Nov portal za nakup, prodajo in menajvo Mobitelov

Kakšna se vam zdi ideja mobidil.si?


  • Skupaj glasov
    32
  • Glasovanje je zaprto .

mobidil

Zelenc'
18. nov 2014
10
0
1
Sam sem imel zelo slabo izkušnjo z nakupovanjem preko bolhe. V enem primeru sem naročil PS3+iphone 4 (cena 500€). "Gospod" mi je zagotovil da mi bo v petek poslal paket, ter da ga lahko pričakujem v soboto. Glede na to da sem imel že nekaj izkušenj s pošto sem vedel da pošta ne dostavlja ob sobotah, na kar mi je "G" zatrdil da njegova mama dela na pošti in da zagotovo dostavljajo. Mislil sem si da je vseeno in da bom tako in tako dvignil paket v ponedeljek. Vendar me je v soboto zjutraj zbudil zvonec in me je pred vrati čakal poštar s paketom. Vprašal sem ga če lahko predhodno odprem paket, da preverim kaj je not, na kar mi je cel nebogljen zatrdil da ne sme dovoliti tega, saj lahko ostane brez službe. Plačal sem + podpisal in vstopil v stanovanje. Ko sem odprl paket sem ugotovil da sem kupil najdražjo moko v zgodovini človeštva. Ker je bila na paketu DHL nalepka sem hitro poklical na DHL, ki so mi zatrdili da sem danes vsaj že tretji ki kliče in da oni danes nimajo dostave. V tem trenutku mi je naredil klik, saj je "G" imel majco od pošte Slovenije. Takoj mi je bilo jasno da sem bil tarča filmskega prevaranta, ki si je upal osebno dostaviti pošto. Takoj sem stopil do policijske postaje, kjer so se mi večinoma vsi smejali, ter mi zagotovili da tukaj ne morejo nič, saj ga verjetno nikoli ne bodo dobili. Iz te boleče izkušnje sem se odločil postaviti spletno stran, ki bi preprečevala takšnim in podobnim prevarantom okoriščanje na račun poštenih ljudi. Na ta način da je mobidil.si posredniško podjetje, ki je zadolženo za pregled izdelka (sicer samo mobitelov, konzol in računalnikov).
Če od prodajalca zahtevate da objavi/pošlje izdelek preko te spletne strani, se vam ne more zgoditi nič. Saj oni pregledajo če je izdelek točno tak kot je bil opisan, plus opravijo osnovni pregled (preverijo garancijo, delovanje kamere, touchscreena ipd).
Verjamem da je ideja dobra in če se bo zadeva prijela, bi bila stran lahko velika alternativa ebayu. Seveda je pa vse odvisno od nas, koliko bomo publicirali spletno stran. Ugotavljam da je v ečini težko delati preko posrednika, ampak verjemite da je bolje odšteti dodatnih 10€, kot ostati brez cele pogače
smile-1.gif


www.mobidil.si
2118055-mobidil-logo.png
 

Priponke

  • 2118055-mobidil-logo.png
    2118055-mobidil-logo.png
    1,7 KB · Ogledi: 262
Nazadnje uredil moderator:

mobidil

Zelenc'
18. nov 2014
10
0
1
Ja dejstvo je da živim v drugem nadstropju, odzun je pa scal kot da je sodni dan... To se je zgodilo že nekaj časa nazaj (cca 5 let), ampak mislim da se paketa z odkupnino ne da odpreti pred plačilom...
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Malo luknjasta je tale tvoja zgodba, ampak si se pa potrudil:) A je bil sploh že Iphone4 5 let nazaj? No pa tudi če bi bil dvomim da so se prodajali rabljeni v paketu s ps3 za 500€:)
 

mobidil

Zelenc'
18. nov 2014
10
0
1
Luknjasta ali ne, takšna je... ne vem zakaj bi lagal o tem...

Izidi Iphonov:
Iphone 6 (2014)
Iphone 5s (2013)
Iphone 5(2012)
Iphone 4s(2011)
Iphone 4 (2010)

No pa recimo da sem se res zmotil pri Iphone 4 (mogoče je bil 3s) ali pa pri tem da je 5 let nazaj (mogoče je bilo 4 leta nazaj)... Ampak mislim da je to pomembno edino v primeru če iščeš luknjo v moji zgodbi... V vsakem primeru pa point ni bil ta, ampak da povem kaj se je zgodilo... Če pa bi rad vedel koliko GB je imel ps3, te moram razočarati da se ne spomnim =)
 

Desty

Pripravnik
2. jul 2009
613
0
16
desty.biz
Samo v vednost; tale tip oz. nekdo iz Mobidila precej rad pošilja spam po mailih za njihove "super ponudbe".
smile-1.gif
 

Abomination1

Pripravnik
22. okt 2012
298
0
16
Eh...Šlo bi samo če bi mobidil "osebno" založič denar....kdo bo nakazal denar mobidil-u in bo potem on bdel nad vsem tem? Saj vemo: Dajmo ovčke čuvati volku
smile-1.gif
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.653
7
38
Ljubljana- okolica
Drugače se pri nas velikokrat zgodi da pride z drugim avtom(nepolepljen Kangoo, Clio 1 generacije) ko imajo drugega na servisu.
 

mobidil

Zelenc'
18. nov 2014
10
0
1
Drugače tak sistem kjer posrednik zadrži sredstva že deluje v svetu, samo še v Slo se ga bo treba počasi navaditi... To je zaenkrat edini način na katerega lahko kupec iztrži maximum od prodajalcev in je prodajalca tudi malo strah in prodaja samo kvalitetno robo...
 

Abomination1

Pripravnik
22. okt 2012
298
0
16
Ne predstavljam si kako to poteka. Dajva en primer:

Jaz prodam iphone10, najdem kupca, pošljem telefon tebi, kupec pošlje denar tebi. Paket se pošlje kupcu, denar prodajalcu? Kaj če se paket "zgubi?" boš ti zalagal denar?

Oz. še bolje za enega slovenca, kaj ti brani, da obdržiš iphone in denar? Kupcu poveš, da artikel še nisi dobil, prodajalcu pa, da še nisi dobil nakazila?

Slej ko prej se bo našel nekdo, ki bo sistem zlorabil in bo namesto 2x poštnine, ostal brez aparata/denarja in 10€....
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Kaj mi prvo pade na pamet: precejšjnja odgovornost je na tvoji strani, ker če se izkaže, da je z artiklom karkoli(!) narobe, boš storil kaj? Navsezadnje TI stojiš za tem, da vse špila.

Citat:
Drugače tak sistem kjer posrednik zadrži sredstva že deluje v svetu
Da, temu se reče escrow service, ampak oni ne dajejo zagotovil, da je stvar ok. Sedijo na denarju dokler kupec ne potrdi, da zadeva špila, potem sprostijo denar prodajalcu.

Poleg tega se s klasičnim escrow servicom ne omejuješ samo na določene artikle, ampak lahko nudiš zaščito pri prodaji česarkoli. V tvojem primeru pač ne, ker rabiš izkušenega strokovnjaka / serviserja za vsako področje, ki ga pokrivaš.
 

Desty

Pripravnik
2. jul 2009
613
0
16
desty.biz
Citat:
Uporabnik mobidil pravi:
A ni to normalno? Kdo pa danes ne pošilja spamov za pridobitev publicitete?

Ne, ni. Je prekršek, ki se sankcionira z denarno kaznijo. Zakaj? Ker za pošiljanje po mailih rabiš soglasje prejemnika in vi ga nimate.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik mobidil pravi:
A ni to normalno? Kdo pa danes ne pošilja spamov za pridobitev publicitete?

https://www.cert.si/si/varnostne-groznje/spam/zakonodaja-in-spam/

Osnovna načela glede neposrednega trženja, ki so predpisana v naštetih zakonih, bi lahko na hitro povzeli z naslednjimi točkami:

- pošiljatelj mora predhodno pridobiti soglasje vsakega naslovnika,
- naslovnik ima pravico kadarkoli zavrniti nadaljnjo uporabo svojega elektronskega naslova,
- pošiljatelj mora pri obdelavi osebnih podatkov upoštevati Zakon o varstvu osebnih podatkov.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Da bo lažje razumel še kazni, kot jih predvideva ZEKom:

Citat:

235. člen

(prekrški)

(1) Z globo od 1.000 do 20.000 eurov se za prekršek kaznuje pravna oseba, ki se po zakonu, ki ureja gospodarske družbe, šteje za srednjo ali veliko gospodarsko družbo, če:

1. v zakonsko določenem roku o spremembi podatkov, določenih z zakonom, ne obvesti agencije (četrti odstavek 5. člena),

2. v zakonsko določenem roku agenciji ne predloži zahtevanih podatkov o višini letnega prihodka, ki ga ima iz zagotavljanja javnih komunikacijskih omrežij oziroma izvajanja javnih komunikacijskih storitev (tretji odstavek 6. člena),

3. v zakonsko določenem roku agenciji ne predloži kopije sklenjene pogodbe o služnosti (sedmi odstavek 20. člena) ali kopije dokončne odločbe (drugi odstavek 22. člena),

4. v roku ne sporoči spremembe podatkov (peti odstavek 51. člena in drugi odstavek 67. člena),

5. ne ravna v skladu z vsebino splošnega akta agencije iz 123. člena tega zakona oziroma ne pošlje podatkov o kakovosti univerzalne storitve, skupaj z vsako njihovo spremembo, agenciji,

6. ne objavi ustreznih in posodobljenih podatkov o kakovosti svojih storitev ali jih ne dostavi agenciji (133. člen),

7. na javno komunikacijsko omrežje priključi radijsko ali telekomunikacijsko terminalsko opremo v nasprotju z določbo prvega odstavka 136. člena tega zakona,

8. zavrne priključitev radijske ali telekomunikacijske terminalske opreme v nasprotju z določbo drugega odstavka 136. člena tega zakona,

9. ne omogoči vsem svojim naročnikom vpisa v univerzalen imenik, ki se zagotavlja v okviru univerzalne storitve (prvi odstavek 137. člena),

10. vsem uporabnikom ne zagotovi dostopa do univerzalne imeniške službe oziroma do ustreznih imeniških služb v drugih državah (tretji odstavek 137. člena),

11. ne da na voljo ustreznih informacij za potrebe zagotavljanja javno dostopnih imenikov ali imeniške službe pod pravičnimi, objektivnimi, stroškovno usmerjenimi in nediskriminacijskimi pogoji (četrti odstavek 137. člena),

12. pri izvajanju elektronske komunikacijske storitve, ki omogoča preusmeritev klicev, ne omogoči naročnikom, da za posamezen klic ali priključek, brezplačno in z enostavnimi sredstvi preprečijo avtomatsko preusmeritev klicev s strani tretjih oseb na svoj terminal (156. člen),

13. obdeluje podatke uporabnika, pridobljene na način iz prvega odstavka 157. člena tega zakona, brez uporabnikove predhodne privolitve in brez jasnega in razumljivega obvestila uporabniku o upravljavcu in namenih obdelave teh podatkov,

14. uporablja elektronske komunikacije za neposredno trženje brez soglasja naročnika (prvi oziroma tretji odstavek 158. člena),

15. elektronski naslov kupca uporablja za neposredno trženje, čeprav je kupec tako neposredno trženje odklonil (drugi odstavek 158. člena),

16. pri neposrednem trženju z uporabo elektronskih komunikacij uporablja lažno identiteto ali lažni naslov (peti odstavek 158. člena).

(2) Z globo od 200 do 1.000 eurov se kaznuje pravna oseba, ki se ne šteje za pravno osebo iz prvega odstavka tega člena, samostojni podjetnik posameznik ali posameznik, ki samostojno opravlja dejavnost, če stori prekršek iz prejšnjega odstavka.

(3) Z globo od 100 do 500 eurov se kaznuje odgovorna oseba pravne osebe ali odgovorna oseba samostojnega podjetnika posameznika, ki stori prekršek iz prvega odstavka tega člena.
 

mobidil

Zelenc'
18. nov 2014
10
0
1
In kako se lahko paket zgubi? Vsak pošlje paket priporočeno, če se zgubi za njega odgovarja pošta slovenije... Če sem ga jaz dvignil in izgubil odgovarjam jaz, če pa paket ne prispe do mene ponovno odgovarja pošta... Ne vem kako lahko nekdo izigra sistem? Prosim predlagaj
smile-1.gif


Ne vem zakaj bi jaz kupce in prodajalce izigraval, saj nisem postavil spletne strani zato da bi nekoga nategoval ampak da bi pomagal... Kaj imam od tega če nekoga nategnem za cca 300€? V biznisu se je najbolje držati mota da se dober glas daleč sliši! Prav tako se sliši daleč tudi slab glas...
 

mobidil

Zelenc'
18. nov 2014
10
0
1
Hvala vsem za nasvete in citate, predvsem za tiste ki mi poskušajo dopovedati da bo bolje če obupam =) Verjetno se vsi zavedamo da je težko pridobiti publiciteto in kot nov portal se borim na vse možne načine, včasih se tudi kaj ne izide tako kot bi moralo... Vsekakor upam da bo zadeva zalavfala, saj je moj namen ponuditi slovenskim kupcem nekaj več kar mislim da ni nič slabega =)
 

mobidil

Zelenc'
18. nov 2014
10
0
1
Aja še neki bi rad vprašal, glede na to da vidm da je veliko znalcev na tem forumu... KUPONLANDIA, pošlje skoraj vsak dan email, ugotavljam da je to skoraj vedno s kakšnega drugega naslova in mislim da se spamanje zelo težko ustavi... Za take stvari pa ni nikakršnih ukrepov?
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
499
172
43
Kako pa naj bi izgledal pregled izdelka? Kdo recimo prevzame odgovornost, če je npr. v telefonu vlaga in zaradi tega nima več veljavne garancije? Kdo in s kakšno usposobljenostjo bo pregledoval izdelke ter kaj obsega tak pregled? Ker če pregledujete samo tisto, kar je napisano v prvem postu (garancijo, kamero, touchscreen) predvidevam, da niste usposobljeni strokovnjaki.

Hočem povedati, da če nase ne prevzemaš nikakršne odgovornosti za kakovost izdelkov, tvoje storitve v veliki večini primerov niso potrebne, če pa prevzameš odgovornost za kvaliteto pošiljk, ki gredo skozi tebe pa nase prevzameš velik rizik in boš verjetno sam kmalu tarča nategovalcev, saj boš odgovarjal za njihove skrite napake.

Uglavnem klasični escrow service se mi zdi boljša ideja.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik mobidil pravi:
A ni to normalno? Kdo pa danes ne pošilja spamov za pridobitev publicitete?

Vsak čefur. Podjetje, ki pa dela po pravilih in skuša biti ugledno, pač ne.