Brez pravice do zasebnosti na delovnem mestu

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
A bejž no. Vsaj zame ZDA niso nič manj civilizirane kot Evropa. Pa še to. Sodobni delavci so moderni sužnji. Dokler morajo podjetja tekmovati na globalnem trgu bo tudi izrazit trend zmanjševanja pravic delavstva, vključno s porodniškimi dopusti, plačanim prevozom, malico, časom za malico in bolniško v prvem mesecu, kar krije delodajalec. Saj lahko delavec zavrne takšne pogoje in živi od socialne. Nihče ga ne sili v podpis pogodbe o zaposlitvi. Še manj pa si ima pravico misliti, da je kaj več kot mezdna delovna sila, ki jo plačaš da opravi delo. To še ne pomeni, da ga imaš rad in da ti bo on krojil tvoje poslovne odločitve. Naj odpre svojo firmo, če si to želi. Dokler pa je le plačan homo sapiens naj bo tiho in opravi svoje. Lahko pa svoje mesto prepusti tistim, ki so pripravljeni delati ob zavedanju kaj so in kam spadajo.
Ustanovi firmo in začni delati po tem receptu.
Čez pol leta poročaj, kako je s firmo.
smirk-1.gif
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Ne bom je ker se ne mislim par ur tedensko ukvarjati s težavami, PMS sindromi, povišicami, mutenji zaposlenih. Edini, ki bi jih sprejel v svoje podjetje bi bili partnerji, lastniško udeleženi. Torej hudičevo motivirani, da si napolnijo žepe. Za nižji kader pa bi že našli koga, ki bi bil hitro zamenljiv.
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
... Za nižji kader pa bi že našli koga, ki bi bil hitro zamenljiv.
hysterical-1.gif

Teoretik.
Glih teli niso hitro zamenljivi (če gre za firmo, ki se ukvarja s kakšno strokovno dejavnostjo, ne izumljanjem tople vode ali mešanja megle).
Grow up.
rolleyes-1.gif
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Sorry. Nižji kader so zame razne poslovne sekretarke, organizatorke, asistenti. Ti so zamenljivi, brez skrbi. Če so res dobri pa še vedno lahko napredujejo, vložijo denar in postanejo partnerji.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.941
1.096
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Ja, ampak ti tak dogovor podpišeš s podjetjem. Tu je pravno razmerje na relaciji zaposleni - podjetje. UVK vanj nima vstopa, po logiki nekaterih.
Še najlažje bo zapreti usta velecenjeni pooblaščenki tako, da se pred takimi ukrepi pridobi sodna odredba. Sicer pa v celoti podpiram represivne vstope v prostore podjetij. Saj jih ne moreš kar vnaprej obvestiti, da boš prišel recimo jutri. Bodo vse skrili.
V vsakem primeru je v Evropi oblast preveč prijazna do ljudi, le ti pa imajo absolutno preveč pravic.

Pooblaščenka ima 100% prav. Stvar mora potekati 100% po zakonih - ali pa pač ne more potekati.
Če bi se gospodje z UVK potrudili in pridobili potrebno papirologijo, ne bi imeli težav. Ampak očitno jim za to manjka ... česa že?
Mimogrede: kaj bi pa rekel, ko bi ti vsake toliko nenapovedano brez naloga policija premetala stanovanje?

Tvoj zadnji stavek pa itak ni vreden komentarja ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.941
1.096
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Če bi meni to kdo naredil v firmi bi po kratkem postopku dobil odpoved.
Ti pa bi po daljšem sodnem procesu v 99% primerov takega moral vzeti nazaj v službo, mu plačat zaostale plače in lep ku zamudnih obresti.
Ne boš verjel, ampak prav v ZDA so bili prvi pri zakonodaji, ki ščiti tovrstne "whistleblowerje" ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.941
1.096
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Sorry. Nižji kader so zame razne poslovne sekretarke, organizatorke, asistenti. Ti so zamenljivi, brez skrbi. Če so res dobri pa še vedno lahko napredujejo, vložijo denar in postanejo partnerji.
Ampak ti očitno res nimaš pojma, kako potekajo stvari v sodobnem podjetju ...
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Če bi meni to kdo naredil v firmi bi po kratkem postopku dobil odpoved.
Ti pa bi po daljšem sodnem procesu v 99% primerov takega moral vzeti nazaj v službo, mu plačat zaostale plače in lep ku zamudnih obresti.
Ne boš verjel, ampak prav v ZDA so bili prvi pri zakonodaji, ki ščiti tovrstne "whistleblowerje" ...

Bi že poskrbel, da razlog odpovedi ne bi imel nikakršne zveze z dejanskim razlogom, zakaj se ga želim rešiti.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Sorry. Nižji kader so zame razne poslovne sekretarke, organizatorke, asistenti. Ti so zamenljivi, brez skrbi. Če so res dobri pa še vedno lahko napredujejo, vložijo denar in postanejo partnerji.
Ampak ti očitno res nimaš pojma, kako potekajo stvari v sodobnem podjetju ...

Bil bi presenečen. Vem kako potekajo v velikem in kako v majhnem z nekaj zaposlenimi. Ne moreš pa medijske hiše primerjati s kakšnim drugim podjetjem, ki se ukvarja z intelektualnimi storitvami. Še enkrat - nižji kader je zamenljiv. Dosti lažje kot strokovnjaki na posameznih področjih. Razen če mi hočeš prodati logiko, da je vsaka tajnica, asistent, pomočnik nenadomestljiv. Lahko jo prodajaš, jaz pa iz lastne prakse vem, da je to pogrešljiv kader, ki ga nadomestiš v nekaj tednih uvajanja. Brez problema.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
"V vsakem primeru je v Evropi oblast preveč prijazna do ljudi, le ti pa imajo absolutno preveč pravic. "

Za tem stavkom še vedno stojim. Oblast je preveč prijazna, tudi v gospodarsko socialnem smislu, zato Evropa žal počasi ne bo več gospodarsko konkurenčna napram državam, kjer te pravic niso toliko izrazite. Zelo težko tudi preferiram pravice posameznika kadar so soočene z interesi množic. Skratka, pravica individuuma je zame pomembna le dokler ne pretehta širši interes.

Ti dam konkretni primer? Si obveščevalec. Veš, da bo čez pol ure razneslo otroški vrtec. V rokah imaš ženo terorista, ki lahko z informacijami prepreči napad. Kaj boš storil? Boš spoštoval človekove pravice posameznika in s tem skenslal možnost rešitve xy življenj? Ali pa boš te pravice zavestno kršil in s tem rešil množico ljudi? Pravno ne smeš nič. Povem ti pa, kaj bi storil jaz: brez zadržkov bi uporabil vsa orodja moje domišljije s katerimi bi iz nje izvlekel resnico. Če bi pri tem postopku ta oseba postala kolateralna škoda bi to pač vzel v zakup. ZDA takšno prakso verjetno obvladajo, Evropa je verjetno preveč fina. Raje imam ameriški model. Mogoče je bolj barbarski, je pa verjetno bolj učinkovit.
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Citat:
Uporabnik dekca pravi:
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
A bejž no. Vsaj zame ZDA niso nič manj civilizirane kot Evropa. Pa še to. Sodobni delavci so moderni sužnji. Dokler morajo podjetja tekmovati na globalnem trgu bo tudi izrazit trend zmanjševanja pravic delavstva, vključno s porodniškimi dopusti, plačanim prevozom, malico, časom za malico in bolniško v prvem mesecu, kar krije delodajalec. Saj lahko delavec zavrne takšne pogoje in živi od socialne. Nihče ga ne sili v podpis pogodbe o zaposlitvi. Še manj pa si ima pravico misliti, da je kaj več kot mezdna delovna sila, ki jo plačaš da opravi delo. To še ne pomeni, da ga imaš rad in da ti bo on krojil tvoje poslovne odločitve. Naj odpre svojo firmo, če si to želi. Dokler pa je le plačan homo sapiens naj bo tiho in opravi svoje. Lahko pa svoje mesto prepusti tistim, ki so pripravljeni delati ob zavedanju kaj so in kam spadajo.
Ustanovi firmo in začni delati po tem receptu.
Čez pol leta poročaj, kako je s firmo.
smirk-1.gif

Točno točno in še enkrat točno!! Pa naj ustanovi trgovinsko dejavnost, pa naj ima max 10% marže...
cheer.gif
 

majana

Pripravnik
25. maj 2008
162
0
16
skenskaj net popolnoma na delovnem mestu, pa je. dat ga pa samo postnemu strezniku, da lahko dobivajo maile.
p.s. stick your head out of your ass.
shocked-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.941
1.096
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Sorry. Nižji kader so zame razne poslovne sekretarke, organizatorke, asistenti. Ti so zamenljivi, brez skrbi. Če so res dobri pa še vedno lahko napredujejo, vložijo denar in postanejo partnerji.
Ampak ti očitno res nimaš pojma, kako potekajo stvari v sodobnem podjetju ...

Bil bi presenečen. Vem kako potekajo v velikem in kako v majhnem z nekaj zaposlenimi. Ne moreš pa medijske hiše primerjati s kakšnim drugim podjetjem, ki se ukvarja z intelektualnimi storitvami. Še enkrat - nižji kader je zamenljiv. Dosti lažje kot strokovnjaki na posameznih področjih. Razen če mi hočeš prodati logiko, da je vsaka tajnica, asistent, pomočnik nenadomestljiv. Lahko jo prodajaš, jaz pa iz lastne prakse vem, da je to pogrešljiv kader, ki ga nadomestiš v nekaj tednih uvajanja. Brez problema.
Misliš, d apri nas ni "spremljevalnega osebja"?
O zamenjlivosti pa le toliko: pomisli, koliko časa in denarja te stane uvajanje. Ker upam, da ne misliš, da ti bo odpuščeni delavec pri tem pomagal. Prej nasprotno. Sploh pa: nekaj tednov??? A ti sploh veš, koliko je to? Že nekaj ur je preveč. Nao ja, to je tista razlika, od katere je odvisno, koliko se komu kdo zdi zamenljiv.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.941
1.096
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Bi že poskrbel, da razlog odpovedi ne bi imel nikakršne zveze z dejanskim razlogom, zakaj se ga želim rešiti.
Seveda, in na delovnem (ali kako se mu že reče) sodišču so po župi priplavali.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.941
1.096
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Ti dam konkretni primer? Si obveščevalec. Veš, da bo čez pol ure razneslo otroški vrtec. V rokah imaš ženo terorista, ki lahko z informacijami prepreči napad. Kaj boš storil? Boš spoštoval človekove pravice posameznika in s tem skenslal možnost rešitve xy življenj? Ali pa boš te pravice zavestno kršil in s tem rešil množico ljudi? Pravno ne smeš nič. Povem ti pa, kaj bi storil jaz: brez zadržkov bi uporabil vsa orodja moje domišljije s katerimi bi iz nje izvlekel resnico. Če bi pri tem postopku ta oseba postala kolateralna škoda bi to pač vzel v zakup. ZDA takšno prakso verjetno obvladajo, Evropa je verjetno preveč fina. Raje imam ameriški model. Mogoče je bolj barbarski, je pa verjetno bolj učinkovit.
Lej, tule imaš 100% prav. Ampak to so redke izjeme, ne pravilo. Ti pa pišeš tako generalizirano, kot da je treba delavce v prizvodnji tepst, če ne dosežejo norme ... Nič nimam proti tistim, ki imajo drugačna stališča, ampak vsaj (kolikor toliko) natančen bodi.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Pa veš zakaj pišem generalizirano? Zato ker to počne 80% slovenskih medijev in ker je to jezik, ki ga razumejo množice. Obenem pa se pustijo prav lepo aktivirati. Alter je res zanimiv sociološki eksperiment
smile-1.gif

Ti povem še en hec? Kaj povzročijo teme, kot je ta? Kaj povzročijo provokativne objave, ki jih ne manjka, he he? Pa odzivi?
V bistvu izgleda kot, da se je prebudil sam desničarski satan, ki bi vpeljal 16. stoletje. Dejansko pa takšne teme aktivirajo in mnenjsko diferenciirajo točno tiste ljudi, ki lahko vržejo z oblasti sedanjo vlado. Je mogoče čas za aktivacijo v pocukranem predvolilnem obdobju, kjer se bodo vsi dobrikali in si bodo podobni kot jajce jajcu? Je.

Sedaj pa seštej 1+1 in dodaj še kakšno enačbo.

Back to "subject": ti pretiravaš. Delavci imajo svoje pravice, prav je da jih IMAMO. Moti pa me poudarjanje pravic in pozabljanje na dolžnosti in temeljni razlog, zakaj sta delodajalec in delavec skupaj. Ne zato, ker se ljubita. Ne zato, ker je direktor tok fejst dec. Razlog je denar - plača. To je to. In ko eden v tem razmerju pozabi na to dejstvo se začno problemi.Jap, podpiram mojega direktorja. Jap, zavedam se, da me lahko vrže na cesto, če slabo delam. Kljub temu, da je fejst dec. V službi me ima z razlogom in ima tudi določena pričakovanja, jaz pa za njihovo udejanjanje/občasno preseganje zahtevam denar in ostale dogovorjene benefite iz pogodbe o zaposlitvi.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Tudi meni ni jasno zakaj bi kot firma moral "subvencionirat" lenobo? In da se pri tem drzava vtika vame. Ko bo drzava placevala ljudi, ki bodo delali pri meni, jim dala racunalnike in net ter vse ostalo (sluzbena vozila...) takrat pa naj jo skrbi za zasebnost teh ljudi na delovnem mestu. Dokler pa nek "zasebnik" futra te riti je pa njegova stvar kaj jim dovoli in kaj ne etc. IMHO, ampak zal ni tako. Ce komu ni kaj vsec naj gre drugam. Za pridne roke se vedno najde tudi konkretna sluzba, placa in delovno okolje.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
"Pridne roke" nimajo težav z delodajalci. Delajo ogromno, pameten delodajalec pa jim dopušča vso svobodo, tudi zasebno uporabo službene opreme. Edini pravi interes delodajalca je ustvarjanje dodane vrednosti na zaposlenega. Dobri delavci imajo čut odgovornosti in brez prisile opravijo vse, kar se od njih pričakuje, pogosto še več. Kaj boš takšnemu nagajal... Lahko si vesel, da ga imaš in ga kvečjemu občasno nagradiš denarno ali z napredovanjem. Problem je dve tretjini ostalih zaposlenih, ki mislijo na to, kako priti skozi delavnik po liniji najmanjšega odpora. So pa prav tako zaščiteni kot svete krave, za povrhu še v kakšnem sindikatu ipd. Oni delodajalca vidijo kot cash cow, ki jih je napol dolžan preživljati, poslovnega razmerja pa ne dojemajo po logiki daj-dam.

Če takšnim lenuhom pustiš vso svobodo destimuliraš dobre delavce. Bolje je lenuhe spokati iz firme in del prihranka nameniti za stimulacijo dobrih delavcev. Žal večina firm ne izvaja takšne kadrovske politike, ali pa tega ne more zaradi delovno pravne zakonodaje ter raznih ocvirkov, kot so šlepanje na vse mogoče "človekove pravice", pravice do zasebnosti itd. lenuhi vedno najdejo kakšen pravni izgovor, da zadržijo svoj odličen položaj. Odličen zato, ker za malo dela dobijo bistveno predobro plačo.
 

fijatovPES

Fizikalc
1. okt 2007
446
30
28
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
"Pridne roke" nimajo težav z delodajalci. Delajo ogromno, pameten delodajalec pa jim dopušča vso svobodo, tudi zasebno uporabo službene opreme. Edini pravi interes delodajalca je ustvarjanje dodane vrednosti na zaposlenega. Dobri delavci imajo čut odgovornosti in brez prisile opravijo vse, kar se od njih pričakuje, pogosto še več. Kaj boš takšnemu nagajal... Lahko si vesel, da ga imaš in ga kvečjemu občasno nagradiš denarno ali z napredovanjem. Problem je dve tretjini ostalih zaposlenih, ki mislijo na to, kako priti skozi delavnik po liniji najmanjšega odpora. So pa prav tako zaščiteni kot svete krave, za povrhu še v kakšnem sindikatu ipd. Oni delodajalca vidijo kot cash cow, ki jih je napol dolžan preživljati, poslovnega razmerja pa ne dojemajo po logiki daj-dam.

Če takšnim lenuhom pustiš vso svobodo destimuliraš dobre delavce. Bolje je lenuhe spokati iz firme in del prihranka nameniti za stimulacijo dobrih delavcev. Žal večina firm ne izvaja takšne kadrovske politike, ali pa tega ne more zaradi delovno pravne zakonodaje ter raznih ocvirkov, kot so šlepanje na vse mogoče "človekove pravice", pravice do zasebnosti itd. lenuhi vedno najdejo kakšen pravni izgovor, da zadržijo svoj odličen položaj. Odličen zato, ker za malo dela dobijo bistveno predobro plačo.


moj delodajalec ve da imam [e eno firmo in se en lep vir dohodka..

... moj delodajalec ve da me pred 8 uro ne sme poklicat ker spim v svoji postelji, moj delodajalec ve da rad uzivam ob lepem vremenu na kavi...


moj delodajalec ve da sem za njega dosegljiv tudi na dopustu, pa ceprav sem na drugem koncu poloble...

moj delodajalec me konc tedna samo vprasa po prometu...


ker vem da ce nebom delal ne bom nic zasluzil... ker se stimuliram sam... vec prometa, vec place... manj prometa osnovna placa ki je nizja od najnizje slowenske...


DOKLER ME DELODAJALEC OBRAVNAVA TAKO... je super....


glede zamenljivosti... mene moj delodajalec zelo tesko zamenja ker se zaveda da me konkurenca zeli...
 
Nazadnje urejeno: