bedaki na cesti

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Pomlad je, vendar je hladneje kot običajno ta čas. Če bi se vozila en za drugim, bi njuno junaštvo opazilo premalo ljudi.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
to pa je bil šokanten posnetek...
sicer pa ju čisto razumem. če bi na taki ozki cesti vozila eden za drugim, bi se zagotovo našli vozniki, ki bi ju prehitevali na tesno, ob nasproti vozečem prometu. če vozita vzporedno, se ju lahko prehiti samo takrat, ko je nasprotni pas prazen, torej je dovolj prostora.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Ne sedaj prosim tudi v tej temi z nekimi teorijami zarote, zakaj je treba voziti v nasprotju s prometnimi predpisi, če si na kolesu. Raje razmišljaj, zakaj ob slabših pogojih vidljivosti nimata luči in tako dodatno poskrbita za svojo varnost? Ali ste na kolesih res sami debeluharji? Mene lahko prehitijo na cesti, ki ima sredinsko črto. In se zato ne počutim nič bolj ogroženega.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Upam, da ju policija na podlagi posnetka izsledi in kaznuje.
No ja ... Jaz pa, da ima policija vseeno pametnejšo delo. Takega načina vožnje ne odobravam, ne mislim pa, da je treba to ne vem kako ostro preganjati. Sploh pa ne za nazaj. Situacija je mimo, tako strašno ogrožujoča pa spet ni bila.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Ali je to narobe, da se vozji z bisiklom? Je to prepovedano?
Mogoče vštric. Sam tudi to ne zagovarjam. Ampak potem pa spremstvo!
Pa malce razmislimo. Kaj je za kolesarja varneje:
da vozi po sredini smernega voznega pasu ali po skrajnem desnem robu smernega voznega pasu?
Vožnja po sredini zahteva kar trezno glavo za prehitevanje voznikov.
Vožnja ob robu voznika motornega vozila kaj hitro prememi, da gre prehitevat kolesarja.
Danes kolesarji niso za na naše ceste. Je prenevarno. Ali frajerajo ali kažejo pajkice ali pa nimajo družine.
Srečanje z motornim vozilom se za njih NIKOLI ne izide sprjemljivo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Dva kolesarja vštric morata upoštevati to, kar moramo upoštevati ostali, ko vozimo počasna vozila (denimo traktorje). Umik na prvem primernem prostoru s ceste, če se začne zadaj pojavljati kolona vozil. Koliko vozil je že kolona, je napisano v členu o prehitevanju.
Ali je to že kdo videl na primeru kolesarjev? Pri traktorjih tega videvam ogromno. Verjetno so v naših krajih komu kdaj dali kako kazen in se je novica lepo razširila. Čas je, da se novica razširi tudi med skupinami kolesarjev brez spremstva, ki vozijo vzporedno..
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
A lahko nehate no. Vsak dan se vozijo kolesarji recimo po pločnikih v kontra smer, pa to ni noben šok, pa nihče jih ne pribija na križ. To je šok samo za novinarje in bralce slovenskih novic, ki se jim še tista ena možganska celica vsak dan 3x resetira. In kar se mene tiče lahko take smeti pustite na slovenskih novicah in ne kozlate z njimi še po alterju.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.495
1.146
113
Upam, da se zaradi varnosti kolesarjev enkrat spremeni 93.člen ZPrCP in se dovoli vožnjo kolesarjem brez licence po 2 vzporedno. Manj bi bilo prehitevanj na nož in čisto ob kolesarju kot se to sedaj prepogosto dogaja.
Ne razumem voznikov zakaj jih tako motijo kolesarji? Kaj pa, ko se v sezoni del na njivah na cesto nariše traktor in se vozi 30km/h ali pa bog ne daj kakšen kombajn, ki gre 15-20km/h :O

Kot cestni kolesar se zaradi nestrpnosti voznikov izogibam prometnim cestam (glavne, regionalne) in tja zapeljem izjemoma (slab makadam, nepričakovana zapora ceste, ipd). Ampak kaj, ko se kljub temu tudi na lokalnih najdejo bedaki, ki te prehitevajo 10cm od levega komolca :bonk:. Lansko leto sem imel primer, ko me je na ravni prazni lokalni cesti prehitel prekucnik s pripeto prikolico in me toliko "stisnil", da sem moral na bankino in na koncu na travnik in to pri cca. 35km/h. Še danes mi ni jasno kako mi je uspelo ostati na kolesu :/
 
  • Všeč mi je
Reactions: ishtar007

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
krko seveda, če se bodo umikali na avtobusne postaje in ustavljali tam ter spuščali kolono mimo. Ni razloga, da bi za kolesarje vštric (zaradi povišanega egota kolesarjev) veljala drugačna pravila kot za ostala počasna vozila. S pravicami pridejo dolžnosti :).
Glede tesnega prehitevanja: s traktorjem sem preživel že tako, da sem zavil na stransko cesto, ki je k sreči bila tam, sicer bi me vlačilec zajel z zadnjim delom in bi pač šel traktor na dvoje. Z biciklom sem navadno prostor lažje našel.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
Ne sedaj prosim tudi v tej temi z nekimi teorijami zarote, zakaj je treba voziti v nasprotju s prometnimi predpisi, če si na kolesu. Raje razmišljaj, zakaj ob slabših pogojih vidljivosti nimata luči in tako dodatno poskrbita za svojo varnost? Ali ste na kolesih res sami debeluharji? Mene lahko prehitijo na cesti, ki ima sredinsko črto. In se zato ne počutim nič bolj ogroženega.
teorije zarote? reptili, chemtraili, ravna zemlja?
pred več kot dvajset leti me je nekdo, ki je ravno tako mislil, da zmore prehitevati kolesarja brez da bi prečkal sredinsko črto, butnil z ogledalom, da sem zletel s ceste. če nekateri vozniki ne bi kršili zakona in prehitevali kolesarjev na knap, potem tudi kolesarji ne bi vozili vštric
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.636
449
83
Tolmin

Slabih šest let nazaj sem zaradi točno teh "pajkičarjev" na točno tej cesti (Keltiki) začel temo:
https://www.alter.si/tema/kolesarji-na-cesti.1496165/

Potem se bo pa kdo čudil temu :
1331396063002.gif
 
Nazadnje urejeno:

Floki

Guru
6. sep 2007
9.881
3.005
113
A lahko nehate no. Vsak dan se vozijo kolesarji recimo po pločnikih v kontra smer, pa to ni noben šok, pa nihče jih ne pribija na križ. To je šok samo za novinarje in bralce slovenskih novic, ki se jim še tista ena možganska celica vsak dan 3x resetira. In kar se mene tiče lahko take smeti pustite na slovenskih novicah in ne kozlate z njimi še po alterju.

To ti misliš, letos poleti jih je na tržaški v času ko smo bili na kosilu policistka popisala vsaj 10. Pa poleti zelo pogosto stojijo na vogalu skriti za zidom in ponavadi jim ni treba več kot minuto čakat.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
Jaz še nikoli nisem imel problemov prehitet kolesarjev... a ste res toliko nesposobni ali je kakšen drug razlog?
mogoče to, da morate 23 sekund počakat da bo cesta frej za normalno prehitevanje?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Corvette