Cena polaganja keramike

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
Pred časom sem govoril s keramičarjem glede polaganja ploščic v obliki romba. gre za cca 3,5 m2 nad kuhinjskim pultom in pravi da bo malo premislil in sporoči ceno. Danes kličem modela in pravi da je to zelo zahtevno polaganje in da bi računal med 400-450 € + material.

Ok, zastopim da je zadeva zahtevna, potrebna je natančnost in ne more računati po kvadraturi, ampak da hoče pa tako vsoto mi pa niti pri milem bogu ni padlo na glavo. Dejansko sem se vsedel in začel premišljevat ali bi zamenjal službo.

koliko se vam zdi poštena cena za tako polaganje oz. koliko ste plačali za zahtevno polaganje keramike?

dotične ploščice so dimenzije 15,2x26,3 cm.

v kolikor ima kdo kakšen kontakt kvalitetnega keramičarja se pa priporočam...

 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
[cenzura] ded sprasuje za keramicara, ti mu napises sam naredi. Kaj si nepismen al kaj
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ded že ima keramičarja, pa mu noče plačati kvalitetnega dela. Torej naj zadevo sam naredi!
Seveda ima pravico poiskati najcenejšega na trgu, toda - najnižja cena in high kvaliteta nista še nikoli šla skupaj
rolleyes-1.gif
.

To je vse, kar imam za povedati v tem primeru.
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
Nimam še keramičarja zato pa sprašujem. Imel sem kontakt z enim keramičarjem, ki pa tega denarja ni vreden oz. polaganje 3 m2 ni vredno 400 €...
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.330
954
113
Kaj pa nakup normalnih ploščic s takim vzorcem, pa bo polaganje nezahtevno...? Lahko pobrskam za ceno, katero sem jaz plačal...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Torej povabiš pet aktualnih keramičarjev na ogled. Najdražjega in najcenejšega nogiraš, izmed preostalih treh si pa izbereš najbolj zaupanja vrednega.

Če bi svet resnično tako funkcioniral, bi bil raj na zemlji
aplauz.gif
).

Če imaš zagamano zadevo za postavit, bo verjetno tudi cena k temu nekako ... kajne!
grims-1.gif
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Torej povabiš pet aktualnih keramičarjev na ogled. Najdražjega in najcenejšega nogiraš, izmed preostalih treh si pa izbereš najbolj zaupanja vrednega.

Če bi svet resnično tako funkcioniral, bi bil raj na zemlji
aplauz.gif
).

Če imaš zagamano zadevo za postavit, bo verjetno tudi cena k temu nekako ... kajne!
grims-1.gif

ne iščem bližnjice, nočem pa da bi kdo nategnil mene, zato sprašujem za kontakte.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Če je zafajfan vzorec - zakaj pa ne? Sicer je pa osnovno pravilo v tržnem gospodarstvu: "Čim več, prav do roba, kolikor je stranka še pripravljena plačati."

Zakaj bi nekdo šenkaval svoje delo?
confused-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Za 3,5 m2 moraš bit srečen, da sploh kdo okoli pride pogledat, potem pa da še pride naredit. Mi smo dali pred 3 meseci 80€ na roke, delo z lepilom, je pa bilo cca 6m2 pa čisto nezahtevno.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik as21 pravi:
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Torej povabiš pet aktualnih keramičarjev na ogled. Najdražjega in najcenejšega nogiraš, izmed preostalih treh si pa izbereš najbolj zaupanja vrednega.

Če bi svet resnično tako funkcioniral, bi bil raj na zemlji
aplauz.gif
).

Če imaš zagamano zadevo za postavit, bo verjetno tudi cena k temu nekako ... kajne!
grims-1.gif

ne iščem bližnjice, nočem pa da bi kdo nategnil mene, zato sprašujem za kontakte.

Saj vem, opozarjam te tule zgolj na to, da nikar omaleževati zahtevnosti dela. Plačaj pošteno in si kvit!
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik as21 pravi:
cca 6 ur za kvadratni meter se ti zdi normalno?
Da, razen če mu boš ti podajal ploščice v roke, on bo samo lepil gor in se ne bo obremenjeval z barvnim kombiniranjem. pa velikost ploščic tudi verjetno ni 30x30cm...
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.697
67
48
Joj dej pober se že.

Sprašuje če je cena normalna, isto kot če bi okoli iskal keramičarje in prosil za ponudbe. Če je, bo verjetno plačal ali spremenil vzorec, če ni bo iskal/izbral cenejšega.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Jaz bi glede na sliko dodal še cca 200€ za glavobol. Žal, vem da ima vsak svoj okus, ampak mene že glava boli samo da sem sliko videl.
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
to se od keramičarja niti ne pričakje in tudi pojasnjeno mu je bilo, da bo dobil načrt, kjer bo definirana vsaka ploščica posebaj. in ja v tem primeru bi jih dejansko samo lepil na steno.

in ja, če je podajanje ploščic vredno 200 € mu jih z veseljem podajam, ker v enem dnevu jih jaz ne zaslužim toliko. keramičarji pa zgleda da.

pri OZS je priporočena cena za polaganje ploščic na steno za dimezijo 15x25 cca 17 € + 10% doplačila za manjšo kvadraturo in 25% za diagonalno polaganje. in to se mi zdi fer cena-za res kvalitetno polaganje bi doplačal tudi še +50 % in 35€ do 40 € se meni zdi več kot fer cena za tako delo.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik as21 pravi:
to se od keramičarja niti ne pričakje in tudi pojasnjeno mu je bilo, da bo dobil načrt, kjer bo definirana vsaka ploščica posebaj. in ja v tem primeru bi jih dejansko samo lepil na steno.
...

To je pa precej drugače od tvojega uvodnega posta, se ti ne zdi?

Torej ti je mojster v tem primeru signaliziral, : "Da pa tega on ne bi delal"
rolleyes-1.gif
. Vsaj za komercialno ceno ne.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.182
2.392
113
v lokalni ostariji
zajeban vzorec. zajebano delo zato tudi taka cena.

pejt za obrtnika... boš služil milione

vsi pozabljate da je treba se prestavit, naredit, pospravit... potem pa če je se tak vzorec da je res problem bo trajalo da bo to naredil ok...