Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
To ze precej dolgo laufa pri zobarjih.
Sorodnik: javno zdravstvo, kontrola na pol leta, vedno vse ok, kaksna plombica sem ter tja, dokler se pri 40 ne zacne zadeva zapletat, zobarja ni ket je korona, ker je na bolniski, ker...vsak pregled poseg cakas pol leta.
Popizdis, gres k privat resevat en problematičen zob, pa ti privat rece da je vse v razsulo od stiric naprej kar pa se ni bo pa v roku leta ali dveh.
Za dokaz ti naredi ortopan pa fotke zob (z nekaksnim "svinčnikom" po ustih.
Da privat zobar naredi sanacijo, bo okoli 4k.
Nekateri privatniki hitro ocenijo, kdo lahko postane zlati rudnik. :fredi:
 
  • Haha
Reactions: henkl

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.020
113
Pri zobarjih jih boš težko. Moja zobarca mi je zadnja dva obiska delala na garancijo tako je rekla. Sem jo sicer silil da bi vsaj nekaj plačal pa ve vztrajala. Katera pa je pa raje ne povem da jih ne bo preveč prestopilo k njej :evil:
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Pred leti, cca 3 leta nazaj je znanec imel opravka s zobarjem. Vse orglce za zamenjat, zgornje in spodnje. Dobrih 8 tisočakov pri nas. So se najdli 4 deci in so parkrat šli v Beograd mislim da 4x. Tega znanca je prišlo 3500€. Nedavno sva se slišala in še nobenih težav.
Sodelavec je bil kako leto ali dve nazaj na obisku nekje na selu v Srbiji. Je rekel, da ga že nekaj v SLO začel bolet, ko pa je dol prišel je imel pa že kr lepo oteklo ličko in bolelo kot pes. Pozabil sem kaj so mu delali a iz žepa mu je dohtrca vzela 20€.
Razmišljam, da bi familijo peljal malo na izlet, ker ni primerjave in očitno je še nekje ceneje kot pri nas. Pa tudi nobeden ni delo od dol reklamiral.
 
  • Haha
Reactions: sandra

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Bolj ko gres juzno, ceneje je.
Tisti ki se grejo dentalni turizem, imajo najbrz tudi cene glede na poreklo.pacienta..
Meni se za 200 evrov ni hodilo v Zagreb pa za manj kot 500 v Bosno.
Pa hvala bogu da ne, ker zobe sem dobil na zacetku korone in ie vprasanje kako bi takrat se sel ta turizem..
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.847
3.364
113
40
Lj
Ampak Fides je najbrž s tem zadovoljen, ne slišim da bi kaj stavkali. Ko so zrihtali povišice živinam, je delo opravljeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Konec

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Juhej!
Zdravstvo je rešeno. Zdravniki niso več v deficitu.

O tem sem v eni temi zadnjič pisal. Kot da bi nekdo nalašč probaval zjebat stvar..

Ampak Fides je najbrž s tem zadovoljen, ne slišim da bi kaj stavkali. Ko so zrihtali povišice živinam, je delo opravljeno.

Tako je.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Moje vprašanje je, zakaj bi v nekem dobro delujočem sistemu sploh obstajal deficitni dodatek? Aja…
Drugače so pa tudi tile Mladi zdravniki svojega vredni: NETO postavno zdravnika primerjajo z BRUTO postavko študenta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.020
113
Moje vprašanje je, zakaj bi v nekem dobro delujočem sistemu sploh obstajal deficitni dodatek? Aja…
Drugače so pa tudi tile Mladi zdravniki svojega vredni: NETO postavno zdravnika primerjajo z BRUTO postavko študenta.
NETO osnovno plačo primerjajo z BRUTO postavko študenta.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Moje vprašanje je, zakaj bi v nekem dobro delujočem sistemu sploh obstajal deficitni dodatek? Aja…

Dodatek je v teoriji namenjen izboljšanju sistema. Kje severno od nas obstaja celo lokacijski dodatek, v smislu, če greš delat v odročnejše kraje. Pa je sistem dobro delujoč, najbrž nekaj tudi na račun tega.

Že leta je jasno, v katero smer gre stvar. Družinski zdravniki so opozarjali, mladi so opozarjali, številke so govorile zase. Copy paste iz 2018: Za delo v družinski medicini med mladimi ni več zanimanja. To je pokazal pravkar končan razpis specializacij, saj se je od 59 prostih razpisanih mest zapolnilo le sedem. Podobno nadaljevanje bi vodilo v pravo katastrofo, pravi koordinator za te specializacije, Marko Kolšek.

Naredil ni nihče nič (razen očitnega zajebavanja), zgodilo pa se je, da je tisoče ljudi brez osebnega zdravnika in še huje bo.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd, sad in Pepe

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Dokler nebo sprivatizirano...
Stavim da če bi isebni laufali kot pediatri bi bilo ok.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Pol ipak ni vse idealno. Pediatrije ni neodvisno od ZZZS (javni zavod ali koncesija).
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.464
1.249
113
Iskajoč brata
Družinski zdravnik.... preveč dela, premalo možnosti dodatnega zaslužka.....

Kuk je to "preprosto" v privat sektorju, Ne najdeš delavca, iščeš dalje... Še ne najdeš, si pač nekonkurenčen, dvigneš plačo in se kaj ujame.

Če so v zdravstvu razpisana specializacije, kjer ni prijav, potem je treba nekaj spremeniti. Ali bolj na strogo z hišnimi zdravniki, ali druge bombone za spodbuditev specializacije...
Sem slišal za primer, da je zdravnik bil na specializaciji, malo pred zaključkom začel na novo z drugo (tisko na katero je šical od štarta). Koliko denarja in časa v nič....
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.020
113
Sem slišal za primer, da je zdravnik bil na specializaciji, malo pred zaključkom začel na novo z drugo (tisko na katero je šical od štarta). Koliko denarja in časa v nič....

Takih primerov je kar nekaj, jaz osebno poznam dva, in obe sta šli iz družinske medicine v drugo stroko.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.847
3.364
113
40
Lj
Najbolj da naredijo nov program za družinsko medicino, ki je samo 3 ali 4 leten, brez specializacije. Tako bi zihr precej povečalo zanimanje za ta poklic. Trenutno vsak reče, ne bom študiral 6 let + dodatno let za specializacijo, zato da bom družinski zdravnik, če sem lahko srčni kirurg. Če pa bi bil samo 3 ali 4 leta, pa bi bil poklic precej bolj privlačen, za še zmeraj dobro plačo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in jendomen