM, se več smer ne sme napisat, da ne bi pomislil na politko???
Kakšna je pa razlika med tema romboma, si pa poglej sliko zgoraj in probaj sestaviti enak vzorec !!! Če ne bo šlo drugače, si izreži 3 enake rombe iz papirja, pa sestavi. Pa obvetno si označi na vsakem rombu zgornji in spodnji del (ploščica ima tudi zgornji in spodnji del). Pa da te vidim "majster", kako boš pol pameten
evil.gif

(Ostalim sorry za OFF - sicer sem svoje mnenje podal že prej)

Moram citirati, da ne bo kakšnega "popravljanja" kasneje.
grims-1.gif


1. as21 je lepo napisal, da pejd k sosedovemu mulcu, če ne veš kaj je romb

2. v debati o sredinsko zrcalnem (po vertikali, kot horizontali) geometrijskem liku, si ti privlekel "leve pa desne" - na koncu pa mene obtožuješ, da jih jaz vlačim v debato
rolleyes-1.gif


3. deliti drugim nasvete (izreži, sestavi), pa tega ne prej sam poskusiti, običajno vodi v blamažo
grims-1.gif


4. majstr pri polaganju imam samo za poskrbeti, da bodo stranice navpične, kar zna biti mal jebe, ker so navajeni na vaservage, kotnike pa imajo ponavadi drugi majstri (cimermani npr.). In seveda ne sme biti farbenblind, da "vzorca" na zezne (to je tisti catch pri tem polaganju)

5. zdaj sem pa out, ker ne mislim več pametovati, predvsem pa riskirati kakšne toplice zaradi politizrianja

6. hmm - od sedaj bomo naše politike klical "rombi": kakor koli jih obrneš - vsi so isti

7. zdaj pa res papa

evil.gif


PS: a lohk prosim še dobim komentar na tole tvojo izjavo, prosim, prosim:
Citat:
Pa da te vidim "majster", kako boš pol pameten
grims-1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.182
2.392
113
v lokalni ostariji
Hanzi pozablas da v gradbeništvu ne mors zaracunat tudi dezevne dni... , zimo...

Ko si delal pr gradbincu ste najbrz tud racunal vec kokr delavci x urna postavka za neto placo... A ne? Je treba vkalkulirat se narskej druzga...

Zato tudi en s kombinirko ne more pridt eno luknco skopat za 20eur...pa ceprav je dela za 5minut... Vsak lahko proba...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.366
5.873
113
pri taščici
Ce imas kak biznis da lagano turisticki zasluzim jurja na siht (z osnovnim zidarskim orodjem in lestvijo oziroma odrom) kar povej. Je potem lahko precej dezevnih dni. Sploh na obali.
 
Nazadnje urejeno:

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.182
2.392
113
v lokalni ostariji
hanzi,

če greš delat na čez moraš pač računat tkoliko več. če se ti izzide potem boš v enem dnevu gladko zaslužil jurja ali več če se ti ne pač boš pušil... to je "čar" na "čez". seveda stranke bi vse imele ceno "na čez", potem pa bi plačeval po uri... če nekdo nekaj razmeroma hitro naredi. to pa tko ne gre:)
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.386
1.008
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
Igi, tudi pri keramiki bo kmalu tako, da bo cena padla v poden... Dokler pac ne pregori. Tud klimamonter mora fejst velik klim zmontirat za 250 eur ce hoce prezvet...

A v informatiki je kej bols? Pc instalirajo mulci za 2 cokoladi. Da se kaj drugega ne recem... Torej?

Potem pa pride razlika med dobrim in slabim... In razlika v ceni... Jst tud ne grem vec delat s strojem pod ceno. In ceprav na prvi pogled drag sem na koncu najcenejsi;) so ze mnogi pogruntal...

Pri klimah so letos "zaslužki" padli KONKRETNO pod 250€/kos (klima z montažo). In od tega "zaslužka" potem odšteješ material, kakšno amortizacijo opreme in servis, prispevke,... no zadeva ne gre več skozi. IN letos sem jih glede na prejšnja leta zmontiral vsaj 50% manj. Pa ne da ni bilo povpraševanja, predrag sem bil
redface-1.gif


Je pa na večino segmentih podobno. Sam sem v svojem življenju že večkrat menjal "poklic". In zna se zgoditi, da sem spet pred tem. Pač delat nekaj, kjer ostane na koncu leta vsaj za burek. Ta tri leta do "penzije" bom že
evil.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik as21 pravi:
oblika ploščic je romb (če kdo ne ve kaj romb je, naj mu pomaga google ali pa sosedov 10 letni mulc) dimenzije 15x26 -barva nima veze pri polaganje, saj se vse polagajo po istem principu.

tema se pa lahko tudi zapre-koristna itak ni nobenmu
hysterical-1.gif
ja sem prav debelo pogledal, ko nekateri pišejo o šesterokotnikih
Gledam to sliko in gledam, kako je položeno. Jeba je, kako začeti. Sam izgleda, da so rombi različni. Dve vrsti. Pol jih je v levo, pol v desno. Al me je res ta grafična prevara zhebala... al kako

Quiz pitanje: kakšna je razlika med "levim" in "desnim"' rombom?

PS: papizdamaterina - zdaj že v temo o ploščicah vlačite desne pa leve.
10.gif
te desne in leve si ti prvleku zdej ven. Politične leve in desne. PM, se več smer ne sme napisat, da ne bi pomislil na politko???
Kakšna je pa razlika med tema romboma, si pa poglej sliko zgoraj in probaj sestaviti enak vzorec !!! Če ne bo šlo drugače, si izreži 3 enake rombe iz papirja, pa sestavi. Pa obvetno si označi na vsakem rombu zgornji in spodnji del (ploščica ima tudi zgornji in spodnji del). Pa da te vidim "majster", kako boš pol pameten
evil.gif

(Ostalim sorry za OFF - sicer sem svoje mnenje podal že prej)

Moram citirati, da ne bo kakšnega "popravljanja" kasneje.
grims-1.gif


1. as21 je lepo napisal, da pejd k sosedovemu mulcu, če ne veš kaj je romb

2. v debati o sredinsko zrcalnem (po vertikali, kot horizontali) geometrijskem liku, si ti privlekel "leve pa desne" - na koncu pa mene obtožuješ, da jih jaz vlačim v debato
rolleyes-1.gif


3. deliti drugim nasvete (izreži, sestavi), pa tega ne prej sam poskusiti, običajno vodi v blamažo
grims-1.gif


4. majstr pri polaganju imam samo za poskrbeti, da bodo stranice navpične, kar zna biti mal jebe, ker so navajeni na vaservage, kotnike pa imajo ponavadi drugi majstri (cimermani npr.). In seveda ne sme biti farbenblind, da "vzorca" na zezne (to je tisti catch pri tem polaganju)

5. zdaj sem pa out, ker ne mislim več pametovati, predvsem pa riskirati kakšne toplice zaradi politizrianja

6. hmm - od sedaj bomo naše politike klical "rombi": kakor koli jih obrneš - vsi so isti

7. zdaj pa res papa

evil.gif


PS: a lohk prosim še dobim komentar na tole tvojo izjavo, prosim, prosim:
Citat:
Pa da te vidim "majster", kako boš pol pameten
grims-1.gif
no pa gremo
1. Če bo prebral in razumel, o čem sem pisal, bi moral sam ti poiskati sosedovega mulca
2-Ja TI SI politko prvleku sem. Ker te leva in desna asicira očitno sam na politko. Kaj je tvoja ena roka kočan druga pa janša al kako imaš to??
3- Ja... blamiral si se, ker pojma nimaš, kako se tisti vzorec sestavlja
4- a bejžno bejž
hysterical-1.gif

5 To bo pa res
6 Spet politka med ploščice?
7 - Še nisi šel??
PS si še kr tuki?? Ja, ko boš sestavu rombe v tisti vzorec, bodi pameten!! nč prost. sestavljanja se loti
evil.gif

grims-1.gif