Susilni stroj

Cemmac

Zelenc'
1. jul 2013
11
3
3
Kranj
Kdo ve kako pravzaprav deluje kondenzacijski sušilni stroj. Ali ima vgrajen kakšen ventilator pretoka zraka po prostoru oz. bobnu. Pri našem starejšem "Hotpoint Ariston" se je začelo dogajati, da oblačila posuši slabše, po 2xnem zagonu programa so sicer suha, ampak vedno kot bi jih prekuhal v ekonom loncu. Zato se mi je zdelo, če obstaja v nostranjosti kak ventilator, ki jih vmesno prezračuje, pa bi le ta morda crknil. Dozator za vodo izpraznjen, filter očiščen in posesan, kondenzacijska posoda na tleh očiščena na mesec dni.
 
Kdo ve kako pravzaprav deluje kondenzacijski sušilni stroj. Ali ima vgrajen kakšen ventilator pretoka zraka po prostoru oz. bobnu. Pri našem starejšem "Hotpoint Ariston" se je začelo dogajati, da oblačila posuši slabše, po 2xnem zagonu programa so sicer suha, ampak vedno kot bi jih prekuhal v ekonom loncu. Zato se mi je zdelo, če obstaja v nostranjosti kak ventilator, ki jih vmesno prezračuje, pa bi le ta morda crknil. Dozator za vodo izpraznjen, filter očiščen in posesan, kondenzacijska posoda na tleh očiščena na mesec dni.
s klasičnim grelcem ali TČ? PS če maš težave poišči kak whirlpoolov forum, ker je whirlpool njihov matičn brand, zna biti da nisi edini s tako težavo....

poskusi stroj odpreti in očistiti svinjarije, lahk svinjarija (mucke) v notranjosti nagajajo
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Mogoče slab kondenzator in ne dosega več dovolj vrtljajev. Probaj menjat. 8eur pride. Jaz sem že na dveh tako rešil. Oba sta delala normalno, samo čas sušenja se je ful podalšal. Ko sem kondenzator na motorju menjal se je pa lepo videlo, da je delal z ful manjšimi obrati naložen.
 

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
Obujam temo.

Rad bi stopil v korak s časom in kupil sušilni stroj. Tak električni. Sicer za moje pojme naš trenutni analogni sušilni stroj še deluje brez težav, ampak si moraš vzet precej časa, da nanj lepo razporediš vse nogavice, hlače, gate in puloverje. Bolje deluje na balkonu ob višji temperaturi, če pa piha še veter, so pa cunje res hitro suhe. Električnega bi lepo postavil v klet zraven pralnega stroja, pa bi bila manipulacija oblek s tem lažja :)

Kakorkoli, kaj pazit pri nakupu sušilca? Cenovni razpon je res ogromen, ne bi kupoval najceneje. Recimo da je budget tam do 700 eur. Obvezno naj ima TČ, saj po energijski nalepki porabi pribl. polovico manj kot pa brez. Ali so kakšne finte, npr. glede programov? Ali pa praznenja posode? Ali sušilci potrebujejo kakšno vzdrževanje? Rabi bi čim več praktičnih izkušenj. Aja, ali sušilci kaj poškodujejo obleke? Ali so kakšne obleke, ki jih ne smeš sušiti v njem, npr. volna?

Hvala za nasvete.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Kupiš neko znamko, ki ni nagnjena k srkovanju. V rangu 600 do 700 EUR se dobi spodobne stroje. Itak da toplotno (ne vem ali so brez sploh še smejo prodajat?).

Od programov pa kot običjano...po večini uporabljaš enega, ajde..pri sušilcu maks 2 ali 3.

Osebno bi svetoval Bosch (stari držal 16 let), novi je seveda spet ista znamka.

(a vseeno...če se da, le obešajte cote ;) , lepše posušeno, lepši vonj, niso zmečkane ter seveda nič energije ne potrošiš za to,,ti pa vzame nekaj minut časa in rabiš prostor).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
mal si poglej kako "filter/kondenzator" spucas (tistega spodaj in ne unega "v bobnu").. ali ga lahko vzames ven in splaknes.. al se ti bodo ostanki cunj nabrali in ovirali pretok zraka. bosch je imel pred leti baje neko serijo "samocistilnih" - ki to niso bili.. so pa baje to poštimali

drgac pa kot receno - tud pri nas zares laufata ene 2 programa (brisace/posteljnina in vse ostalo)
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Obujam temo.

Rad bi stopil v korak s časom in kupil sušilni stroj. Tak električni. Sicer za moje pojme naš trenutni analogni sušilni stroj še deluje brez težav, ampak si moraš vzet precej časa, da nanj lepo razporediš vse nogavice, hlače, gate in puloverje. Bolje deluje na balkonu ob višji temperaturi, če pa piha še veter, so pa cunje res hitro suhe. Električnega bi lepo postavil v klet zraven pralnega stroja, pa bi bila manipulacija oblek s tem lažja :)

Kakorkoli, kaj pazit pri nakupu sušilca? Cenovni razpon je res ogromen, ne bi kupoval najceneje. Recimo da je budget tam do 700 eur. Obvezno naj ima TČ, saj po energijski nalepki porabi pribl. polovico manj kot pa brez. Ali so kakšne finte, npr. glede programov? Ali pa praznenja posode? Ali sušilci potrebujejo kakšno vzdrževanje? Rabi bi čim več praktičnih izkušenj. Aja, ali sušilci kaj poškodujejo obleke? Ali so kakšne obleke, ki jih ne smeš sušiti v njem, npr. volna?

Hvala za nasvete.
Tole kupi...in boš imel top sušilni stroj.

Vrhunski sušilni in zelo varčen A+++ :zmaga: :zmaga: :zmaga:

 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
ksz...
Danes je šel v večna lovišča 8let star Beko kondenzacijski sušilec.(neki s štromom, meče ven fid, ko ga vklopim, ni važno na kateri fazi v hiši).
Ker je že star se bo šlo v nakup novega.

Smo nezahtevni. Nočem superduper A+++++++,
Pogoj je:
- kondenzacijski
- da posuši npr. brisače ali druge cote v max 2h ali pa 2,5h ( ne pa da suši 4h+), majce, hoodije, hlače, sušimo na obešalu
- na porabo štroma se ne gleda oz. ni tolk pomembno, ker se suši čez vikend, prej posuši boljše je.
- na teden posušimo cca. 5 strojev (pralni ima 1400obratov če je to kj pomembno in 7kg)
- uporabljamo načeloma samo en program - suho za v omaro
- neobremenjeni z imenom ampak vsaj 5let garancije
- normalen servis, če bi/ga bom potreboval
- ne rabim, da mi boža cote, pa ne vem kaj še vse, wifi ne potrebujem.
- ....

idej nimam, tega zadnjega sem kupu tak, da sem šel v merkurja, reku, ker je najcenej za 5let garancije in da je na zalogi. in sem ga odpeljal.
več kot cca. 500€ ne bi dal.

pomagajte mi z idejami :)

lp
matej_
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

Dawid88

Pripravnik
3. jul 2015
82
17
8
www.spoliraj.me
Imamo AEG z TČ (sedaj 5.leto), pri dveh malih otrocih je res v pogonu nonstop in zaenkrat brez težav (zanesljiv, kratek čas sušenja, 5 let garancije itd...).

Sicer pa vrjetno karkoli vzameš bo nekaj let BP (glej samo na čim daljšo garancijo - kot pri vseh aparatih).
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Itak imaš samo štiri znamke s tvojimi zahtevami, znotraj njih pa po tri modele +- enake.
Gorenje, ki se ga vsi izogibajo.
Candy - nimam pojma, me pa skrbi kako je včasih dobra znamka pristala nekje bolj na podnu.
Beko, če bo turški bo OK pravi moj serviser.
VOX - kitajski.
in to je to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: matej_

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
ksz...
Danes je šel v večna lovišča 8let star Beko kondenzacijski sušilec.(neki s štromom, meče ven fid, ko ga vklopim, ni važno na kateri fazi v hiši).
Ker je že star se bo šlo v nakup novega.

Smo nezahtevni. Nočem superduper A+++++++,
Pogoj je:
- kondenzacijski
- da posuši npr. brisače ali druge cote v max 2h ali pa 2,5h ( ne pa da suši 4h+), majce, hoodije, hlače, sušimo na obešalu
- na porabo štroma se ne gleda oz. ni tolk pomembno, ker se suši čez vikend, prej posuši boljše je.
- na teden posušimo cca. 5 strojev (pralni ima 1400obratov če je to kj pomembno in 7kg)
- uporabljamo načeloma samo en program - suho za v omaro
- neobremenjeni z imenom ampak vsaj 5let garancije
- normalen servis, če bi/ga bom potreboval
- ne rabim, da mi boža cote, pa ne vem kaj še vse, wifi ne potrebujem.
- ....

idej nimam, tega zadnjega sem kupu tak, da sem šel v merkurja, reku, ker je najcenej za 5let garancije in da je na zalogi. in sem ga odpeljal.
več kot cca. 500€ ne bi dal.

pomagajte mi z idejami :)

lp
matej_
Vzami Miele ali Aeg.Ostalih znamk se izogibaj.Kvalitetni in zanesljivi stroji.V slučaju,če boš potreboval servis...se nimaš česa bat.Ker so res,zanesljivi...se držijo tako kot se dogovoriš kdaj pridejo itd.V slučaju,če se kaj zalomi,pokličejo se opravičijo,in se dogovoriš za naslednji termin itd.Da ne omenjam Bosch servisa...Hvala bogu,sem se znebil njihovih aparatov samo zaradi tega.Nikol več Boscha v mojem stanovanju.Da jih sram ni!!!Samo še Miele...
 
  • Všeč mi je
Reactions: matej_

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Vzami Miele ali Aeg.Ostalih znamk se izogibaj.Kvalitetni in zanesljivi stroji.V slučaju,če boš potreboval servis...se nimaš česa bat.Ker so res,zanesljivi...se držijo tako kot se dogovoriš kdaj pridejo itd.V slučaju,če se kaj zalomi,pokličejo se opravičijo,in se dogovoriš za naslednji termin itd.Da ne omenjam Bosch servisa...Hvala bogu,sem se znebil njihovih aparatov samo zaradi tega.Nikol več Boscha v mojem stanovanju.Da jih sram ni!!!Samo še Miele...
Kako bluzenje ...
Ni mi jasno, kako bi pri kvalitetnem gospodinjskem stroju običajni smrtnik vedel, kako se servis odziva :sprasujemse: Če je kvaliteten, ga nisi rabil.
Če si ga rabil, imaš neka jajca in jih ne hvali brez veze in delaj reklame. Tudi, če so draga, so še zmeraj jajca.
Sicer sem že pisal o kolegu, ki je imel par miele strojev. Nekako je pri tej "kvaliteti" bil z vsemi serviserji kolega, ker so toliko hodili k njemu. Ostali smo bili tiho, po 10 ali 15-ih letih, ko je naše navadno sranje crknilo, se s servisom nismo ukvarjali, ker je bil čas za menjavo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Pa, saj ves kak je. Zlamaš roč, das v susilca cevlje na prosto in ti tok casa v senzor za vlago tolce, da ga notri zabije (treba menjati celo fronto, ne sam senzorja), kaj kje v kakih hlacah, zamasi to, zapaca ono... Pri 10+ strojih na teden hitro do kake take stvari pride, ki ni čisto odvisna od kvalitete stroja, ce smo čist pošteni in pri 10+strojih na teden ne mores prav dolgo cakati serviserja, če ga rabis...

Imam zdaj 13 let oba - pralca in susilca. Takih bedarij je bilo nekaj, tezko recem, da sta stroja jajc, ampak "posege" sta rabila oba. In po 13 letih se še vedno popravlja...
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
In to za 500€ dobiš ;)
ce dobim novega mileta za 500€ ga takoj vzamem.

gledam vsi s toplotno crpalko imajo zelo dolg cas susenja. nekateri 3.5h nekateri 4.3ure. kao manj porabijo. da bom pa poslusal nabijanje susilca 4ure za eno zehto pa vsaj 5x na teden (vse med vikendom) to pomeni 20ur da vrti v 48urah. noro. pa za to dat 700 ali vec evrov. znorim. me ne zanima tolko poraba ki je kao enkrat vecja.
ampak bom. zgleda moral nekaj takega vzet :(

brez toplotne ima 120min deklarirano, da posusi. 340e Beko (nekej podobnega kot smo zdej meli).
vse srajce hudiji in majce pa ostalo gre tk na strik ne v susilca.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Ni tok fora, da manj porabijo (ce sploh, ne vem, me ne zanima), ampak, da das lahko vse notri. Jaz vse susim v susilcu, ne sam brisace pa rjuhe...