Cena polaganja keramike

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.780
1.904
113
Vzorec izgleda zajeban, v bistvu pa takšno sekvenco pripraviš vnaprej in ploščice označiš. Samo polaganje ni popolnoma nič drugačno kot pri drugih ploščicah.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik prijam pravi:
Pa so ploščice že narezane?
Če se ploščice ne dobijo takšnih oblik, potem itak projekt nima smisla, ker bo nikakvo ...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.367
5.875
113
pri taščici
Ali je tukaj ploscica ene barve ali je sestavkjena iz vec barv? Ker da bi bila vsaka senca svoje barve, mi dimenzijsko ne gre skupaj.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Ploščice bi morale biti v obliki romba, notranji kot 60°, pa 4 različne barve. Takšnih ploščic še nisem videl (po obliki), tak da bi keramičar verjetno najraje komu plačal 300eur, da mu nareže to 100% točno na mero. Zdaj pa se tu postavi vprašanje, ali je 300eur poštena ali oderuška cena za nekoga, ki ploščice samo nareže na mero in jih posoltira po barvah.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.182
2.394
113
v lokalni ostariji
v vsakem primeru je težje polaganje.... ker ne more enostavno postavt vaservago in delat naravnost... ampak bo moral vsako pomert... (takole na hitro, nisem keramičar...)
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.858
3.882
113
Romb ploščice (60 stopinj) seveda obstajajo, niso pa to neke pogoste oblike sploh pri nas. Imaš tudi šestoglate ploščice pa še kaj, ne vem zakaj bi moral biti omejen na pravokotne oz. kvadratne ker je delovna sila nesposobna tole polagat. Postavljanje takih oblik je čisto enakovredno postavljanju recimo po diagonalnem zamiku, če se ima majster za majstra potem bi tole moral znat. In to res ni nekaj zahtevnega, zahtevne so kakšne čudne kombinacije, radialni vzorci ipd.

Vaservaga in koti danes tudi niso problem, laserska mreža naredi vse za majstra on samo lepilo nanaša in lepi ploščice na zid (no tu že enih 80% majstrov odpade ker nima tega orodja oz. ga ne zna uporabljat in raje zabijajo kajle v zid, nivelirajo vrste in 10x merijo ko režejo ploščice na robovih/stikih. So pač neumni "obrtniki" in na njihovo srečo se trg keramičarjev ni še prepucal.).
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.371
5.405
113
Citat:
Uporabnik as21 pravi:

pri OZS je priporočena cena za polaganje ploščic na steno za dimezijo 15x25 cca 17 € + 10% doplačila za manjšo kvadraturo in 25% za diagonalno polaganje. in to se mi zdi fer cena-za res kvalitetno polaganje bi doplačal tudi še +50 % in 35€ do 40 € se meni zdi več kot fer cena za tako delo.

Ti nimaš nič od tega kar je tukaj v priporočenih cenah. Kaka je cena za tvojo steno seveda ne moreš realni oceniti in dejansko ni druge kot da pokličeš se kakega keramicarja. Lahko je drago, lahko je normalno, lahko je poceni... Keramičar bo ocenil koliko časa bi delal in to boš plačal, kvadrati gor ali pa dol. Če se bo izkazal za dragega, je to precej jasno sporočilo, da tega ne želi delati. Zakaj obrtniki tega direktno eni nočejo reči, je pa tudi meni neznanka.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.858
3.882
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
A bos ploscico kar na lase ski zarek naslonil, strucko? Ko se ze ravno vsajas v kajle in vaservage.

S sodobnimi kvalitetnimi lepili in dobro osnovo (ravna stena, pravilna podlaga) bo stala tudi na laserskem žarku ja!
grims-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Mislim da so trije tipi šesterokotnikov, iz katerih se da zložit te vzorce. To je igračkanje, vzame čas in energijo. Zadaj stoji še gospodarica, ki bi se pogovarjala in bi imela malce tako, ... ali pa morda drugače ... (
rolleyes-1.gif
) , jebiga! Čas je pa zlato.

Bo cena kar taprava. Jaz bi še bolj opalil
tongue-1.gif
.
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
oblika ploščic je romb (če kdo ne ve kaj romb je, naj mu pomaga google ali pa sosedov 10 letni mulc) dimenzije 15x26 -barva nima veze pri polaganje, saj se vse polagajo po istem principu.

tema se pa lahko tudi zapre-koristna itak ni nobenmu
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
Citat:
Uporabnik VanZ pravi:
Vzorec izgleda zajeban, v bistvu pa takšno sekvenco pripraviš vnaprej in ploščice označiš. Samo polaganje ni popolnoma nič drugačno kot pri drugih ploščicah.

tako je, keramike ni treba rezat (oz. samo po robovih sten) ker je že v takem formatu
 

pazok

Pripravnik
10. apr 2008
580
10
18
Samo lepljenje niti ni tako zahtevno.Največ časa bi vzela priprava
oziroma suha postavitev vzorca pred polaganjem.Predvidevam da
bi dobil načrt v Visoftu od prodajalca,potem pa samo sortiraš iz paketov enake vzorce
in gasa.
P.S.
Če si kje na Celjskem,bi se mogoče zmenila!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.367
5.875
113
pri taščici
Meni je keramičar ob podobnih fantazijah naročil, da naj zložim ploščice na tla tako kot bodo stale na steni. Tako je keramičar samo lepo po vrsti jemal ploščice in jih lepil na steno.
 

pazok

Pripravnik
10. apr 2008
580
10
18
Normalno,če ne poznaš ali nimaš možnost grafičnega izrisa pred začetkom del,kar sem povedal malo višje (Visoft)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.367
5.875
113
pri taščici
Te pa keramkcar lepo šola ko ti rece da zloži PRAVILNO na tla. Pred zacetkom je poslikal na tleh, in polozil na steno. Verjemi da jih tudi po tleh ne polozis med cik pavzo.
wink-1.gif

Ko naredi sliko kako so po tleh zlozene pa se ti zacne odvijat film kaj ce si kaj zajebal.....
 

EkoKaprica

Pripravnik
4. mar 2014
388
22
18
www.ogrevanje-hlajenje.net
Jaz sem imela za položiti cca 7 m pasu iz mozaika. Višina pasu cca 10 cm, ploščice 1,5x1,5 cm na mrežici, skupaj manj kot 0,7m2. Pa je keramičarju to vseeno vzelo cel delavnik. Brez fugiranja.