Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

igi

Guru
13. okt 2007
5.302
953
113
Celje
Obišči stran
No to je ena stvar ki ga ne bi bilo v privatnem sistemu, ker bi koštal lastnika denar.
no ne bit pameten. Razlika bi šla v žep lastnika. Oziroma a misliš, da bi zdravniki kar mirno sprejeli znižanja plač? če pa sedaj ne morejo preživeti skoraj.

To lahko že sedaj vidiš, da zasebni zobozdravnik NI NIČ cenejši (pa je vse to optimiral) od tistega v javnem sistemu, ki dela nekaj kar moraš plačati. Samo zaslužek gre drugam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Na žalost delujočega javnega sistema ne moremo imeti, tako da je očitno privatizacija edina opcija. Kot sem že omenil je čisto verjetno, da bo držaje na dolgi rok, ampak če bi delovali bi bilo vredno.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.884
809
113
Na žalost delujočega javnega sistema ne moremo imeti, tako da je očitno privatizacija edina opcija. Kot sem že omenil je čisto verjetno, da bo držaje na dolgi rok, ampak če bi delovali bi bilo vredno.
Pa saj pri nas nimamo "javnega" sistema. Imamo "državni" sistem.

V "javnem" sistemu, tako kot ga imajo po zahodni Evropi, država predpiše pogoje zavarovanja in max ceno (tako kot pri AO zavarovanjih).
In vse zavarovalnice, ki želijo ponujati zdravstvena zavarovanja, se morajo držati teh pravil (recimo zavarovanje ne glede na obstoječe bolezni). Lahko pa seveda ponujajo/zavarujejo še kaj več (recimo kasko zavarovanje).
In zavarvovalnica ima potem lahko svoje izvajalce zdravstvenih storitev, ali pa na trgu najame zunanje izvajalce. Običajno iz privat sektorja.

V "državnem" sistemu pa "drćava" predpiše pravila, denar zbira "državna" zavarovalnica, ki plačuje sotritve v "državnih" zavodih.

Tako da "javni" sistem lahko čisto lepo funkcionira, le politično voljo je treba zbrat, kar pa v našem parlamentu ni šans, da gre skozi.
Je pa to projekt za malo več kot en mandat, tako da tudi zaradi tega politika nima interesa.

Se bo pa zato pri nas zgodil malo drugačen "privatni" sistem.
Kar zavarovanje pri ZZZSju ne bo več dovolj (na papirju sicer OK, krijejo "vse", dejansko pa tega ne boš dobil v doglednem času), bodo zavarovalnice začele ponujat neregulirana privat zavarovanja. Dostopna tistim z denarjem in/ali dobrim zdravjem (pregled pred zavarovanjem).
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero in Matey

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
578
113
Se bo pa zato pri nas zgodil malo drugačen "privatni" sistem.
Kar zavarovanje pri ZZZSju ne bo več dovolj (na papirju sicer OK, krijejo "vse", dejansko pa tega ne boš dobil v doglednem času), bodo zavarovalnice začele ponujat neregulirana privat zavarovanja. Dostopna tistim z denarjem in/ali dobrim zdravjem (pregled pred zavarovanjem).

Zadeva je že v polnem zagonu. Neregulirana zavarovanja se že ponujajo, zavarovalnice pa odkupujejo privat diagnostične centre, kirurške sanatorije ipd.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.782
6.067
113
V zdravstvu pa en zdravnik porihta vse tri izmene. To da je dejansko plačan več kot bi bile plačane 3 izmene skupaj nobenega ne moti. In še bolj pommembno, kako kvalitetno delo lahko nekdo opravlja, normalen človek se psihično in fizično utrudi.
Kaj misliš zakaj dela 3 izmene? Nekateri zaradi denarja, ja to je res. Primarni razlog zato, ker za tisti drugi dve izmeni ni človeka. Samo kvaku je to malo težje razumet.
 

henkl

Fizikalc
18. nov 2019
424
233
43
Kaj misliš zakaj dela 3 izmene? Nekateri zaradi denarja, ja to je res. Primarni razlog zato, ker za tisti drugi dve izmeni ni človeka. Samo kvaku je to malo težje razumet.
Nč ni težko razumet,stari dinozavri delajo za dnar mladi pa ne dobijo specializacije,pol je pa premal zdravnikov.Ko sem ležal v bolnici 1 mesec mi je primarij sam povedal da ima še 3 privat ambulante v službi pa počiva
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Covid dodatke sedaj dobivajo samo tisti ki delajo s covid bolniki, pa to ne take cifre kot so bile v času epidemije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
578
113
Mogoče je prav to (ni pandemije, manjši dodatki) razlog za trenutno spremembo?

S to spremembo profitirajo zgolj tisti, ki so že sedaj najbolje plačani. Na drugi strani imajo pa mladi zdravniki v določenih primerih manjše plače od diplomiranih medicinskih sester, tako da imamo precej ekstremne situacije.

Morda je pa fides malo zarožljal, pa jih je vlada utišala s to potezo in predvolilnim bonbončkom, pa še prikupna bombica za naslednjo vlado je nastavljena.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
To je naslabše od obeh možnosti privat/javno. Moraš plačevati obvezno za javno, ki ne dela, in pa še zraven za privatno.
To ze precej dolgo laufa pri zobarjih.
Sorodnik: javno zdravstvo, kontrola na pol leta, vedno vse ok, kaksna plombica sem ter tja, dokler se pri 40 ne zacne zadeva zapletat, zobarja ni ket je korona, ker je na bolniski, ker...vsak pregled poseg cakas pol leta.
Popizdis, gres k privat resevat en problematičen zob, pa ti privat rece da je vse v razsulo od stiric naprej kar pa se ni bo pa v roku leta ali dveh.
Za dokaz ti naredi ortopan pa fotke zob (z nekaksnim "svinčnikom" po ustih.
Da privat zobar naredi sanacijo, bo okoli 4k.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
samo 4k€? veš koliko je zgodb, ko je to 5mestna cifra, drugače bo kar v mukah umrl v dveh letih...