Kitajski MG - Nočna mora 53-letnega Škota: 'Pomagajte, moj avtomobil se noče ustaviti'

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.294
1.061
113
Sicer se bližajo božični časi ampak pazi da nebiš prehitro dobil novoletne lučke po armaturki.....
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.894
3.020
113
Zato mi pri Avensisu ni všeč električna zavora na gumb.
Pa še aktiviranje je kontra logiki. Na pritisk gumba prime, na poteg gumba navzgor spusti.
Pogrešam klasično ročno na zajlo, katero lahko potegnem in prime, tudi takrat ko ključ ni v ključavnici volana.

Pri mojem če imaš v prestavi je vseeno koliko pritiskaš na električno zavoo ker se nič ne zgodi, mora najpej v P potem pa dela. Aja pa če pelješ prehitro in daš v P se tudi nič ne zgodi . Ta elektronika nas bo vse pogubila. :evil:
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.617
1.241
113
Bmw povleces gumb in ga drzis = emergency braking. Je pa v navodilih opozorilo da je zaviranje močno in da pod 3kmh blokira kolesa.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
P ti bo menjalnik prefukalo.

Ne bo, preverjeno; vsaj meni ga ni pri ene 25 km/h; sploh ne vem, kako mi je ratalo med vožnjo dati kar v P:zardelalter:

giphy.gif


Ampak ok mogoče pa pri kakšnem bo, tko da po pamet fantje:p
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Ni čisto res, na prejšnjem C5 Citroenu če "zategneš" električno ročno med vožnjo in držiš gumb, deluje (skoraj) kot "žična" ročna. Zategne in takoj spusti in tako dokler držiš gumb. Moram na novem probat - vse za Alter znanost.
Evo probal s cca 40 km/h, zategneš gumb od el. ročne in začne bremzat kot z ABS (bremza-spusti-bremza-...) le da v zelo hitrih intervalih. Samo zadrdra in se ustavi.
Citroen pač - francoski polizdelek. :p
Pri mojem če imaš v prestavi je vseeno koliko pritiskaš na električno zavoo ker se nič ne zgodi, mora najpej v P potem pa dela. Aja pa če pelješ prehitro in daš v P se tudi nič ne zgodi . Ta elektronika nas bo vse pogubila. :evil:
Mogoče je čas za menjavo avta. :evil:

Menjalnik ne sme med vožnjo na nič reagirat, razen na manual in N. Če ni tako je spet polizdelek; verjamem pa, da vas večina nima srca to probat na lastnem božanstvu.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije

Man ‘forced to drive electric car into police van’ in Scotland after brakes fail​


Mah, UK Samo Tadin. Zdej je pa rekel, da mu zavore niso prijele , pha ... v bistvu pa mu je le gasa zmanjkal ...
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Pri mojem če imaš v prestavi je vseeno koliko pritiskaš na električno zavoo ker se nič ne zgodi, mora najpej v P potem pa dela. Aja pa če pelješ prehitro in daš v P se tudi nič ne zgodi . Ta elektronika nas bo vse pogubila. :evil:
Ne upam med vožnjo pritisniti gumba za zavoro, ker še ne vem koliko je elektronika pametna.
Gumb je izgleda namensko postavljen predaleč, da ga voznik ne bi pomotoma pritisnil.
Pri stoenki si zlahka skočil in skozi okno potegnil ročno, da avto ne odide v jarek. :evil:
 

kdk

Pripravnik
25. feb 2014
189
23
18
okoli MB
Iz navodil za uporabo :Toyota Camry in Corolla
Če morate v sili med vožnjo aktivirati parkirno zavoro, povlecite in držite stikalo parkirne zavore.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Pri 25km/h se je Captur zaustavil. Za večjo hitrost nimam cohones za potegnit ročno.
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Saj gre - lani sem moral pri 150km/h (GPS) po mokrem asfaltu ustavljati na ročno, ko sem ostal brez zavor (pedal padel notri, pumpanje ni pomagalo).
Olajševalna okoliščina: bilo je na RBR, tik pred najpočasnejšim ovinkom. :) Na srečo je bilo še ravno dovolj prostora v izletni coni, da sem bočno oddriftal po asfaltu in nisem padel v pesek.