Celoletne gume Kleber

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Pozdravljeni,

ima kdo konkretne izkušnje s firmo kleber na splošno ?

Iz večih virov slišim ,berem večinoma samo dobra mnenja ?

Gledam pa tole "
KLEBER QUADRAXER 2
195/55 R16 91H

"

lp
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Samo 4 mnenja o tej gumi:

Sicer Kleber spadajo med low-mid range gum. Generalno gledano...
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Poleg teh testov ti sam težko kar koli rečem, ker nisem nikoli imel Kleber gum pa tudi celoletnih nimam, da bi glede tega kar koli komentiral. Vem pa, da so splošno gledano celoletne gume odsvetovane, ker niso ravno dobre tako pozimi kot poleti.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
249
113
jest mam zimske celo leto. vsaj pozimi dobro delajo. celoletne so pa ne tic ne mis.

so povprecnega soferja so cist ok. ce mislis pa gravitacijo izzivat pa raje kaj drazjega...
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Celoletne "odsvetujejo" vsaj po moje čisto iz finančnega učinka..Ne rabiš kupovati dveh kompletov.

Spet je pa pomembno koliko in kam se voziš.
Nekdo ki se vozi vsak dan recimo Maribor - Ljubljana , spet drugi vsak na Roglo ,in tretji ves čas ob morju.

Jaz sem vozil ves čas zimske . Brez problemov. Snega dejansko ni več. Sem vozil že celoletne ,sedaj me bolj kot vse drugo zanimajo konkretne znamke. Trenutno kleber,nexen..

Odvisno od potreb ,a ti povem da celletna guma je daleč od napačne izbire..
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
mercedes glede na tvoj zadnji zapis potem predlagam, da se kar malo sprehodiš po tem portalu tyrereviews pa med celoletnimi poiščeš ta boljše pa je.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Na splosno, ne konkreten model:
3 leta nazaj sem vzel zimske Krisalp HP3, na testih so bile med top 3, precej boljse kot "original" Michelin (Kleber spada v njihov koncern, enako se je v drugi dimenziji zgodilo z BF Goodrich, ki je po dezenu sodec enaka guma kot Kleber). Razlog je bil v ceni, ki pa je kasneje na racun dobrih ocen(?) precej poskocila.
Zadovoljen sem bil, kot sem lahko zadovoljen s top gumo na testu: kupil bi jo se enkrat, dasiravno je nisem. Lansko sezono sem menjal in dobil za precej solidne Nexen obcutno boljso ponudbo. Kleberce sem menjal torej po 2 letih, ker sem jih vozil celo leto, vecinoma AC.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in mercedes

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.954
113
Jaz imam kleber zimske..dobre ocene glede na price performance...celoletne mi pa ne dišijo, se mi zdijo kompromisi še večji. Če nisi v hribih si v zadnjih letih itak povsem okej s samo letnimi (sneg enkrat na leto po pomoti) , v kuferan pa kakšne ketne če res pride do ekstremne pisdarije.
Kleber je michelin grupa.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Saj zimske niso samo zaradi snega.

Jaz sem imel Kleberce letne na avtodomu - kolikor dnarja toliko muzike - bil sem bolj zadovoljen kot s Continental in Nexex.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.954
113
Saj zimske niso samo zaradi snega.

Jaz sem imel Kleberce letne na avtodomu - kolikor dnarja toliko muzike - bil sem bolj zadovoljen kot s Continental in Nexex.
niso, ampak, -10 je bilo letos menda ravno enkrat če sploh, men se zdi da sploh ni bilo pravih minus temp. Tako da si to sceno lahko nekam vtaknejo.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Kar se tiče konkretnih izkušenj s kleber, dve zimi sem jih vozil na drugem avtu, potem sem jih pustil gor čez poletje, tretjo zimo so bile nevozne, ob tem da je bilo še vsaj 6mm profila.

Da je kleber michelin grupa ful pomaga. Približno toliko kot pomaga superbu da je a6 in kot je kasko za 300 eur ful kasko.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.954
113
seveda pomaga, veš da pač kleber ni startup podjetje v eni kitajski kleti.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Tudi tole mi deluje kar v redu... Na testih celo v ospredju ?


lp

Na leto naredim manj kot 10.000 km, zato sem se odločil, da gum ne bom menjal in bom uporabljal isto komplet skozi celo leto. V začetku sem celo leto uporabljal kar zimske gume, nato pa sem našel gume Michelin CrossClimate, ki so popolnoma spremenile moj pogled na celoletne gume. Ker imamo v zadnjih letih pozimi le malo ali nič snega, pa tudi takrat ko je, te gume zelo malo zaostajajo za specialnimi zimskimi gumami, poleti sploh ne opaziš razlike, na mokri cesti pa sem prav navdušen nad njimi. Res pa je, da uporabljam precej večje dimenzije gum od tvojih in da to lahko vpliva na skupni vtis. So malce dražje od konkurence, a mislim da upravičeno.

 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Če ni nič snega se voziš z letnimi ker so v 99% primerov boljše kot zimske, tisti 1% predstavljajo pa specifične razmere. Letne gume so cenejše in načeloma se manj obrabljajo, tako da glede "ekonomike" sploh ni vprašanja.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
...Letne gume so cenejše in načeloma se manj obrabljajo...
Jest sem tudi tako razmišljal, pa sem po dveh letih parkrat na mokri cesti malce zaslalomiral. Sem tudi jest razmišljal o CrossClimate, pa sem se odločil za gornje, cenejše in po testih boljše ... Baje so Nexen tudi OK. ..sicer pa vsakemu svoje.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Jaz sem v drugi dimenziji že imel nexen celoletne. Nimam pripomb.

Sedaj sem razmišljal ali kleber ali nexen . Sem že oddal naročilo za nexen.

Realna cena ,pa tudi če je treba jih po dveh,treh letih menjam pa je to to... Bolje sigurno kot pet,šest,sedem let stari dvojni kompleti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Primus in novaa

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
Jaz sem na novi avto gor dal mišekin crossclimate+
Zdaj bo 2 leti kaj jih vozim. Poleti in po mokrem odlične, prav tako v hladnih temperaturah.
Kako so na snegu? Nevem. V teh 2 letih ni blo snega da bi sprobal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Primus