Oljčno olje

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
A to da je motno? Ne vem, če je to pravi pokazatelj kvalitete.
To je pač nefiltrirano oljčno/olivno olje...
Kot to recimo, ki sploh ni slabo, prej kaj drugega:
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
A to da je motno? Ne vem, če je to pravi pokazatelj kvalitete.
Ni mešano in je hladno stiskano. Kakovost kot taka pa verjetno stvar okusa in preferenc.
Po mojem mnenju med pridelivalci na istem teritoriju ne more bit dosti razlik..sorte imajo cca iste, lego tudi, pobirajo v istem terminu melje jim eden...torej gre za nianse kaj tebi paše oz. kakega okusa si vajen...in ima eden lahko 10 medalj, drugi nobene..obicajno slednji zgolj ne daje olje na ocenjevanje.

Olje ni zmrzjeno drugace...v drvarnici ga imam nekje na 8ih stopinjah.
Je zanimivo dat zraven olje iz trgovine..ce mas sreco je spodnjih 20% delno motno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Ni mešano in je hladno stiskano. Kakovost kot taka pa verjetno stvar okusa in preferenc.
Po mojem mnenju med pridelivalci na istem teritoriju ne more bit dosti razlik..sorte imajo cca iste, lego tudi, pobirajo v istem terminu melje jim eden...torej gre za nianse kaj tebi paše oz. kakega okusa si vajen...in ima eden lahko 10 medalj, drugi nobene..obicajno slednji zgolj ne daje olje na ocenjevanje.

Olje ni zmrzjeno drugace...v drvarnici ga imam nekje na 8ih stopinjah.
Je zanimivo dat zraven olje iz trgovine..ce mas sreco je spodnjih 20% delno motno.
No strjeno, kar je pokazatelj da je pravo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Kje naj shranjujem oljčno olje? Če ga dam v hladilnik se strdi, na sobni temperaturi pa je pretoplo za njega?
Pri sobni temperaturi tega, ki ga uporabljaš (če je kje v onarici v twmi je ok). Ostale je dobro da imaš kje na hladnejšem in temnem prostoru.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car