Celoletne gume izkušnje ?

I

Izbrisan uporabnik 474

Nimam... Se pa spomnim, da je bila Michelin boljsa na suhem in je usmerjena bolj kot poletna guma, Goodyear pa boljsa na mokrem in v snegu. Meni so to bistveno bolj pomembne lastnosti, poleti itak vozim dalec od mejnih zmogljivosti gum, na mokrem in snegu pa je lahko hitro kaksna neprijetna situacija. In seveda precej nizja cena, no brainer (vsaj zame)
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.343
6.535
113
Jop, to je to ja, crossC je baje "letna" guma ki ustreza "snežinki". in glede na naše zime in lokacijo bivališča sem predvidel, da bo to top...letos sem se mogoče dvakrat peljal po snegu. Je pa res bila tam slabša, ampak pač...veš da v 90 stopinjski ovinek več kot 30kmh ne morem :)
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ok, sem že večkrat tu na Alterju napisal, da sem imel na Twingotu GoodYear Vector All Season s 6mm profila (mislim, da so bile še prva generacija) in sem v snegu neko zimo 3x ostal in so me mimoidoči morali porivati ven...sram me je bilo za popizdit, ker so verjetno mislili, da sem na letnih. Potem sem šel isti dan po nove prave M+S zimske in sem ril po istem snegu ko mlado prase. Nič ga ni ustavilo. Celoletne sem imel gor zato, ker sem Twingota nabavil od nekoga iz Kopra in tako so pač bile gor, drugače jih jaz celoletnih ne bi nikoli kupoval.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Cash

Sicer so moje bile v zimskih razmerah nove, vendar sem dal pozimi kar nekaj snežnih razmer skozi (nesplužena AC, nesplužena regionalka) in so se obnesle super. Kako se bodo obnesle naslednjo zimo, pa bomo videli...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sicer moram povdariti, da nisem vozil po 5cm, temveč je bilo nekje 20cm snega, vendar je samo zakopal in se ni več premaknil. Oprijema enostavno ni bilo. Takrat mislim, da so bile stare ene 2 leti, lahko pa jih je zjebala "koprška" vročina, kjer se je stari ata vozil. Ko sem kupil nove, je dobesedno trgalo sneg in je avto ril, ko tank. Sem to tudi omenil vulkanizerju in se je samo smejal, ter dejal, da so zanič, ker so pri krajih trde, na sredi pa mehke. Morda so izboljšali kvaliteto z naslednjo generacijo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.343
6.535
113
Koliko imajo nove crossclimate gume profila? Jaz sem danes izmeril, po cca 15.000km, prednje imajo 5.6 pa nekaj, zadnje pa 5.8 pa nekaj.
Se bojim, da kaj več, kot za dve sezoni, ne bodo. Kar bi pomenilo 4 sezone če bi šel v klasično letno/zimske gume. Dokaj realno?

Oz, če mi zdržijo še drugo zimo (kar se tiče profila), jih potem še zvozim čez poletje, pa raztegnem čez 2.5 sezoni :) Torej splača se jih nabavit tik pred zimo.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
No, ena zanimiva izkušnja...Ko sem nabavil novo Zafiro nekje februarja 2017, sem šel takoj iz salona zamenjat letne z zimskimi Sava Eskimo HP2 in imam sedaj po 25.000km še cca 7mm profila. Nove mislim, da imajo tam nekje 8.3mm...z ženo voziva izključno po omejitvah, saj se nama ne da z enoprostorcem nekaj noret + gužva po cesti je taka, da glava boli. Me je zelo presenetilo, ko sem zadnjič s šublerjem pomeril.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.343
6.535
113
Pri letnih gumah je, po mojih izkušnjah, guma prej hin zaradi dotrajanosti in ne profila, postane pač preveč stara.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
No, ena zanimiva izkušnja...Ko sem nabavil novo Zafiro nekje februarja 2017, sem šel takoj iz salona zamenjat letne z zimskimi Sava Eskimo HP2 in imam sedaj po 25.000km še cca 7mm profila. Nove mislim, da imajo tam nekje 8.3mm...z ženo voziva izključno po omejitvah, saj se nama ne da z enoprostorcem nekaj noret + gužva po cesti je taka, da glava boli. Me je zelo presenetilo, ko sem zadnjič s šublerjem pomeril.


Tudi sam ne morem mimo pohvale za savo. Pa naj si misli vsak kar si pa hoče...

Sava HP ,(še pred HP2) , tri sezone brez menjave , profila še več kot dovolj za to zimo in posledično še poletje. Bom pa menjal letos ,tako zaradi "reda" in boljšega občutka.


Zdajle čez poletje bom še počakal , potem sem pa na 99% da bom dal gor goodyear allseason.


Pa če bi imela sava mojo dimenzijo v težnostnem razredu 88/89 bi brez pomisleka nataknil še enkrat savo. Tako mi pa gre po živcih malo tisti težnostni razred 85.


No, pa če prav vem ,goodyear in sava je tako dejansko ista firma. ??

lp
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Tudi sam ne morem mimo pohvale za savo. Pa naj si misli vsak kar si pa hoče...

Sava HP ,(še pred HP2) , tri sezone brez menjave , profila še več kot dovolj za to zimo in posledično še poletje. Bom pa menjal letos ,tako zaradi "reda" in boljšega občutka.


Zdajle čez poletje bom še počakal , potem sem pa na 99% da bom dal gor goodyear allseason.


Pa če bi imela sava mojo dimenzijo v težnostnem razredu 88/89 bi brez pomisleka nataknil še enkrat savo. Tako mi pa gre po živcih malo tisti težnostni razred 85.


No, pa če prav vem ,goodyear in sava je tako dejansko ista firma. ??

lp

Trenutno sem na Sava UHP2 gumah, vzel sem jih zgolj zaradi tega ker so bile najtišje v razredu in za smešno ceno pa sem rekel da razkiram in če ne drugace da bodo dobre za 1 sezono. Lahko rečen samo TOP. Bomo vidli kako bo na koncu z obrabo ampak mislim da ko skurim te da bom vzel zopet enake.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Bom komentiral konec sezone, zaenkrat so res top kar se tice mojih potreb, res pa da jih nisem gnal do skrajnosti, tam bi se verjetno zacela kazati odstopanja od GY, Michelin, Conti...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Mene tudi uhp2 ni razočaral. Pa praktično 40% ceneje od recimo efficient grip. Na delih kjer je slab oprijem be opazim, da bi slabo držala. Je clio15 prav napisal. Malo predobro budget gumo so nardili.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.335
3.430
113
Kaj tvoje so tudi made in Germany?

Ker kolega je tudi imel na Bmw 225/45R17 in je bila nemška.

No držala je vredi in tiha na dolgi čas pa težko rečem ker itak vsaki avto proda prej kot v 1 letu.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Moje so Made in Germany ja, 255 40 19. Koliko pa sem se pogovarjal s kolegi ki imajo manjše dimenzije pa so predvsem Made in Slovenija ali Poland. Stric je letos v isti turi kot jaz narocil 17tke in je dobil Poljske.

Edino kar pa bom, enkrat bom preizkusil te opevane Nexen gume...