Bolha, nateg ali kaj za vraga?

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Še nisem videl obrazca, kje CVV ne bi bil potreben, pa kar veliko kupujem preko interneta. Sicer pa, če se le da, plačujem preko PayPala ali z Revolutovo kartico za enkratno uporabo.

Tudi jaz ne, dokler nisem bil v Dubaju, kjer sem to videl na eni od njihovih spletnih strani. Sicer pa če veliko potuješ z letalom, potem si že videl, da na letalih lahko vse artikle kupiš brez kakršnekoli potrditve :D menda se to zdaj že spreminja. NA avtocestah lahko tudi plačaš cestnine brez vnosa česarkoli, niti PIN, samo kartico daš v terminal. Ne dobiš nobenega SMSa ali karkoli.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Zakaj pa ne bi? Kot pravijo fantje v drugi temi: par vrstic kode. ;)

Vprašanje je le koliko časa vzame "nakupovalno/plačilni program" med zaporednimi napačnimi vnosi.

Se mi pa zdi (nisem več 100%) da sem enkrat sam napačno vpisal kodo, pa je šlo ravno tako skozi.

mah ne verjamem, da je to par vrstic kode. to bi moral biti enak logaritem kot od mastracarda
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Tudi jaz ne, dokler nisem bil v Dubaju, kjer sem to videl na eni od njihovih spletnih strani. Sicer pa če veliko potuješ z letalom, potem si že videl, da na letalih lahko vse artikle kupiš brez kakršnekoli potrditve :D menda se to zdaj že spreminja. NA avtocestah lahko tudi plačaš cestnine brez vnosa česarkoli, niti PIN, samo kartico daš v terminal. Ne dobiš nobenega SMSa ali karkoli.
Moraš pa imeti fizično kartico.
 

bla11111

Pripravnik
18. apr 2012
113
-2
18
Preko bolhe sem bil nategnjen za cca. 250eur. Preko poste sem od fizicne osebe dobil pokvarjen izdelek.
Placal sem mu z nakazilom na TRR. Imam screenshot pogovorov in seveda bancno transakcijo.
Ker prodajalec noce sodelovat je smiselno, da grem na policijo? Se oni sploh ukvarjajo s tem?
Lahko sploh kaj dosezem, zanimajo me samo legalne poti :)
 
  • Jezen sem
Reactions: Garfildd

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Preko bolhe sem bil nategnjen za cca. 250eur. Preko poste sem od fizicne osebe dobil pokvarjen izdelek.
Placal sem mu z nakazilom na TRR. Imam screenshot pogovorov in seveda bancno transakcijo.
Ker prodajalec noce sodelovat je smiselno, da grem na policijo? Se oni sploh ukvarjajo s tem?
Lahko sploh kaj dosezem, zanimajo me samo legalne poti :)
Naslednjič uporabi tole

 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Kje je fora pri taksnih oglasih? Klik…

Gre za artikle, ki se prodajajo krepko ceneje, kot je normalno in vedno tudi preko storitve “Brez skrbi”. Uporabniki niso neki na novo registrirani, ampak so stari tudi po 10 let. Uporabniki pa so nato po kaksnem dnevu ali dveh tudi vedno blokirani.

Tole je se en primer, edino da pa gre tukaj za “frisno uporabnico”: klik.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Kje je fora pri taksnih oglasih? Klik…

Gre za artikle, ki se prodajajo krepko ceneje, kot je normalno in vedno tudi preko storitve “Brez skrbi”. Uporabniki niso neki na novo registrirani, ampak so stari tudi po 10 let. Uporabniki pa so nato po kaksnem dnevu ali dveh tudi vedno blokirani.

Tole je se en primer, edino da pa gre tukaj za “frisno uporabnico”: klik.
"Gospa" ima kar nekaj zanimive robe po super cenah.
Najprej sem pomislil, da je ukradeno... samo kako ukrades nov telefon z računom? Zvočnike s škatlo... Račun je morda ponarejen, itak ni slovenski...
Nimam watsappa, pa Bled mi je malo daleč. Drugače bi pa šel malo pofirbcat:)
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.818
113
Uporabnik je telefonsko številko preveril v državi Romunija

Lokacija Gorenjska, Bled, Bled