Sava Adapto HP celoletne gume - ima kdo izkušnje?

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Vem, da je na Alterju bogokletno spraševati o celoletnih pnevmatikah, ampak odločil sem se, da bom tokrat poskusil z njimi. Namreč:

- Avto bo večinoma vožen na Primorskem. Če bo že treba nujno iti ob močnem sneženju kam v notranjost, bo na razpolago drug avto z zimskimi gumami.

- Z avtom se večkrat (skozi celo leto) vozi po neasfaltiranih strmih vukojebinskih cestah, kjer je dovolj blatna luža ali zaplata mokre trave, da obstaneš na mestu. Been there, done that. Letos sem med drugim tudi zato čez poletje vozil z zimskimi in nisem nikoli obstal, kljub temu, da je bilo več mokrega kot suhega vremena. Če je gozdna cesta zasnežena, je treba zaradi strmine tudi pri zimskih natikati verige, tako, da je glede tega vseeno.

- S konkretnim avtom se ne podira hitrostnih rekordov.

Gledal sem teste celoletnih pnevmatik in na prvem mestu so pri vseh testih Goodyear Vector 4Seasons. Presenetila pa me je Sava Adapto HP, ki je tudi dobro ocenjena in se je na enem testu uvrstila na 2. mesto, na enem pa na 3. mesto. V obeh testih so jo pohvalili. Po EU oznakah je celo boljša na mokrem in pri porabi goriva (Sava=C, GY=E).

Glede na to, da je med GY in Savo razlike v ceni 30€ in glede na zelo pozitivne ocene, me zato vleče k Savi. Pa me zanima, ali ima že kdo izkušnje iz prve roke s to gumo. Kako se obnesejo po dveh, treh letih uporabe? Koliko km normalne vožnje zdržijo?
 

Robi666

Zelenc'
11. avg 2014
28
0
1
http://www.motorevija.si/cms/controls/warehousehandler.ashx?path=/Novice/Testi/gume/2010/1605

Štiri leta star test zimskih gum, kjer so med zimskimi testirali tudi dve celoletni: Goodyear Vector 4seasons in Vredestein Quatrac 3. Po testu, kjer si testirali samo celoletne je Savina Adapto nekje vmes med tema dvema. Odločit se boš moral sam, verjetno pa ni prav velik ljudi, ki uporabljajo celotetne pnevmatike
smile-1.gif
 

pipo

Majstr
19. mar 2008
866
328
63
Zmontiral lani jeseni , večinoma mestne umirjene vožnje : (185/65)

- pozimi / sneg / mokro - brez pripomb, nikjer obstal , pelje se se kot vsaka zimska guma
- pomlad / poletje mokro - občutek ni dober, slabši oprijem, ni pa kritično.
- poletje / suho - čuti se, da je guma mehkejša, pelje se čisto povprečno
- obraba - po letu ( 10kkm) na oko ni opazna obraba, meril pa res nisem.

Torej čisto povprečna guma, pač za umirjeno vožnjo. Za tiste ko so dosti na cesti in cepajo kilometre verjetno ni primerna.
 

zoom

Fizikalc
14. maj 2014
635
211
43
Sam imam 3 sezono na G Senicu GY Vector 205/60/16.
In se mi zdi čisto OK, v vseh pogojih, najslabša je v globokem snegu seveda v primerjavi z zimskimi.
Obraba pa je konkretno manjša kot na drugem paru zimskih. Za drugi avto si zagotovo omislim te Savine, 205/60/16 jih ni.
 

ne_ko

Zelenc'
29. jan 2011
2
0
1
Sam imam Savine celoletne gume že 4 leta. Letos bom nove kupil. Avto uporabljam pretežno za raven teren, suho. Zadovoljivo se pelje po dežju in po spluženi cesti (seveda, z vožnjo po omejitvah). Vozim se malo, ene 8000 km/leto. Za te potrebe ne rabim preobuvat avta 2x na leto. tudi sedaj bom vzel celoletne gume. Sem mislil GY, vendar, sem relativno malo na cesti in bodo Savine čist super. Lp