BOV

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
To so BLOW OFF ventili: Blow-Off-Valve (BOV).

Če avtu nisi povečal moči, če imaš torej serijski motor, potem ne vidim razloga, zakaj bi menjal tale ventil? Serijski ponavadi čisto dobro opravljajo svojo funkcijo.
Razen, če tvoj avto nima serijsko vgrajenega? Potemtakem ti ga priporočam, saj je "koristen" za turbino. Iz cevi susti odvečen zrak in s tem prepreči turbini, da se na hitro ustavi (compressor surge).

Kakšen BOV boš dal gor je odvisno od tlaka turbine. Vendar je za nepredelan 1.8T motor dejansko dober vsak malo boljši BOV.
Jaz ga imam od HKSa in dela brez problemov. Tudi za Blitzove vem, da so OK in preveri tudi BOVe od firme GFB. Te dosti dajejo na 1.8T motorje.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
kateri VAG 1.8T pa ima serijsko BOV? vsi imajo DV torej vračajo zrak nazaj v sistem.

Mene zanima če ima kdo točno tukaj kupljenega ker se mi z avtom na notlaufu ni lih špas vozit:)
 

dawet

Zelenc'
1. sep 2007
4
0
1
jz mam zmontiranega unga ki je na sliki največji.. sicer ga nisem kupil tukaj, je pa točno tak... Odpira malo pozno, tudi če je naštiman najbolj na soft kar se da...

lp, david
 

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
fiesta turbo

jst mam od blitza in dela super, tudi zvokovno je super
grin1.gif
 

Mathew

Pripravnik
6. sep 2007
401
0
16
MS
Za tistega na sredini največjega lahko potrdim da je šrot! Kolega je na svojo enko zmontiral nachbau HKS pa je v kurcu. Priporočam Bailey dvobatni dobiš v DV ali BOV verziji, preizkušeno dela na avtih z lmm. Enobatni so za mene sranje delajo itak samo na avtih z MAP.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
ja, za Bailey mam že info ter ceno.
tud Bonalume ki ga prodaja RSR naj bi delal na avtih z LMM.
 

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
Jaz imam na 1.8T GFB Stealth FX in dela avto bp (kadar pa ne dela OK, ni krivda BOV
smile-1.gif
), tako da ga priporočam.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
sem že od Jan_Z ko je imel še Škodo to slišal

mi lahko pošlješ na PM kje si ga kupil in za koliko?
 

GTR

Zelenc'
30. okt 2007
6
0
1
Tud na serijskem avtu ni nič narobe, če se to menja, no razen če te ne moti sikanje, ko spustiš gas, ker serijski Bosch ventil ima plastično membrano, ki preperi in tlak uhaja. Pri čipanju in kaki večji modifikaciji pa je treba menjat serijskega. Serisjko je gor diverter valve, ki prav tako odvaja odvečn zrak in ne zablokira turbine, ko preide v vakuum stanje.

Lp.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
DV odvede zrak nazaj v sistem BOV pa ga pihne ven zato pri BOVu lahko pri določenih avtih pride do problema ker STG to zazna
vem, poznam problem plastične membrane....