Bolha, nateg ali kaj za vraga?

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Bom kar tole temo izkoristil. Prodajam bicikel na bolhi in danes dobim preko WhatsApp povpraševanje iz po številki sodeč mobilne številke iz Poljske. Model bi bicikel takoj kupil, keš nakazal preko Post si. Pa še poštar bi bicikel spakiral v paket. Screeshot spodaj. Modelu verjamem natančno 0.
Zgoraj desno so tri pikice. Klikneš, izbereš Več in ga prijaviš.
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Verjamem, da je večina teh mailov in sms sporočil nateg, pa vendar sem jaz poljaku prodal avto, čeprav je vse nakazovalo, da gre za nateg :)

Je pa treba biti pri teh zadevah previden :)
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Jaz sem mel ene par takih primerov. Za enega sem si celo vzel cajt in sva na kratko pokramljala po tem ko sem mu obljubil, da mu bom poslal vse podatke, ki jih potrebuje. No na koncu sem mu napisal, da ker je fajn in pošten kupec, mu bom pripeljal osebno (ker imam ravno pot v tujino) in še kakšno kavo spijeva in tako združiva prijetno s koristnim. No s tem stavkom se je potem končala najina korespondenca..:ostrzek:
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur in Bucko

Thazz

Fizikalc
8. sep 2007
526
35
28
Sairach
Bom kar tole temo izkoristil. Prodajam bicikel na bolhi in danes dobim preko WhatsApp povpraševanje iz po številki sodeč mobilne številke iz Poljske. Model bi bicikel takoj kupil, keš nakazal preko Post si. Pa še poštar bi bicikel spakiral v paket. Screeshot spodaj. Modelu verjamem natančno 0.

Na ta način je tudi en od mene kupoval. Fora da bo poslal kurirja, on ti bo pa že zdaj nakazal denar. No če greš izpolnjevat tisti obrazec na strani od pošte (ki je fejk stran) moraš vpisat podatke o svoji kreditni kartici (ker jih kao rabijo da ti model denar pošlje) in potem ti čopnejo denar dol.
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Čaki mal, pa ti je ta Poljak napisal, da bo poštar sam zavil paket? Pa omenil znano stran za nategune, kot je Post si?
Seveda ne. Saj ne pravim, da je bil potek zgodbe isti.. Dobil sem mail od poljaka, ki je izgledal zelo nategunski. Na koncu je prišel OSEBNO v Slovenijo ob dogovorjeni uri in vse plačal bp :)
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.731
2.345
113
Pomurje
So me hoteli nategnit prek bolhe.
1675702313768.png
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
hja, tezko se tega resijo, ker tiste varnostne prepreke pac uspesno obdelajo...