Celoletne gume Kleber

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.369
113
Evo ta vikend lahko greš probat v Avstrijo ali pa kje po naših bregovih.
Screenshot_20200924_194910_com.windyty.android.jpg
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Preizkusi enkrat celoletne. Dvomim da ne boš presenečen. Drugače pa malo izven ,ti povem da je že marsikateri vulkanizer večkrat povedal ,da dejansko slabih gum ni. Je pa logično da imajo vsi interes prodati dražje ,je le večja marža. Sploh tule v Sloveniji ,ko se večina vozi po par kilometrov na dan.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Takole ,jaz sem že zmontiral Nexen... Kar močen vulkanizer mi je rekel ,pametna odločitev..Pa nisem kupil gum pri njemu.

Sploh ne veste koliko ljudi se posložuje prakse ,da vozi celo leto zimske ali pa celoletne kdor ni v nekih hribih.

Pa lepo nekje na tri ,če je malo km pa na štiri leta lepo nove gor in je rešeno.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Na FB prodaja doublestar gume ki imajo vse mogoče oznake, "Michelinov"A5 (A4?)profil približno, ceno pa tretjino Michelinove.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Jaz sem na novi avto gor dal mišekin crossclimate+
Zdaj bo 2 leti kaj jih vozim. Poleti in po mokrem odlične, prav tako v hladnih temperaturah.
Kako so na snegu? Nevem. V teh 2 letih ni blo snega da bi sprobal.

Jaz sem imel na prejšnjem avtu te Michelinke CC (195/60/15 col), moje mnenje je sledeče:
če hočeš mal prišparat, je to dobra izbira. Pa če računaš, da bo (po kakih 2 letih uporabe) cesta bolj kot ne suha.
Ker, prvo leto so enkratne, tudi v snegu, drugo leto so enkratne samo še v dežju (ter na suhem,seveda), od tretjega leta naprej pa samo še na suhi podlagi (delano 10 tkm letno).
Če živiš na območju, kjer naj bi bilo pričakovanega (po 1 letu uporabe) malo ali nič snega, potem bi šlo, če pa živiš na območju, kjer zapade malo več snega, bi jih pa gladko odsvetoval.
Če me spomin ne vara, so na testu omenili, da je guma sicer dobra, ampak pod določenimi pogoji (res blage zime).
Recimo za na Finsko tole ne bi šlo ... ;)