Nov portal za nakup, prodajo in menajvo Mobitelov

Kakšna se vam zdi ideja mobidil.si?


  • Skupaj glasov
    32
  • Glasovanje je zaprto .

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
Pritrdil bi tvojim ugotovitvam da je tak način prodaje z posredovanjem velik rizik predvsem radi tega strokovnega pregleda pred izročitvijo izdelka kupcu, tu so take luknje da zlahka nezadovoljna stranka vrne izdelek ker smatra da ni vse tako kot treba kljub mnenju ki se razlikuje od posredovane firme.In potem ? kaj boš storil z tem vrnjenim in po zakonu ti ga kupec lahko vrne ker si posrednik.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.325
113
Mal sem pogledal...
bonk.gif


http://www.mobisvet.si/index.php?route=product/product&path=61&product_id=268 399€
https://mobidil.si/lg-g3-101658-04112014 455€

Srečno s takimi cenami, če te že en štajerc šiša za 15%. Kaj šele, če pogledaš čez planke.
 

Abomination1

Pripravnik
22. okt 2012
298
0
16
Jaz osebno upam, da mu bo uspelo =) Se mi pač porajajo vprašanja kot predhonikom...Kdo odgovarja za kaj... npr. telefon lahko na zunaj deluje OK, znotraj pa neka skrita napaka...GPS ne dela (en primer). Ne verjamem da boš telefone odpiral in gledal zunaj pod orehom....

Jaz če kaj prodajam samo osebni prevzem (prav tako če kaj kupujem), tako se najbolj zavarujem dvojnim poštninam in nategatorjem ob enem pa vidim če je izdelek OK, če ni lahko še vedno odkorakam.... Osebno mi je najboljši ebay-paypal sistem, ampak vemo, da se tudi tega da zlorabljati.

Nepridipravi so pač korak pred nami, na žalost =)
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Jst te podpiram in sem vesel, da se nekaj premika...
Iskreno pa ti povem, da dam teh 10€ raje v rezervoar za nafto in se osebno odpeljem po izdelek;) Slovenija se mi zdi fizično premajhna in se že skor bolj splača zapeljat.

Pa kot so ti že rekli, hmm kako ti to potem odgovarjaš in preverjaš.
Kupim telefon, ti ga pogledaš, praviš, da vse štima, jst pa doma ugotovim, da ne štima res vse. Koga potem za j.jca obesim;)?

Pa še z "zaslužkarskega" vidika mi ni najbolj jasno. Ti sprejmeš denar in ga potem naprej posreduješ. Kako bo to zgledalo pri davkih in ostalem?
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Tudi jaz mislim da ga ne moreš odpreti,preden ga plačaš,v končni fazi ga niti ne dobiš,če ga ne plačaš!
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Citat:
Uporabnik mobidil pravi:
A ni to normalno? Kdo pa danes ne pošilja spamov za pridobitev publicitete?

nekdo, ki se je v uvodnem postu označil za poštenjaka ne bo spamal
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
Za preizkus sem ponudil v prodajo omenjeni trgovininov telefon ki v prosti prodaji stane več kot 400 eur, ko sem dobil odgovor na ponudbo me je kar močno presenetili kako nizko ceno so postavili za odkup, mislim da je 35 % ponujene cene od vrednosti novega ponižujoče do strank, vem da morajo nekaj zaslužiti vendar na tak način sigurno ne.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Mal sem pogledal...
bonk.gif


http://www.mobisvet.si/index.php?route=product/product&path=61&product_id=268 399€
https://mobidil.si/lg-g3-101658-04112014 455€

Srečno s takimi cenami, če te že en štajerc šiša za 15%. Kaj šele, če pogledaš čez planke.

Saj mogoče pri njemu kupi in potem bi rad dražje prodal.
Očitno igra na karto, da kupci ne bodo predhodno preverili vseh možnih prodajalcev in kje se zadeva dobi ceneje in zato pošilja maile.

Bolj me pa zanima na kak način pride do mail naslovov na katere potem pošilja spam
sprasujem se.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.325
113
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Za preizkus sem ponudil v prodajo omenjeni trgovininov telefon ki v prosti prodaji stane več kot 400 eur, ko sem dobil odgovor na ponudbo me je kar močno presenetili kako nizko ceno so postavili za odkup, mislim da je 35 % ponujene cene od vrednosti novega ponižujoče do strank, vem da morajo nekaj zaslužiti vendar na tak način sigurno ne.

Se jih imaš takih nategunov celo bolho...
http://www.bolha.com/telefonij...galaxy+s5+odkup

Tko bi tudi jaz odkupoval....
hysterical-1.gif


V glavnem kakšnega nonota senilnega nategnejo, ker ni zmožen sam ugotoviti prave vrednosti.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
Sam sem se najprej zelo krepko nasmejal ko mi je ponudil ceno in res ne gre verjeti v resnost te trgovine.Seveda jih je tudi na Bolhi cel kup in ti so si izgleda vsi na isti valovni dolžini---nateguni ----
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.325
113
Poglej pa s druge strani....


kolk misliš, da bo lahko zaslužil, če bo kupil kak tvoj krš od prestigiota, kater ni več in oz. ni nikoli bil?

Pa, da se mu bo sranje potem še valjalo, da ne bo praktično nič vredno.
sprasujem se.gif
Če se greš biznis in kupiš po taki ceni, po kateri takoj lahko prodaš je še nekaj. Drugač pa bv.

Tile nateguni z bolhe, pa flagshipe kupujejo po nategunskih cenah.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik mobidil pravi:
Sam sem imel zelo slabo izkušnjo z nakupovanjem preko bolhe. V enem primeru sem naročil PS3+iphone 4 (cena 500€). "Gospod" mi je zagotovil da mi bo v petek poslal paket, ter da ga lahko pričakujem v soboto. Glede na to da sem imel že nekaj izkušenj s pošto sem vedel da pošta ne dostavlja ob sobotah, na kar mi je "G" zatrdil da njegova mama dela na pošti in da zagotovo dostavljajo. Mislil sem si da je vseeno in da bom tako in tako dvignil paket v ponedeljek. Vendar me je v soboto zjutraj zbudil zvonec in me je pred vrati čakal poštar s paketom. Vprašal sem ga če lahko predhodno odprem paket, da preverim kaj je not, na kar mi je cel nebogljen zatrdil da ne sme dovoliti tega, saj lahko ostane brez službe. Plačal sem + podpisal in vstopil v stanovanje. Ko sem odprl paket sem ugotovil da sem kupil najdražjo moko v zgodovini človeštva. Ker je bila na paketu DHL nalepka sem hitro poklical na DHL, ki so mi zatrdili da sem danes vsaj že tretji ki kliče in da oni danes nimajo dostave. V tem trenutku mi je naredil klik, saj je "G" imel majco od pošte Slovenije. Takoj mi je bilo jasno da sem bil tarča filmskega prevaranta, ki si je upal osebno dostaviti pošto. Takoj sem stopil do policijske postaje, kjer so se mi večinoma vsi smejali, ter mi zagotovili da tukaj ne morejo nič, saj ga verjetno nikoli ne bodo dobili. Iz te boleče izkušnje sem se odločil postaviti spletno stran, ki bi preprečevala takšnim in podobnim prevarantom okoriščanje na račun poštenih ljudi. Na ta način da je mobidil.si posredniško podjetje, ki je zadolženo za pregled izdelka (sicer samo mobitelov, konzol in računalnikov).
Če od prodajalca zahtevate da objavi/pošlje izdelek preko te spletne strani, se vam ne more zgoditi nič. Saj oni pregledajo če je izdelek točno tak kot je bil opisan, plus opravijo osnovni pregled (preverijo garancijo, delovanje kamere, touchscreena ipd).
Verjamem da je ideja dobra in če se bo zadeva prijela, bi bila stran lahko velika alternativa ebayu. Seveda je pa vse odvisno od nas, koliko bomo publicirali spletno stran. Ugotavljam da je v ečini težko delati preko posrednika, ampak verjemite da je bolje odšteti dodatnih 10€, kot ostati brez cele pogače
smile-1.gif


www.mobidil.si

Pravljica in nato reklama za nek sick portal...
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
JTFC@ni bil Prestigio temveč znane firme ki stane preko 450 e, NOV!! in sedaj mi povej če je cena 150 eur za nov aparat poštena??? Tako naiven pa zopet nisem in telefon dejansko imam v svoji lasti kupljen z garancijo.Toliko o tem .
 
Nazadnje urejeno: