Bula na riti

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.709
140
63
Baje se mi je vnela neka žleza tam pri trtici - zaradi sedenja - in se mi je naredila ta bula.
Bula zraste in uplahne, odvisno kako grdo sedim na trtici. Na pritisk boli sicer pa ni moteča.
Baje bo treba rezat pa me zanima kakšen je ta postopek - koliko boli, koliko časa se zdravi, itd.


hvala
 

zabar

fotograf
20. mar 2011
975
0
16
Na trtici sediš?
13.gif
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Približno tolko sedi na trtici, kot ti na možganih... Vesel bodi, da ne rabiš vedet, kje je trtica... Zadeva je menda zelo neprijetna, sam imam srečo, da (še?) nimam težav s tem.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
A to se zgodi zaradi sedenja? Kakšni nasveti, v izogib temu? Razen to, da se manj sedi
wink-1.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik merdzo pravi:
Baje se mi je vnela neka žleza tam pri trtici - zaradi sedenja - in se mi je naredila ta bula.
Bula zraste in uplahne, odvisno kako grdo sedim na trtici. Na pritisk boli sicer pa ni moteča.
Baje bo treba rezat pa me zanima kakšen je ta postopek - koliko boli, koliko časa se zdravi, itd.


hvala

Imel prijatelj nekaj podobnega... rutinska operacija... sam ene 3x so ponavljali, ker ni bilo nič razlike, pa en kup prevezov, pa... baje precej neprijetno!
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
meni je prišlo ene 10 let nazaj do tega. bula bolelo tak da sedet nisn mogo. direkt na trtici
pol se je pa zadeva predrla (s pomočjo nekih žavb in tega sranja ki kao zmehča kožo). steklo ven ogromno materjala, pa stržen v velikosti filtra za čik. in od takrat nimam problemov.
če je to isto nevem. če bi se mi ponovilo spet bi šel da mi vrežejo narazn in spucajo pri dohteru.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Meni se je to vleklo nekaj let, kot en ogromen tur. Na koncu je bilo potrebno rezat, zdaj je že nekaj let mir.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
A to se zgodi zaradi sedenja? Kakšni nasveti, v izogib temu? Razen to, da se manj sedi
wink-1.gif

Ne nastane direktno zaradi sedenja, ima vec vzrokov. V osnovi gre za gnojno vnetje korenov dlak in lojnic v predelu pod trtico. Dejstvo pa je da je treba to operativno odstranit cimprej, da se ne vlece po nepotrebnem.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
Torej preventive ni? Lahko fašeš, lahko ne, odvisno od sreče? Podobno kot ječmenček, itd?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
svak je imel zajebano prejšnje leto. Leto se je začelo z veliko vročino, precej povišanim CRP... v trbovljah so ugotovili nek "tur" oziroma absces ali nekaj takega. mislim da je moja lanska tema tudi tule (glej za slabo leto nazaj)
nekaj opearicj, nekaj rezanj na "živo" celo leto menjavanje prevez na riti... PO pol leta so v ljubljani mislim da na drugem posegu v lj (pa prej vsaj dva v trbolvljah) našli neko kost (od hrane(riba,piščanec?)) ki je prebila "črevo" pred izhodom in je delala štalo.
Sedaj se mu jezadeva uštimala. Pol familije mu je rit previjalo skoraj eno leto, kupoval je razne preveze... tega mu nisem fouš....