Cena polaganja keramike

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Takole sem si jaz zamislil in imam že položeno keramiko v kopalnici.
Se mi zdi, da je bila cena okoli 540€ z davkom vred.
Je pa keramičarja bolela glava od stalnega čekiranja, če dela pravilno. Sem imel, tako kot ti, izrisan vzorec po katerem je delal. Na koncu je vseeno malo po svoje naredil, pa mu nisem zameril
grin1.gif

Je pa v tej ceni všteto polaganje ploščic po celi kopalnici. 3 stene + tla.
Križcev ni uporabljal...

 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.182
2.393
113
v lokalni ostariji
mojster utiševalec koliko m2 keramike si položil in kje lahko vidimo tvoj izdelek? ker pametnih je dosti...

na googlu se vse enostavno bere. v praksi pa je jeba.


jabe, ni fora da noče delat, hec je v temu, da pač za delo hoče dobro plačilo. se pa najdejo potem "majstri" ki usekajo pol cene, potem pa nekje na polovici ugotovi da se je zajebal:)))
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik as21 pravi:
to se od keramičarja niti ne pričakje in tudi pojasnjeno mu je bilo, da bo dobil načrt, kjer bo definirana vsaka ploščica posebaj. in ja v tem primeru bi jih dejansko samo lepil na steno.

Malo matematike - glede na mere, ki si jih podal, bo šlo 175 ploščic v te 3,5 sqm (ne računajoč "obreznin" - torej jih bo še nekaj več).

450 EUR "predračun" za delo, urna postavka 25 EUR => za ploščico 6 minut i kusur - zajeto, da pride, da položi, da obreže robne, da zafugira, spuca, spije pir in pokasira (ozr. v urah - 18 ur dela - od tega 2 x po 7 ur pri stranki).

Drago? Ja. Precenjeno delo? Ne vem - bolj ne kot ja. So ipak male ploščice (50 kom na sqm).
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Citat:
Uporabnik sandra pravi:
Koliko je pa cena m2 tega preseravanja.

Moje ploščice so bile 600€ komplet za celo kopalnico. Je pa res bolj mala kopalnica, zato na ceno niti nisem gledal
smile-1.gif


Sem pa pozabil pripisati za keramičarja - v ceno je bilo vključeno lepilo za ploščice, fugirna masa, silikon, zaključne letvice. Pri kopalni kadi je naredil tudi hidroizloacijo po stenah. Položil mi je tudi električno talno gretje. Celotno kopalnico mi je naredil v dveh dnevih.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Točno tako.
eno je položiti keramiko brez nekih vzorcev... bi rekli temu... "navadno polaganje", drugo je pa sestavljanje vzorcev iz 5,10 različnih ploščic.

Citat:
Dejansko sem se vsedel in začel premišljevat ali bi zamenjal službo.
Tip pa je napisal -beri zgoraj in odgovor nekoga "naredi sam" je bil čisto na mestu. Torej investitor zna tudi sam narediti. Predvidevam, da išče izvajalca, da se mu ne bo treba samemu mučiti. Za plačat je pa predrago....
Pa še tri kvadrate. Za tri kvadrate že težko pride mojster, če sam ravno položi ploščice in cena ne bo enaka, kot pa da imaš 30+
PS Da komentiram še sliko. Položeno izgleda OK, samo po barvah jih pa ni najboljše uskladil....
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.182
2.393
113
v lokalni ostariji
je razlika med lepo položenimi kahlcami ali pa "nametanimi"... kar v kakšnem trgovskem centru poglejte kako so "nametene"...

vsi bi vse zastonj, delo drugega ni nič vrfedno. njegovo delo pa največ...
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
da se razumemo. Nekateri mojstri so res predragi. Samo moramo upoštevati, kaj, kako, kje se dela.
Še enkrat.... ravno polaganje je eno.... takšno kot je na sliki, je pa drugo. In tud mojster (če je mojster) ne bo položil v ostem času
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik as21 pravi:
oblika ploščic je romb (če kdo ne ve kaj romb je, naj mu pomaga google ali pa sosedov 10 letni mulc) dimenzije 15x26 -barva nima veze pri polaganje, saj se vse polagajo po istem principu.

tema se pa lahko tudi zapre-koristna itak ni nobenmu
hysterical-1.gif
ja sem prav debelo pogledal, ko nekateri pišejo o šesterokotnikih
Gledam to sliko in gledam, kako je položeno. Jeba je, kako začeti. Sam izgleda, da so rombi različni. Dve vrsti. Pol jih je v levo, pol v desno. Al me je res ta grafična prevara zhebala... al kako
 

pol3ni

Fizikalc
10. jan 2011
355
228
43
Idrija
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Drag ampak odličen
http://www.terracotta.si/o_nas.html

Oja tega sem jaz hotel,pa je rekel ,da mogoče čez eno leto.Tak da ga na žalost nisem mogel čakatJe pa možakar na mestu ,mi je potem on zrihtal nekoga.Rekel pa je da on garantira za njega in da če ne bo o.k,pride on sam popravit na lastne stroške.
Tako da možak na mestu
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik as21 pravi:
oblika ploščic je romb (če kdo ne ve kaj romb je, naj mu pomaga google ali pa sosedov 10 letni mulc) dimenzije 15x26 -barva nima veze pri polaganje, saj se vse polagajo po istem principu.

tema se pa lahko tudi zapre-koristna itak ni nobenmu
hysterical-1.gif
ja sem prav debelo pogledal, ko nekateri pišejo o šesterokotnikih
Gledam to sliko in gledam, kako je položeno. Jeba je, kako začeti. Sam izgleda, da so rombi različni. Dve vrsti. Pol jih je v levo, pol v desno. Al me je res ta grafična prevara zhebala... al kako

Quiz pitanje: kakšna je razlika med "levim" in "desnim"' rombom?

PS: papizdamaterina - zdaj že v temo o ploščicah vlačite desne pa leve.
10.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik lanos pravi:
hysterical-1.gif
ja sem prav debelo pogledal, ko nekateri pišejo o šesterokotnikih

Zakaj ne? Če je ploščica v dimenzijah 15,2x26,3 cm (kot pravi avtor), je sestavljena iz 6 rombov. Dva pokončno zgoraj (levi in desni), dva spodaj (prav tako L + D in pokončno) ter eden vmes ležeče. Tako dobiš podolgovat šestkotnik po občutku tistih navedenih dimenzij. Medtem ko ima posamezni romb stranico okoli 9 cm.

Popravek:
Upss,
redface-1.gif
, 5 rombov (ne vem kje je nastala št. 6, kakšen škrat najbrž?)
 
Nazadnje uredil moderator:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Evo, stranica romba je 87,5 mm, notranji koti so 120 in 60 st. Tako ima sestavljen lik zunanje dim. 151,7 x 263,2 mm.
grims-1.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
mal računam... en ki dela za minimalca... ja ne vem no, tole je za njega znanstvena fantastika od urne postavke. No tudi za druge, ki delajo za povprečno plačo je kar lepa.
Predvsem pa ne zastopim od kod in zakaj na Alterju takšne razlike o tem kdo si kaj zasluži. V tej temi vas večina zagovarja polagalca in kako je to skoraj podcenjeno polaganje. Letos je bila tema o montaži klim in se je vsem postavka 230€ z materialom zdela NORO visoka. Pa recimo servis računalnika, štromarja, serviserja pralnega stroja... A oni pa si ne zaslužijo 30€/ura?
Ne vem no, polaganje ploščic tudi ni takšna znanost kot tu gor pišete. Potrebno je biti natančen. In za takšen denar, sploh če bi imel več tega za položiti, bi se jaz raje naučil in sam naredil. Pač, moja povprečna mesečna urna postavka ni tako visoka.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Saj za odpret SP za polaganje keramike ne rabiš neke posebne izobrazbe, kar začni.

Potem boš pa hitro ugotovil kaj je urna postavka pred stroški in kaj potem, kaj so sfukana kolena in hrbet od tega posla, kombi, orodje..
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Če ti informatik (računalničar), avtomehanik, frizerka in dimnikar zapalijo najmanj 40 Ejev na uro, zakaj ne bi tega smel tudi keramičar? Sploh ko je očitno, da se avtorju teme ne ljubi samemu narediti - pa je kao tako enostavno
rolleyes-1.gif
.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.371
5.405
113
Ma tukaj gre spet za problem enega ki računa svojo neto postavko in jo primerja z bruto bruto s prevozom, malico, orodjem in opremo... Na ta isti problem naleti igi pri svojem poslu očitno pri keramicarja je pa imun. Tole vrtenje v krogu je brez veze. Je tukaj kaki keramičar, ki bi povedal kaj si misli o takem delu in kaka cena bi bila primerna? Ker da si ne najde kontra ponudbe, da sploh vidi a je cena visoka, nizka ali primerna, je adijo pamet. Najbole da se vsi ostali profili zmenijo. Bo najbolj merodajno pa.sigurno na vižo, ki jo želi.