Brez računa

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Se pridružujem mnenju, da bo to samo omogočalo mutenje vsem lastnikom lokalov, frizerjem ipd. Mogoče že, da to na Švedskem funkcionira, ampak tam ljudje tudi sedijo v zaporu, če zahtevajo spolne usluge od farmacevtk, če si pod mizo prodajajo državna podjetja, če kupijo avto z gotovino, pa se ne spomnijo od
kje je… Daleč smo še mi od SZ Evrope in tudi meni se to zdi Janezova bombica za naslednjo vlado.
Recmo temu kupovanje glasov ? Tak kot penzionistom dodatke. Čakam še energetske vavčerje in nekaj za socialce?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Zakaj točno bi tlačan skrbel da bo cesar dobil kar misli da mu pripada?
Na to se spomni naslednjič, ko ti bo ''lokalni tajkun'' pripeljal froca v brezplačen vrtec z novim BMW X5, za poletje bo pa zginil na Pašman na vikend za 1 MIO EUR. Pa ko bo vse ostale počitnice letal po svetu, ti pa za froca plačuješ 400 EUR vrtca.
Pa ko boš moral peljat gume in feltno zamenjat, ker ti je luknja jo sesula.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej in ales85

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
Se pridružujem mnenju, da bo to samo omogočalo mutenje vsem lastnikom lokalov, frizerjem ipd. Mogoče že, da to na Švedskem funkcionira, ampak tam ljudje tudi sedijo v zaporu, če zahtevajo spolne usluge od farmacevtk, če si pod mizo prodajajo državna podjetja, če kupijo avto z gotovino, pa se ne spomnijo od
kje je… Daleč smo še mi od SZ Evrope in tudi meni se to zdi Janezova bombica za naslednjo vlado.

mi lahko mogoče ti odgovoriš, zakaj ta občutek, da vsakič ko daš evro iz denarnice, si opeharjen? odkod izvira ta strah, mater ... zdaj me pa že resno zanima :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

Bossek

Pripravnik
24. sep 2007
666
7
18
bostjan.muha.cc
Ali kdo od vas dela in izdaja tkole racune, da govori iz konkretnih primerov?
Vecino omenjate garancijo, reklamacije, .....

Pri starsih (pekarna) zgleda to nekako tko. Zjutri ko se odpre pridejo precej stalne stranke in vzamejo neki za malco, flikne tist 0,50 ali 1 eur na pult, vzame in leti naprej. No zraven tiskalnika je koš in spotoma racuni letijo not. Tako gre precej rolic direktno iz tiskalnika v koš. Lahko se tudi ne bi vneslo racuna pa bi slo vse cez. Ampak vecina deluje normalno. Tukaj pa ocitno vsi nekako okoli prinasate drzavo (tako si razlagam tole zelo dobro poznavanje vseh moznih nacinov).

Drug primer. Grem na sihtu v BTC na trznico na malico (tam kjer so tiste hiske pa hood burger, spanska vas, ...). Placam, vzamem pojem, grem. Sem kar preprican da 90% ljudi tam ne rabi tistega piltka. Pa ko zutri skocim na kavico (ki cca vem koliko je) ... res ne rabim papirja.

In teh primerov je ogromno kjer je tiskanja racuna res precej brezveze. Kdor je do sedaj gulfal (sploh ni vnesel racuna) bo se naprej. Kdor do sedaj ni, sem pa kar preprican, da tudi sedaj ne bo. Verjamem pa, da bodo v merkatorjih, sparih, ... kar navajeni da bo folk rekel "se racun prosim" in bo brez tezav stiskat tist listek in ga izrocit stranki.

P.S. Uporabljamo Birokrat sistem in se s tem se nismo ubadali. Bomo pa vsekakor kmalu na tem saj za nas bo tole precej plus, ko ne bo treba printat racunov, ki tako ali tako prec romajo v smeti.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
mi lahko mogoče ti odgovoriš, zakaj ta občutek, da vsakič ko daš evro iz denarnice, si opeharjen? odkod izvira ta strah, mater ... zdaj me pa že resno zanima :D

Prjatu, verjem da ni nobenga strahu, tud jaz kar nekaj prispevam za davke iz naslova poslovanja. Samo komentiral, sem da mi ni logično: vzemi račun, davčne blagajne, zdaj pred volitvami pa: ne rabiš vzet računa, tudi natisniti ga ni treba. Pač predvolilni bonbonček,
ki bo po mojem mnenju imel za posledico manj pobranih davkov in povečano možnost mutenja vsem lastnikom lokalov ipd.
Drugače pa ne skrbi zame, sem zase že poskrbel in se ne rabiš obremenjevati z mojimi strahovi, moje mnenje pa verjetno na javnem forumu lahko podam? Pa če si kje v mojih postih videl pripis, da se morate vsi strinjati z mano in da drugačna mnenja ne štejejo se ti iskreno opravičujem.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.875
8.895
113
EU
Koliko se spomnim, so v začetku uvedbe blagajn, gostinci pobirali račune z miz, in popravljali vnose v blagajni, da bi prikazali manj prometa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
Vi, ki imate maloprodajni biznis.
Koliko vas bo koštala spremeba programa zaradi opuščanja izdaje papirnatega računa?
Simič je dejal, da imajo dober pregled o prometu posameznikov. Se bo do centa videla sprememba. :)

Smo na balkanu, če razmišljamo v nulo, kakao se bo sedaj sistem izigraval?
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.150
113
Si predstavljate, da v veleblagovnici kupite čevlje, plačate z gotovino, blagajnik tega ne vnese v promet, tebe pa na vratih varnostnik obtoži, da si čevlje UKRADEL in ti ne moreš dokazat, da si jih plačal, ker nimaš nobenega dokumenta o plačilu.
Opravilno nesposobnim, ki ne pomislijo da bi vzeli račun za dokaz ali garancijo itak ne bi smeli prodajati kar tako.
 
  • Jezen sem
Reactions: ales85

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.150
113
Vi, ki imate maloprodajni biznis.
Koliko vas bo koštala spremeba programa zaradi opuščanja izdaje papirnatega računa?
Nihče nikogar ne sili opustiti račune. Samo treba jih ni. Če stranka hoče pač račun moraš dati - kako boš to naredil če boš spremenil program?

Kje živite, da vas ne ukradejo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Na to se spomni naslednjič, ko ti bo ''lokalni tajkun'' pripeljal froca v brezplačen vrtec z novim BMW X5, za poletje bo pa zginil na Pašman na vikend za 1 MIO EUR. Pa ko bo vse ostale počitnice letal po svetu, ti pa za froca plačuješ 400 EUR vrtca.
Pa ko boš moral peljat gume in feltno zamenjat, ker ti je luknja jo sesula.

Ti pa se spomni na milijone zmetane v razne osmomarčevske in mirovne inštitute pa kvazikulturnike na metelkovi in podobno. Ko bo država z davkoplačevalskim denarjem začela ravnati gospodarno in v korist tistih ki dejansko nekaj prispevamo v proračun bom pa spremenil mišljenje.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.201
113
Bodo pač v program za blagajno dodali, da se račun takrat, ko je na njem artikel z garancijo, vedno izpiše.

Leclerc ima že nekaj časa tako, da ti blagajničarka sproti izpolni garancijo, če kupiš tak artikel. Prej je bilo potrebno hoditi na informacije z računom.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.719
2.086
113
Vi, ki imate maloprodajni biznis.
Koliko vas bo koštala spremeba programa zaradi opuščanja izdaje papirnatega računa?
Simič je dejal, da imajo dober pregled o prometu posameznikov. Se bo do centa videla sprememba. :)

Smo na balkanu, če razmišljamo v nulo, kakao se bo sedaj sistem izigraval?
pa dobr a si na glavo padel... račun bo izdan samo tiskal se ne bo
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.201
113
Tisti, ki bodo mutili in poizkušali goljufati pri davkih, bodo hitro dobili obisk.

S pomočjo medijev bodo organizirali snemanje zaprta lokalov davčnih goljufov in jim naložili visoke kazni, pa bo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.875
8.895
113
EU
Pred nekaj leti je bilo podobno, ko so ven vrgli, da ni več obvezno dajati garancije na izdelek, ker je to stvar proizvajalca. Hitro so preklicali, ker se je folk razjezil. To s pildeki sedaj ni tak kritično.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Ti pa se spomni na milijone zmetane v razne osmomarčevske in mirovne inštitute pa kvazikulturnike na metelkovi in podobno. Ko bo država z davkoplačevalskim denarjem začela ravnati gospodarno in v korist tistih ki dejansko nekaj prispevamo v proračun bom pa spremenil mišljenje.
Tako je. Sem pričakoval točno to. Ker drugi kradejo, lahko tudi mi. Balkanska logika in ponovni dokaz, da imamo točno take politike in sistem, kot smo tudi sami.
Eni pač kradejo na veliko, drugi kradejo na malo, vsi pa kradejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
S to razliko da jaz skrbim za svoj denar, s katerim hočejo gospodariti tisti, ki ga niso zaslužili. Denar ki ni zaslužen je pa lahko samo še ukraden.

Dejstvo je, da rabimo kup zadev, i jih zagotavlja država - zdravstvo, šolstvo, varnost,... ne rabimo pa kvazikulturnikov in kvazinvojev. Vsaj ne v obstoječem številu. Saj veš - riba smrdi pri glavi.