Celoletne gume izkušnje ?

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Pozdrav ,

ima kdo konkretne izkušnje z celoletnimi gumami ?

Me mika da bi ubral to srednjo varianto.

Konkretno gledam recimo te :

Continental AllSeasonContact
(XL )
185/60 R15 88H

???

Je to guma ki je vsaj neka srednja reč po kvaliteti ?


Sedaj sem tri poletja in tri zime nonstop na zimskih Sava HP in se m iskreno več kot zadovoljen. Profila po zakonu še sigurno za to zimo ,a bom vseeno počasi menjal.

Dveh kompletov ne bom imel , ali bo zopet samo zimske ,ali pa najverjetneje tale celoletna varianta.

Avto je sicer v dnevni uporabi ,a res večina samo na glavnih ,ravninskih cestah. Hribov praktično nič.


A bo ta guma zdržala tako kot savina zimka ? (tri zime-poletja) Po neki logiki bi morala brez težav zdržati toliko kot zimska ?


Neznanka mi je tudi Savina celoletna opcija Sava adpto hp ms ?? Je to za kaj ,ali je bolj žalost ?

lp
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
glede tega je ze kar nekaj napisanega tudi na tem forumu. jaz sem probal omenjene Continentalke (samo v dezju in suhem-brez snega) in Michelin (v vseh razmerah dve sezoni) in mi je bila M bolj vsec oz. se mi zdi kar precej boljsa. ni pa to guma za resne zimske razmere... treba s pametjo ko ptide do snega na cestišču
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Pozdrav ,

ima kdo konkretne izkušnje z celoletnimi gumami ?

Me mika da bi ubral to srednjo varianto.

Konkretno gledam recimo te :

Continental AllSeasonContact
(XL )
185/60 R15 88H

???

Je to guma ki je vsaj neka srednja reč po kvaliteti ?


Sedaj sem tri poletja in tri zime nonstop na zimskih Sava HP in se m iskreno več kot zadovoljen. Profila po zakonu še sigurno za to zimo ,a bom vseeno počasi menjal.

Dveh kompletov ne bom imel , ali bo zopet samo zimske ,ali pa najverjetneje tale celoletna varianta.

Avto je sicer v dnevni uporabi ,a res večina samo na glavnih ,ravninskih cestah. Hribov praktično nič.


A bo ta guma zdržala tako kot savina zimka ? (tri zime-poletja) Po neki logiki bi morala brez težav zdržati toliko kot zimska ?


Neznanka mi je tudi Savina celoletna opcija Sava adpto hp ms ?? Je to za kaj ,ali je bolj žalost ?

lp

Vprašanje če je računica, ker 1 AllSeason pnevmatika(76,20€) stane skoraj toliko, da dobiš dve srednji razred letno(nexen 46,90€(nexen je prva vgradnja na določenih modelih renaulta pa še na nekaterih sem jih videl samo se trenutno ne spomnim) in zimsko (hankook 48,70€). Razlike je slabih 20 € v korist allseason pnevmatike se pa za 20 eur voziš poleti kot je treba in pozimi kot je treba. Pri allsason pa delaš kompromise....
 

urosvrunc

Pripravnik
20. jun 2012
271
15
18
Imam jih na svojem avtu od začetka prejšnje zime, v povprečju delam 15.000km. Profil bo ok še za to zimo, naslednjo menjam zadnje s sprednjimi in mislim, da bodo fuč. So v povprečju dražje za 20% nimam pa stroška z menjavami in čakanja v vrsti. V snegu, če voziš po pameti nekih občutnih razlik nisem opazil :)
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Ja podobno izkušnjo imam jaz brez težav z zimskimi sava hp.

Tri sezone brez menjav ,pa je še profila.


Drugače pa sem dobil informacijo , da naj bi bila še boljša izbira med celoletnimi sploh glede obrabe in konstantnosti parametrov na dolgi rok ,

GOODYEAR VECTOR 4SEASONS GEN-2 185/60/R15 88H

Ima kdo izkušnje ?

Pa je recimo dimenzija 185 v primerjavi z 195 opazna kot dosti ožja na avtu ,ali se dejansko ne opazi ?


In še ena čisto postranska zadeva.,ki je bila že večkrat omenjena.
Ko smo že pri raznih dimenzijah gum. Razumem da morajo biti na vozilu tiste dimenzije ki so vpisane v homologacijo. Pustimo za sekundo zakone .

Kaj je načeloma večji "prekršek " ? Ali če namontiraš gume z drugim presekom , ali gumo z manjšo nosilnostjo ?? Vem da nič ni dovoljeno.

Življensko bi rekel da je "prekršek" , s katerim vsaj teoretično lahko nekoga ogrožaš prej nepravilni težnostni razred.

Zaradi preseka gume ,boš dejansko škodoval sam sebi ,ker bo brzinomer kazal 100kmh , realno pa boš vozil 103kmh...To pa vsaj po moji logiki ni ogrožajoče za nikogar razen za denarnico.


Pišem zato ,ker imam vpisane 195/55 ,185/60r15 88 ,kar pa oboje ne nudi neke izbire ,pa še cene so višje.

Če pa pogledam recimo 195/60 ki ni vpisana ,je pa takoj izbira večja in nižje cene.

To okoli tega kaj je dejansko večji "prekršek" je moje razmišljanje ,da se ne bo kdo preveč vžigal in moraliziral kako je treba zakone spoštovati.


lp
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
mojster zakoni so zato, da se jih držimo (no eni se ne pa jim gre tudi odlično v življenju). Če namontiraš pnevmatike, ki niso homologirane za tvoj model avta lahko ob spletu okoliščin ( ustavi te policaj, ki je dosleden v službi) ostaneš brez registrskih tablic in z napotnico za izreden tehnični pregled. Ali pa ti zavarovalnica noče izplačati škodo, kao zaradi tehnično neizpravnega vozila. Skratka neprestano živiš v strahu kaj pa če ..... Zdaj če je ta strah vreden kršenja zakona zaradi cene pnevmatike veš samo ti in nobeden drug. Jaz nebi reskiral pa čeprav s policijo nisem imel opravka že enih 15 let.

Glede tvojega logičnega razmišljanja pa imaš prav samo kaj ko zakonodajalec velikokrat ne razmišlja tako kot državljani, avtomobilske tovarne pa imajo pav tako svojo logiko. Drugič pa pred nabavo vozila preveri katere pnevmatike lahko montiraš na svoje novo vozilo in kakšna je cena le-teh.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Razumem jaz vse to... Denar je seveda pomemben ,a ni vsa finta ravno v tem.

Ogrel sem se res za te GOODYEAR VECTOR 4SEASONS GEN-2 185/60/R15 88H . Ampak finta je , da v nekako osnovni dimenziji za moj avto 195/55r15 88 pa ta guma ne obstaja.

Je v dimenziji 185/60r15 88 . Tu sem pa edino v dvomih ,da nebi ta guma ,ko bo namontirana bila preveč opazno ožja od 195/55 ??


lp
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Celoletne gume so v snegu eno veliko sranje...v vseh drugih pogojih pa v redu. Govorim iz izkusenj!
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.535
113
Jaz imam od michelin crossclimate in so top, tako kar se tiče zimskih kot letnih pogojev, edino obraba me malo skrbi, po eni sezoni so videt dokaj zdelane, kar je cca 20k km
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Razumem jaz vse to... Denar je seveda pomemben ,a ni vsa finta ravno v tem.

Ogrel sem se res za te GOODYEAR VECTOR 4SEASONS GEN-2 185/60/R15 88H . Ampak finta je , da v nekako osnovni dimenziji za moj avto 195/55r15 88 pa ta guma ne obstaja.

Je v dimenziji 185/60r15 88 . Tu sem pa edino v dvomih ,da nebi ta guma ,ko bo namontirana bila preveč opazno ožja od 195/55 ??


lp

Ne kompliciraj kjer ni treba, mene je dobrih deset let nazaj razjezilo, ker nisem po nobenem kljucu smel montirati 17" platisc, ceprav so se isti avtomobili po avstriji veselo vozili s 225 17" gumami iz salona! Zato, ker se je en zavaljen birokrat spomnil, da slovenija ne rabi taksne dimenzije gum in pika. Od takrat naprej se nisem vozil svojega avtomobila s priporocenimi gumami pac pa vedno kombiniram. Nikoli problemov pa sem imel tudi 2 karambola vmes, nikoli po svoji krivdi. Ziv kura.c mi ni prepisoval podatkov iz gum.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
glede tega je ze kar nekaj napisanega tudi na tem forumu. jaz sem probal omenjene Continentalke (samo v dezju in suhem-brez snega) in Michelin (v vseh razmerah dve sezoni) in mi je bila M bolj vsec oz. se mi zdi kar precej boljsa. ni pa to guma za resne zimske razmere... treba s pametjo ko ptide do snega na cestišču
Definitivno se bo v vseh primerih kombinirana obnašala bolje, kot od poletja skurjena Eskimka. Kok je pa eno in drugo OK je pa stvar debate. Enim je pač vseeno, s kakšnim šrotom se vozijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gr3Ga23 in mercedes

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.337
3.432
113
Lahko povem moje izkušnje.
Sicer Tramsporter od vw.
Ampak celoletne od Pirellija ni problema.

Jaz vsekakor priporočam tistim kateri se fikakate z zimskimi poleti, da si nabavite celoletne
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Goodyear 4 seasons... Frend jih ima na subaruju...prilzel na Krvavec po 20 cm svežega snega... Ok ok je subaru. Njegova žena iste na Suzuki swift, brez problemov za normalno vožnjo... Z drugimi znamkami nimam izkušenj...
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes
I

Izbrisan uporabnik 474

Od lanskega septembra imam tudi sam Goodyear 4 Seasons G2, do zdaj nobenih pripomb. res pa je, da nisem alter voznik (gas/bremza polozaj 0-1)
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ker so bile po testih enakovredne, ponekod celo boljse od Crossclimate, hkrati pa skoraj 30€ cenjese (po gumi).
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.535
113
Še maš kje ta test pri roki?
Jaz sem tudi kolebal med tema, pa mi je potem vulkanizer rekel, da je bistvena razlika pri obnašanju poleti, zato vzel cross.