Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.285
2.272
113
In kako odgovornost bi naj imel zdravnik? Kaj misliš?
Njegova odgovornost je lahko, da ti je zdravilo škodilo, ker ti ga je predpisal, čeprav spadaš med osebe, ki mu zdravila ne sme predpisati. Po takrat znanih podatkih, ki jih je nekdo plasiral med medicinsko osebje. Še kaj drugega? Če te pobere, te je verjetno pobralo zaradi slabih genov ali ravnanj v preteklosti, kar večina ljudi tako ali tako zamolči. Za nič od tega pa ni kriv zdravnik in tudi po zdravi pameti ne more biti kriv.
Ampak ja, kaj točno je to zdrava pamet?
https://novice.si/page/zdravnik-marjan-berginc-poiscimo-spet-hipokratovega-duha/

Načeloma ljudje ne rabijo hoditi k zdravniku, če živijo zdravo in brez tveganja ter imajo dobro gensko osnovo. Zakaj točno torej kurčite čez zdravnike, če jih ne rabite? Imam zdravnika v ožji družini, pa sem pri zdravniku, ko imam obvezni službeni pregled. To je to, čeprav sem že pred leti srečal abrahama. Zdravnik vas ne bo naredil mladih, tudi je precej malo možnosti, da vam bo lahko odpravil probleme, ki vam jih je naredilo delo in način življenja v preteklosti in sedaj.
Od kot potem zahteva po takem denarju?
Od kod potem sranje s tisto kpalnico, ki ni v redu?
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.947
1.259
113
Le tako nikomur ni treba prevzeti odgovornosti. Vedno se da skriti za paragrafe. Kot pri prometni ureditvi v modernih križiščih, ko morajo sodišča ugotavljati s pomočjo ekspertov, kdo ima prednost. Čisto po slovensko.
Vsepovsod isto. V Sloveniji si vsaj domačin in že navajen.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.847
3.364
113
40
Lj
"Daleč največ, to je več kot tretjina, pa jih je v trenutno najvišjem možnem, 57. plačnem razredu. Ti dobijo nekaj manj kot 4000 evrov."

"Če bi zloglasni 40.1 člen desetega protikoronskega paketa tudi resnično zaživel in bi zdravniki tako dejansko napredovali do 63. plačnega razreda, bi se jim dohodek na koncu meseca tako zvišal še za tisoč evrov. S tem bi njihova mesečna plača znašala 5010 evrov."


Kar dobra povišica, 25% čez noč. Po moje za en let bo dost, naslednji let pa spet stavka seveda.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

igi

Guru
13. okt 2007
5.361
987
113
Celje
Obišči stran
Čez noč?
Če se še tako trudiš lagat, za napredovat 6 plačilnih razredov potrebuješ vsaj toliko let. 2 PR vsaki 2 leti.
mal off
Pol pa itak ni panike. Zakon je samo začasen, tako, da v enem letu itak me bo nihce napredoval ;)

Sem pa danes lastnico firme vprašal, če bi lahko počasi tudi jaz kaj napredoval pri plači, ker sem ze kar nekaj let na istem. Pa me je vprašala če kaj več in bolje naredim sedaj, kot pred 3 leti. Pa sem rekel, da ne, ker sem sedaj starejši, pa mal me že križ boli... in potem me je vprasala zakaj pa bi potem napredoval? :)
 
  • Haha
Reactions: Hanzi

netko

Guru
25. jul 2007
6.736
2.097
113
mal off
Pol pa itak ni panike. Zakon je samo začasen, tako, da v enem letu itak me bo nihce napredoval ;)

Sem pa danes lastnico firme vprašal, če bi lahko počasi tudi jaz kaj napredoval pri plači, ker sem ze kar nekaj let na istem. Pa me je vprašala če kaj več in bolje naredim sedaj, kot pred 3 leti. Pa sem rekel, da ne, ker sem sedaj starejši, pa mal me že križ boli... in potem me je vprasala zakaj pa bi potem napredoval? :)
Tale tvoja situacija s placo upam da je samo figurativna…
 
  • Haha
Reactions: igi

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.216
4.700
113
Dokler so poslanci z dvoletno šolo bolje plačani od zdravnikov, so zdravniki plačani malo v deželi slovenski. In tega se poslanci zavedajo.
Sicer pa, v družini je mlad inženir in mlad zdravnik. Dvakrat lahko ugibate, kdo še zmeraj dobi večjo plačo. Inženir dela v zasebnem podjetju, zdravnik pa specializacijo v ZD. Ampak že dežura samostojno, ima ordinacijo samostojno, ker je njegov mentor nekje.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.020
113
Dokler so poslanci z dvoletno šolo bolje plačani od zdravnikov, so zdravniki plačani malo v deželi slovenski. In tega se poslanci zavedajo.
Sicer pa, v družini je mlad inženir in mlad zdravnik. Dvakrat lahko ugibate, kdo še zmeraj dobi večjo plačo. Inženir dela v zasebnem podjetju, zdravnik pa specializacijo v ZD. Ampak že dežura samostojno, ima ordinacijo samostojno, ker je njegov mentor nekje.

Če bi gledal na poslance potem bi na tak način moral imeti vsak inženir 5000+ pa nima nihče.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Itak da ti je. Najprej vsak na svojo rit gleda, tudi jaz.
Tako je. Če so že ponudili neko zvišanje plačnih razredov, OK.
NI pa to rešitev.

V okviru plačnega sistema za JS ni možno narediti dobre rešitve za plačilo zdravnikov.
Edino, če se jih nankrat od nekje zaposli nekaj tisoč, pa da ne bo teba več dežurat, ampak se bo vse z rednimi urami pokrilo.

Dokler pa večina ur sloni na dežurstvih, ura dežurstva pa je vezana na osnovno uro + dodatke, pa bo vedno nekdo slabe volje. Al mladi zdravniki al pa plebs.

Po plačnem razredu naj se plačuje redno delo in nadure. Dežurstva pa en pavšal na uro (za vse enako).
Pa treba je določit, kdaj je dežurstvo (čakanje na delo na delovnem mestu) in kdaj je delo oz. nadura (ko se dela).
In seveda stremeti k 40+8 ur na teden.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Saj tudi v JS je "šef" (Virant) pred leti določil, kako računati dežurstva.
Ampak zgleda ni upošteval specifike nekaj 1000 zaposlenih v zdravstvu.
In je dežurstva vezal na osnovne ure z vsemi dodatki. Kar je za večino vseh ostalih poklicev čisto OK. Kjer se "dežurstva" pokriva znotraj rednih ur. In so ta "prava" dežurstva bolj izjema kot pravilo.

Pri zdravstvenem osebju pa to povzroči na eni strani ekscesne plače, na drugi strani nezadovoljstvo in pri "plačnikih" križanje prejemnikov.

Če me spomin ne vara, so bila dežurstva pred Virantovo reformo plačana pavšalno. In so bile plače 10.000+ bruto bolj izjema kot pravilo.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.712
113
kod Džej-Zija
Točno tako je bilo. Virant pa je podrl ta sistem. Danes je ravno najbolje plačanim zdravnikom najbolj v interesu dežuranje. Poznam primere, ko starci, praktično v penziji ali že v njej, hodijo dežurat in se celo borijo za dežurstva. Pri čemer se jih sestre ne upajo budit ponoči, ker jim potem grenijo življenje. In tako ti stari prdci dobijo noro plačano spanje na delu.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.847
3.364
113
40
Lj
No to je ena stvar ki ga ne bi bilo v privatnem sistemu, ker bi koštal lastnika denar.