Bravo Dars :) obnova Golovca

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Me prav zanima koliko bodo delal 24/7
Isto kot podor Trbovlje.
Ob 5h popoldne ni bilo nikjer žive duše.
Jim pa gre Corona mal na roke, ker bo nekoliko manj turistov poleti na zahodni obvoznici.
Brdo je zadnja leta poleti vsako popoldne stalo, kaj bo, ko bo tam se ves težki promet in se polovica osebnega iz vzhodne.....
Bo "zanimivo"

Se to, v dveh mesecih bi nekoč z lopatami in s krampi skopali nov predor.
Mi bomo pa "luči" in beton zamenjal.
Poleg stave koliko bo obnova stala in kdaj bo končana, lahko pobiramo se stave kako dolgo bo trajalo da bodo "stenge" na cestišču in kdaj bo naslednja vecja obnova.

Moja napoved
Ta obnova bo stala 15mio ker se bodo našla nepredvidena dela.
Končana septembra
Po dveh letih bodo stenge ali druge napake na vozišču,
Naslednja obnova bo čez 10 let

Če pride drugi val Corone, pa ne vem kaj se bo zgodilo.
Ta val priznam da so kar nekako izkoristili za preplastitve na določenih odsekih.

Septembra bo končana samo zahodna cev. Drugo leto čez poletje pa obnovijo še vzhodno
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Če bi vedeli že v Januarju, da bo Slovenija za 2 mesca obstala, bi to bilo izvedljivo. Da pa tak velik projekt v pogon spraviš, pa traja nekaj časa. Ne gre to iz danes na jutri. Ni to par klemfixov za postavt pa ena šajtrga asfalta za premetat.

Mogoče nas pa 2. val dohiti sredi poletja, pa se bo lepo pokril. Ne bo nobenih zastojev
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.925
1.091
113
www.adriamedia.si
Če pa zdej niso mel 2 mesca časa, komot bi bla komplet cev zaprta.... Sam ne zdej bojo, nej se mal hebejo.
Glede na to, da pogodba z izvajalcem do marca sploh še ni bila podpisana (zaradi pritožb, revizij ipd, po tem, ko je leni razpis itak propadel, ker ni bilo popolnih vlog), je iluzorno pričakovat, da bodo pa zdaj lahko izvajalci kar v 2 tednih zaštartatli z vsem in bili potem še pol hitrejši od plana.
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy, sad in tomi

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.855
3.372
113
40
Lj
In pa tudi nimajo motivacije da bi hitreje končali, ker bolj ko zavlačujejo več aneksov lahko podpišejo vmes. Na koncu bo cena vsaj x2.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.018
5.727
113
blizu močvirne prestolnice
Glede na to, da pogodba z izvajalcem do marca sploh še ni bila podpisana (zaradi pritožb, revizij ipd, po tem, ko je leni razpis itak propadel, ker ni bilo popolnih vlog), je iluzorno pričakovat, da bodo pa zdaj lahko izvajalci kar v 2 tednih zaštartatli z vsem in bili potem še pol hitrejši od plana.
OK ampak zakaj ne delajo 24ur? Namesto v 3 bi tako lahko naredili v 1,5 mesecu.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.222
4.701
113
Delo na cesti je sranje, resnično pravo sranje pa bomo imeli, če se dela na cestah ne bodo izvajala.
Nočno delo pa je treba prepovedati razen za primere, ko je ogroženo življenje. Industrija, ceste, niso take situacije. Poznam ljudi, ki so delali 20+ let nočne. Pri 50-ih ni niti eden več zdrav. Nočno delo terja prevelik davek in nas čez leta stane preveč. Res pa je, da bi se lahko delalo 18 do 20 ur od 24-ih in bi vsak delavec še imel lepo dozo nočnega počitka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
No ne nakladaj okol nočnega dela. Tale odsek drekajo že 15 let kar naprej nekaj. Nazadnje so drekali še en pas takoj za Golovcem. Kot da se zadev ne da združit. Je bila pa danes lepa demonstracija, kako je, če se zapre Dolenjska avtocesta. V širšem območju vse stoji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: laser in Jeri

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.222
4.701
113
Kdo ti brani, da delaš ponoči. Ali delaš ponoči? Gneči se izogni tako, da se tam pelješ ob 2.00. Boš videl, da je ni.
Ne moreš pa tega zahtevati od drugih. Trpijo tudi ljudje, ki delajo v bližini gradbišča, trpijo tisti, ki živijo ob transportnih poteh na gradbišče.
Zadnja dva meseca se je pokazalo, da se da marsikaj delati na daljavo. V tej smeri bi se morale iskati bolj učinkovite rešitve za gnečo ob takih delih.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.855
3.372
113
40
Lj
V času popolne zapore bodo delali 24/7. Dokler je pa samo delna zapora (pripravljalna dela) pa ne, verjetno obstaja kak razlog, prav brskat se mi pa za njim ne da. V tem času ne bodo delali v predoru, ampak na povezavah med voziščema ipd ...

Na povezavi piše da bodo tudi tovornjake preusmerili po drugi poti, ampak vsak ve da tovornjakarji ne bodo jebali 5 posto in jih bo polno šlo čez tunel.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Nočno delo ni noben problem. Če se posel sklene - je v interesu vseh, da je čim bolj učinkovito narejeno. Saj nismo črnogorci, da bomo čakali, kdaj bodo jabolke same dol padle. o_O

Ko firma dobi delo, naj ga opravi v najhitrejšem možnem času, ne pa da ga packa 2 leti. Nihče še ni od tega umrl. Od dolgočasja in zapitosti pa marsikdo.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.925
1.091
113
www.adriamedia.si
Na povezavi piše da bodo tudi tovornjake preusmerili po drugi poti, ampak vsak ve da tovornjakarji ne bodo jebali 5 posto in jih bo polno šlo čez tunel.
To je odvisno predvsem od tega, kako bodo na to reagirali. Če bodo dovolj dobro označili (le zakaj se mi zdi, dase zna že tu zatikat), naredili dovolj ozke pasove plus če bo policija to stalno in brez milosti kaznovala, se bodo hitro odvadili.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
In je padel nivo debate na pričakovan nivo. Adijo.
Kakšen nivo? Da mi praviš, nej se peljem v službo ob dveh zjutri in hkrati bluziš o škodljivosti nočnega dela. Dolenjska avtocesta je kritična, ker se kle skozi pelje v službo vse živo od Novega mesta, pa tja do Ribnice, Kočevja. Alternative pa ni in ko se Golovec zabaše, se zabaše vse. Ti pa kle nakladaš o nočnem delu. Sam količke so postavli, pa smo stal vsako popoldne v eno smer in vsako jutro v drugo. Pol so delal dodatni pas, smo spet stal, še prej so plastil oba vozna pasova, spet dren ITD ni konca.